Kalkulator

Blog

Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

blog

18.02.2021 r.

Ładowarka do samochodu elektrycznego

Samochód elektryczny

https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o stan swojego portfela, zdaje się bardzo atrakcyjna.

Dane na temat ładowarek samochodowych. Jakie informacje znajdują się w tym artykule?

W tym artykule przedstawimy konkretne dane i opowiemy sobie o kolejnym rozwiązaniu, dzięki któremu możesz zadbać o swoje otoczenie, a także sprawić, że podróżowanie samochodem stanie się całkowicie darmowe. Jak to zrobić? Przeczytaj ten wpis do końca, a gwarantujemy, że znajdziesz wszystkie niezbędne informacje! 

 

Zanim przejdziemy do głównego wątku tego artykułu – pozwól, że kolejne akapity poświęcimy na temat elektromobilności. 

zestaw fotowoltaiczny

Dowiedz się, czy fotowoltaika jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego samochodu, domu lub firmy!

Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

  Samochody elektryczne w Polsce i na świecie – co warto o nich wiedzieć? 

  O ile wspomniane powyżej instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła cieszą się ogromną popularnością (co pokazuje rosnąca liczba domów oraz firm korzystających z tego typu rozwiązań). O tyle, aby mówić o takiej popularności w przypadku samochodów elektrycznych (Tesla, BMW, Audi, Opel itp.) – przed nimi jeszcze długa droga. 

   

  Choć koszty pokonania jednego kilometra za pomocą pojazdów elektrycznych są kilku – lub nawet kilkunastokrotnie mniejsze niż podróżowanie przy pomocy tradycyjnej benzyny, ropy bądź gazu – i tak stosunkowo mało osób decyduje się na korzystanie z tego typu “urządzeń”. Skąd taka, a nie inna decyzja? 

  Auta na prąd nie aż tak popularne? Dzieje się tak z 3 zasadniczych powodów: 

  Pierwszym z nich są koszty takich aut, które wielokrotnie przekraczają dwu-, a nawet trzykrotność ich tradycyjnych wersji spalinowych. Powiedzmy sobie szczerze – jeśli kogoś stać na zakup nowego auta, którego cena przekracza kilkaset tysięcy złotych – to z pewnością stać go także na wydatki ponoszone na paliwo. 

   

  Drugim powodem jest ograniczony zasięg. Większość obecnie sprzedawanych samochodów elektrycznych pozwala na swobodne pokonanie około 200 – 400 kilometrów na jednym ładowaniu. Biorąc pod uwagę podróżowanie po mieście – są to całkiem akceptowalne możliwości. Jednak rozważając udanie się na dłuższy wyjazd – zasięg samochodów elektrycznych jest zdecydowanie niewystarczający. 

   

  Trzecim i zarazem ostatnim powodem, dla którego w Polsce sprzedaje się stosunkowo mało są ładowarki, a konkretniej – bardzo ograniczona liczba stacji typu plug in, w których można uzupełnić akumulatory. Oczywiście, można to robić w domu. Jednak tradycyjne gniazdka 220 / 230V sprawiają, że taki proces trwa zbyt długo.

  Samochody elektryczne to same wady? Nie jest aż tak źle! 

  Oczywiście, poza pewnymi ograniczeniami wynikającymi z użytkowania samochodów elektrycznych, pojazdy zasilane na prąd oferują również cały wachlarz bardzo konkretnych korzyści. A zaliczamy do nich między innymi: 

   

  • Bardzo niskie koszty eksploatacji samochodu elektrycznego– maksymalnie kilka złotych za przejechanie 100 kilometrów. Musisz przyznać, że to brzmi nieźle.  

   

  • Aktywną ochronę środowiska – samochód zasilany przy użyciu prądu jest całkowicie bezemisyjny. Nie produkuje żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu nie zanieczyszcza powietrza, jak i całego środowiska naturalnego. 

  Czy to wszystkie zalety e-pojazdów? Ależ nie!

  Największą zaletą jest możliwość uzyskania całkowitej niezależności. Korzystanie z publicznych lub komercyjnych ładowarek niesie za sobą pewne ograniczenia związane zarówno z ceną prądu, dostępnością stacji, jak i samym czasem ładowania samochodu. Jednak nie wspominalibyśmy o tym, gdybyśmy nie mieli innego rozwiązania, nieprawdaż 😊? 

   

  Opcją, która zapewni Ci pełną swobodę jest posiadanie własnej ładowarki (np. typu Wallbox), która z powodzeniem odnajdzie się w Twoim domu lub firmie. Jest łatwa do przechowywania, dlatego dzięki której zyskasz możliwość ładowania samochodu zawsze, gdzie zajdzie taka potrzeba. 

  Ładowarka do samochodu elektrycznego

  Stacja ładowania (ładowarka)- czy Twoje auto może obyć się bez niej? 

  Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem samochodu elektrycznego to z pewnością zdajesz sobie sprawę, że możesz go naładować za pośrednictwem tradycyjnego gniazdka 220V / 230V. Jednak pamiętaj, że w takim wypadku ładowanie Twojego pojazdu nie będzie już tak efektywne i zajmie naprawdę długie godziny. Jeśli cenisz sobie wygodę, bezpieczeństwo oraz czas – zdecydowanie lepszym wyborem będzie ładowarka typu plug in. Więcej na temat tego rodzaju urządzenia przeczytasz już za chwilę. 

  Stacje ładowania typu Wallbox. Charakterystyka urządzeń służących do ładowania pojazdów elektrycznych. 

  Jak łatwo się domyślić, stacja ładowania to urządzenie, które pomaga w szybkim i bezpiecznym ładowaniu akumulatorów znajdujących się w samochodach napędzanych przy użyciu prądu. 

   

  Działanie takich ładowarek możemy porównać chociażby do klasycznych stacji paliw. Z tą różnicą, że rolę dystrybutora przejmuje stacja ładowania, a zamiast paliwa – z jej “pistoletu” płynie energia elektryczna. Mówiąc o różnicach, warto wspomnieć o czasie takiego “tankowania”. O ile w przypadku ropy, gazu bądź benzyny zajmuje ono maksymalnie kilka minut (nie licząc samochodów ciężarowych), o tyle w przypadku elektryków może zająć od kilkudziesięciu minut do nawet kilku godzin. 

  Jak działają stacje ładowania typu plug in? Zasady ładowania samochodów elektrycznych. 

  Ładowanie samochodów elektrycznych przy pomocy tego typu stacji jest bardzo proste. Należy jedynie “podstawić” pojazd napędzany na energię jak najbliżej stacji (lub skorzystać z dedykowanych ładowarek przenośnych), włożyć pistolet stacji ładującej do gniazdka w samochodzie, a następnie rozpocząć proces ładowania. 

   

  Czas, w którym akumulatory zostaną napełnione zależy od stopnia rozładowania baterii, jak i parametrów danego urządzenia. 

   

  Do tej pory omówiliśmy sobie wady i zalety płynące z korzystania z samochodów elektrycznych. Opowiedzieliśmy także, czym są i jak działają stacje służące do ich ładowania. Dlatego teraz najwyższa pora, aby wskazać, z jakich elementów składa się typowa ładowarka. 

  Z czego składają się stacje ładowania samochodów elektrycznych? Omówienie instalacji ładowarki. 

  Budowa każdej stacji typu plug in jest praktycznie taka sama. Mianowicie, tego rodzaju urządzenia elektryczne składają się z następujących elementów odpowiadających za dostarczanie energii elektrycznej do ładowania pojazdu w domu czy w firmie. 

   

  W większości przypadków ładowarki samochodowe przyjmują podobną postać – składającą się z jednego urządzenia posiadającego gniazdko, pistolet ładujący, bezpiecznik oraz jednostkę sterującą. Całość wystarczy podłączyć do źródła prądu (zalecamy skorzystać z pomocy fachowców – elektryków, posiadających odpowiednie uprawnienia!). 

  zestaw fotowoltaiczny

  Dowiedz się, czy fotowoltaika jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego samochodu, domu lub firmy!

  Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

   Opcje ładowania samochodów Tesla, BMW i nie tylko. Jaki rodzaj samochodu elektrycznego można naładować za pomocą ładowarek Wallbox? 

   Przy użyciu tego typu urządzeń można swobodnie ładować zarówno typowe auta elektryczne (napędzane wyłącznie silnikami na energię), jak i samochody hybrydowe (posiadające 2 źródła napędu – na energię i na paliwo). Ważne, aby pojazd posiadał gniazdko umożliwiające podłączenie do ładowarki. 

    

   Jego brak (w pojazdach hybrydowych) oznacza, że tego rodzaju pojazdu nie da się ładować z gniazda, a jednym źródłem jest prąd elektryczny produkowany przez urządzenia (silniki) spalinowe. 

    

   Obecnie na rynku dostępne są ładowarki samochodowe do aut hybrydowych, jak i samochodów elektrycznych najbardziej popularnych marek, w tym: Mercedes, BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, Tesla i wiele, wiele więcej. 

   Z jakimi wydatkami wiąże się inwestycja w stacje ładowania samochodów elektrycznych? Rodzaje i koszty ładowarek.

   Ostateczny kształt kosztów związanych z posiadaniem własnej stacji zależy od tego, jakiego rodzaju jest to ładowarka. Urządzenia stacjonarne – umożliwiające ładowanie w określonym miejscu (np. Wallbox) to wydatek rzędu około 2000 – 3500 złotych brutto. Z kolei ładowarki przenośne są nieco tańsze, a ich koszt zamyka się w granicach 1000 – 2000 złotych brutto. W obu przypadkach mówimy o cenach za sztukę.

   Skąd brać energię do zasilania stacji ładowania samochodów elektrycznych? Kilka wariantów do wyboru.

   Energia służąca do ładowania samochodów elektrycznych może przyjmować różne rodzaje. Z jednej strony może pochodzić z sieci – prosto od dystrybutora energii elektrycznej. Jednak znacznie bardziej opłacalna (zarówno pod względem ekonomicznym, jak i czysto ekologicznym) jest inwestycja we własną instalację fotowoltaiczną. 

    

   Produkcja własnego prądu sprawia, że podróżowanie pojazdem elektrycznym staje się całkowicie darmowe (nie licząc jego serwisu i ewentualnych napraw). Dodatkowo – jest też znacznie lepsze dla środowiska naturalnego. Należy bowiem pamiętać, że większość produkowanej w Polsce energii wytwarza się za pośrednictwem “brudnych” elektrowni węglowych. Duże, komercyjne elektrownie korzystające z odnawialnych źródeł energii stanowią niestety tylko niewielką część naszego rynku. Chociaż mamy nadzieję, że wkrótce się to zmieni, a szala przechyli się na stronę OZE :)!

   Zatem, jak zadbać o jeszcze lepszą rentowność stacji ładowania samochodów elektrycznych? 

   Zacznij od najprostszej czynności, czyli po prostu skontaktuj się z nami. W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby produkować w pełni darmowy prąd elektryczny i wykorzystywać go także do jazdy Twoim elektrycznym samochodem.

   Wśród usług Promika Solar znajdziesz takie kategorie, jak: 

   • Instalacje fotowoltaiczne – zajmujemy się kompleksową obsługą Twojej inwestycji zmierzającej do pozyskiwania zielonej energii elektrycznej. Przeprowadzamy analizy, dobieramy najlepsze podzespoły i moc. Bierzemy na siebie także transport, montaż i konfigurację, a na koniec pomagamy w załatwieniu formalności (podłączenie do sieci), a nawet pozyskiwaniu dotacji. Tak, aby koszt inwestycji i obsługi był jak najniższy, i aby do Twojego domu popłynęła w pełni darmowa energia elektryczna! 

    

   • Pompy ciepła – zapewniamy Ci pełne wsparcie uwzględniające audyt, dobór komponentów (moc), ich transport, instalację, przetestowanie oraz dopilnowanie wszystkich formalności. Tak, aby Ty i Twoi domownicy mogli korzystać z ekologicznego źródła ciepła. 

    

   • Ładowarki (stacje ładowania) do samochód elektrycznych – wyręczamy Cię także we wszystkich czynnościach i formalnościach potrzebnych do posiadania własnej (domowej lub firmowej) stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Z nami ładowanie aut we własnym domu stanie się rzeczywistością, a czas potrzebny na uzupełnienie akumulatorów – minimalny!

   Ładowarka od Promika Solar, czyli szybkie i skuteczne ładowanie auta elektrycznego

   Współpraca z nami pozwala Ci na realizację jeszcze jednego ważnego celu, jaki jest uzyskanie możliwie najlepszej jakości. Dysponujemy szerokim wyborem produktów i usług (gniazda, ładowarka itp.), które pochodzą wyłącznie od sprawdzonych dostawców, z którymi współpracujemy od wielu lat.

    

   Dzięki temu dajemy Ci pewność, że Twoje auto otrzyma ładowanie z sieci, które zapewni odpowiednią moc, a przede wszystkim będzie bezpieczne i wydajne. I to przez bardzo długi czas!

   Ekspresowe ładowanie. Czy chcesz, aby w Twoim domu lub firmie znalazła się ładowarka do samochodu elektrycznego?

   Nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz postaw na współpracę z firmą, która zna się na swoim fachu. Skorzystaj z pomocy doświadczonych ekspertów oraz wybierz usługi świadczone przez wykwalifikowanych monterów – posiadających odpowiednie certyfikaty.

   Cała wiedza i jeszcze więcej informacji w zasięgu Twojej ręki

   Informacje na temat uzyskasz bezpośrednio w naszym biurze obsługi klienta. Potrzebujesz więcej informacji dotyczących takich danych, jak cena instalacji, specyfika gniazda, potrzebna moc, a może parametry poszczególnych produktów? Porady (podzielone na kategorie) znajdują się także na naszej stronie, a z tygodnia na tydzień wartościowych wskazówek jest coraz więcej.

    

   Zajrzyj na nasz blog i zobacz aktualne informacje na temat elektromobilności, fotowoltaiki, jak i wielu innych zagadnień do wyboru.

   zestaw fotowoltaiczny

   Dowiedz się, czy fotowoltaika jest dobrym rozwiązaniem dla Twojego samochodu, domu lub firmy!

   Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

    Polecamy Progam Czyste Powietrze

    Warto przeczytać:

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/jak-działa-fotowoltaika.jpg

    Jak działa fotowoltaika? Wszystko o darmowej i ekologicznej energii

    Jak działa fotowoltaika Jeżeli zastanawiasz się jak działa fotowoltaika? Jak produkować własną energię elektryczną? Z pewnością rozważałeś wykorzystanie do tego celu promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – własną instalację fotowoltaiczną.   Inwestycja w system fotowoltaiczny to przedsięwzięcie, którego koszt może oscylować w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku fotowoltaiki dla […]

    blog

    24.06.2021 r.

    fotowoltaika

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/zestawy-fotowoltaiczne.jpg

    5

    minut czytania

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca Dedykowane zestawy fotowoltaiczne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm, jak i gospodarstw domowych. W jaki sposób wykorzystuje się tego typu urządzenia? Jak wygląda ich cena i klasyfikacja? Co zrobić, aby wybrać i zamontować instalację PV, która zapewni odpowiednią podaż mocy? Jak […]

    blog

    09.06.2021 r.

    zestawy fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/growatt.jpg

    7

    minut czytania

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy Growatt to azjatyckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu sprawdzonych, trwałych i wydajnych rozwiązań fotowoltaicznych. Pomimo młodego wieku na dobre zadomowiła się na rynkach całego świata, a z roku na rok wpływy marki Growatt zaczynają sięgać coraz dalej.  Firma została założona stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku.   Główną […]

    blog

    31.05.2021 r.

    falownik growatt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/fronius.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik Fronius – co oferuje kultowy producent inwerterów?

    Falownik Fronius Fronius Solar to austriackie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji falowników (inwerterów). Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Güntera Froniusa, który założył ją w 1945 roku. Wówczas był to niewielki warsztat zajmujący się naprawami i konserwacjami urządzeń radiowych i elektrycznych.   Krokiem milowym, który zapoczątkował drogę do sukcesu firmy było powstanie ładowarki do akumulatorów. Następnie […]

    blog

    21.05.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg

    6

    minut czytania

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura  Skrót OZE przez ostatnie lata był i jest wymieniany przez wszystkie przypadki. Co tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się oparcie energetyki o odnawialne źródła energii? Jakie korzyści za sobą niesie, a także co ich wprowadzenie oznacza dla dotychczasowych rodzajów energetyki opartej na bardziej tradycyjnych […]

    blog

    11.05.2021 r.

    Odnawialne źródła energii

    OZE

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/10-LAT-GWARANCJI-NA-MONTAŻ.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Czy to dobry pomysł?

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Zastanawiasz się nad inwestycją, której celem będzie montaż własnej infrastruktury służącej do produkcji ekologicznego i darmowego prądu elektrycznego? Jednocześnie obawiasz się, że mała działka lub brak skośnego dachu zniweczy Twoje plany związane z odnawialnym źródłem energii? Nic z tych rzeczy.   W dalszej części tego artykuł przedstawimy Ci gotowe rozwiązania, które […]

    blog

    15.04.2021 r.

    fotowoltaika na płaskim dachu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.

    Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split?   Czym różnią […]

    blog

    08.04.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/23.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco.    Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju […]

    blog

    11.03.2021 r.

    fotowoltaika na gruncie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!  Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, […]

    blog

    25.02.2021 r.

    pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaciepła.jpg

    8

    minut czytania

    Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

    Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała […]

    blog

    11.02.2021 r.

    pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/13.jpg

    7

    minut czytania

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne […]

    blog

    28.01.2021 r.

    podwyżka cen prądu 2021

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/montaż.jpg

    9

    minut czytania

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące […]

    blog

    08.01.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny […]

    blog

    29.12.2020 r.

    fotowoltaika opinie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/22-1.jpg

    5

    minut czytania

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości?   O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od […]

    blog

    10.12.2020 r.

    czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/20-1.jpg

    6

    minut czytania

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału  Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany w drugiej połowie 2021 roku.   Co ważne! Dotacja na fotowoltaikę z nowej edycji programu będzie przyznawana również Prosumentom, którzy poniosą wydatki związane z tą inwestycją PRZED URUCHOMIENIEM NOWEGO NABORU!   […]

    blog

    03.12.2020 r.

    Program Mój Prąd

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/nibe.jpg

    5

    minut czytania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania  Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika […]

    blog

    05.11.2020 r.

    pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/panele.jpg

    7

    minut czytania

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego.     Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych […]

    blog

    22.10.2020 r.

    jak wybrać panele

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/6.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają […]

    blog

    07.10.2020 r.

    fotowoltaika opłacalność

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/3.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze […]

    blog

    03.09.2020 r.

    ekologia

    fotowoltaika dla rolnika

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/07/1.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna   Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy.    Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]

    blog

    28.07.2020 r.

    fotowoltaika cena

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/26-1.jpg

    9

    minut czytania

    Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu

    Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika […]

    blog

    19.05.2020 r.

    ogniwo fotowoltaczne

    produkcja prądu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/10.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści

    Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim –  jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie.   Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska […]

    blog

    27.04.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

    5

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co […]

    blog

    23.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele.jpg

    9

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne cena. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

    Panele fotowoltaiczne cena. Dopiero zaczynasz poszukiwania informacji na temat działania fotowoltaiki? A może interesujesz się nią już od dłuższego czasu? W obu przypadkach z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów każdej instalacji są panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi.   To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – […]

    blog

    22.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

    9

    minut czytania

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych […]

    blog

    02.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/6.jpg

    8

    minut czytania

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie Ogniwa fotowoltaiczne to bez wątpienia jedne z kluczowych elementów niezbędnych do produkcji własnego prądu pochodzącego prosto z promieniowania słonecznego. To właśnie one absorbują promienie słoneczne i to właśnie od nich zaczyna się cała podróż energii, której finał następuje w gniazdkach elektrycznych. Ogniwo fotowoltaiczne – wszystko, co warto o nim […]

    blog

    28.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/2-1.jpg

    8

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca Instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do jednego z najpopularniejszych, a zarazem sprawdzonych, efektywnych i bezpiecznych sposobów produkowania energii elektrycznej. Na ich rzecz przemawia przede wszystkim fakt, że generowana przez nie moc pochodzi prosto z natury i jest w pełni odnawialna. Co ważne, w procesie wytwarzania […]

    blog

    13.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/solaredge.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik SolarEdge: instalacja, gwarancja, moc – co warto o nim wiedzieć.

    Falownik SolarEdge Falowniki produkowane przez firmę SolarEdge to produkty jedno, jak i trójfazowe, które są znane ze swojej dużej sprawności pracy, niezawodności modułów, jak i wpływania na wydajność całego systemu PV. Jakie cechy wyróżniają je na tle innych rozwiązań i co sprawia, że produkty takie, jak inwerter SolarEdge postrzegane są jako lider pośród wszystkich rozwiązań solarnych?   […]

    blog

    29.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/fotowoltaika-na-działce.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści Fotowoltaika to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W skrócie – jest to typ instalacji wykorzystywanej do produkcji ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej prosto z promieni słonecznych. Rosnącą popularność paneli fotowoltaicznych możemy dostrzec pośród właścicieli domów mieszkalnych (którzy wykorzystują ją do w celu zasilania urządzeń znajdujących się w […]

    blog

    13.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/20.jpg

    6

    minut czytania

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z […]

    blog

    11.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/wyb.jpg

    3

    minuty czytania

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.   Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć […]

    blog

    03.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

    9

    minut czytania

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o […]

    blog

    18.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaaa.png

    7

    minut czytania

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i […]

    blog

    04.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/ins.png

    4

    minuty czytania

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku […]

    blog

    21.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/gwarancja-na-montaż.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika gwarancja

    Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej Gwarancji na Wszystko, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką […]

    blog

    08.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/27-1.jpg

    3

    minuty czytania

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”.    Po […]

    blog

    17.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/24.jpg

    4

    minuty czytania

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej Dobre instalacje fotowoltaiczne opierają się na 3 filarach. Większość firm i osób fizycznych decyduje się na inwestycję właśnie w taki rodzaj odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, system fotowoltaiczny jest doskonałym i stabilnym źródłem darmowej energii elektrycznej.   Drugie, jest całkowicie ekologiczny, przez co przyczynia się do aktywnej walki o ochronę […]

    blog

    04.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/25-1.jpg

    4

    minuty czytania

    Program Czyste Powietrze: jak zyskać dofinansowanie w ekologiczne źródło ciepła?

    Program Czyste Powietrze to stosunkowo nowe przedsięwzięcie rządu mające na celu aktywną walkę z zanieczyszczeniem powietrza (w tym ze SMOGIEM), którym wszyscy oddychamy. Dofinansowanie przewiduje wymiany kotłów na paliwo stałe, a także szereg innych aktywności zmierzających do tego, aby powietrze było czyste.   Dowiedz się, ile wynosi kwota dofinansowania, na co jest przyznawana i w […]

    blog

    26.11.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/17.jpg

    5

    minut czytania

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy?

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy? Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują najlepiej wtedy, gdy stanowiące ich część – panele fotowoltaiczne posiadają równy i niczym nieprzerwany dostęp do słońca. Nie jest żadną tajemnicą, iż zjawisko zacienienia wpływa nie tylko na płynność działania instalacji fotowoltaicznej, czy ilość produkowanej przez nią mocy. Niestety, może rzutować również na żywotność i […]

    blog

    29.10.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/ULGA.jpg

    5

    minut czytania

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?  Zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Czyste powietrze, aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego i wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób wymieniliśmy pozytywne strony korzystania z fotowoltaiki.     Niekwestionowanymi zaletami fotowoltaiki jest produkcja darmowego prądu, ekologia i poczucie niezależności. Inwestycja w panele […]

    blog

    15.10.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/9-1.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów

    Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów Każda instalacja fotowoltaiczna, aby spełniania swoje zadanie (czytaj: produkowała darmowy prąd o odpowiedniej mocy, przekazywany do domu lub sieci), musi składać się z kilku niezbędnych elementów. Do jednego z kluczowych zaliczamy falownik będący częścią instalacji PV i często występujący również pod nazwą inwertera solarnego.    Co warto […]

    blog

    10.09.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/08/5.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca?

    Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca?  Coroczne zmiany w cenach prądu dla firm i nie tylko, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Koszty energii elektrycznej z roku na rok będą coraz wyższe. Obecny rok (2021) przynosi przedsiębiorcom następne podwyżki, które spowodują, że ich wydatki na prąd po raz kolejny wzrosły o ponad połowę (porównując to […]

    blog

    24.08.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/06/4.jpg

    7

    minut czytania

    Farmy fotowoltaiczne w Polsce

    Farmy fotowoltaiczne w Polsce Najpopularniejszą metodą pozyskiwania światła słonecznego w celu wytworzenia darmowej energii jest bez wątpienia fotowoltaika. Szybko staje się jedną z najbardziej preferowanych inwestycji dla firm i niezależnych inwestorów. Farmy, to wielkoskalowe zastosowania systemów fotowoltaicznych (PV), zapewniające źródło bezpiecznej, lokalnie wytwarzanej energii odnawialnej przez wiele lat po budowie.   Ziemia wykorzystywana pod farmę […]

    blog

    30.06.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/12.jpg

    8

    minut czytania

    Taryfa G11, czyli pełen zestaw informacji na temat najbardziej popularnego sposobu rozliczania rachunków za prąd

    Taryfa G11 Jest jedną z podstawowych taryf, którą znajdziemy w ofertach większości dostawców oraz sprzedawców prądu elektrycznego w Polsce. Bardzo często występuje także pod innymi nazwami, takimi jak: taryfa jednostrefowa, taryfa całodobowa oraz taryfa uniwersalna. Wszystko przez fakt, że jest dedykowana tzw. klientom indywidualnym, dla których sposób rozliczania zużycia energii powinien być maksymalnie uproszczony oraz […]

    blog

    18.05.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/8.jpg

    7

    minut czytania

    kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają? 

    kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają?  Korzystanie z energii elektrycznej, zarówno tej pochodzącej bezpośrednio z sieci, jak i tej, której główne źródło stanowi instalacja fotowoltaiczna, wiąże się również z koniecznością operowania pewnymi pojęciami i jednostkami.  Do kluczowych z nich należą wspomniane w tytule: kWh energii elektrycznej oraz kWp. Co warto […]

    blog

    25.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne