Kalkulator

Blog

Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

blog

29.12.2020 r.

fotowoltaika opinie

https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny przepis na alternatywne pozyskiwanie prądu.

Opinie na temat technologii produkowania zielonej energii elektrycznej nie pozostawiają żadnych złudzeń. 

Fotowoltaika w Polsce przeżywa prawdziwym BUM popularności. A obserwując rosnące zainteresowanie zarówno pośród osób fizycznych, jak i polskich przedsiębiorców – można stwierdzić, iż z roku na rok paneli fotowoltaicznych będzie coraz więcej.

 

W poniższym artykule znajdziesz informacje, m.in. o czynnikach, które wpływają na decyzję o zakupie fotowoltaiki – opinie na jej temat. Sprawdź, co warto wiedzieć i co mówią o niej dotychczasowi użytkownicy, czy fotowoltaika się opłaca?

 

Fotowoltaika – opinie naszych Klientów!

zestaw fotowoltaiczny

Dowiedz się, czy fotowoltaika i pompa ciepła to dobra inwestycja dla Twojego domu lub firmy!

Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

  Instalacja na dachu domu jednorodzinnego. Moc fotowoltaika 7,48 kWp – Rozgarty (woj. kujawsko-pomorskie) – zobacz VIDEO

   

  Na rynku istnieje wiele firm oferujących fotowoltaikę. Zastanawiasz się, która oferta będzie dla Ciebie najlepsza? Dowiedz się dlaczego Pan Krzysztof zdecydował się na współpracę z nami. 

   

  Pan Krzysztof interesował się fotowoltaika od kilku lat widząc w tej technologii przyszłościowe rozwiązania, możliwość zmniejszania rachunków za energię oraz wartość dla ekologii. Na pokryciu dachowym, które wyłożone jest blachodachówką, zamontowaliśmy instalację o mocy 7,48 kWp. Jest to optymalne rozwiązanie dla tego gospodarstwa domowego, zgodna z oczekiwaniami Inwestora.

   

  Zestaw fotowoltaiczny składa się z: 22 paneli o mocy 340 Wp, falownika Afore, dwóch skrzynek zabezpieczających oraz z optymalizatorów mocy. Dzięki naszej ofercie produktowej oraz cenowej, instalacja Pana Krzysztofa wygeneruje oszczędności w okolicach 46 200,00 zł w ciągu 10 lat!

   

   

  Instalacja fotowoltaiczna dla firmy Future. Moc fotowoltaiki 23,12 kWp – Kędzierzyn-Koźle (woj. opolskie) – zobacz VIDEO

   

  Energia elektryczna wykorzystywana jest zdecydowanie w każdej dziedzinie gospodarki. Jeśli Twoja firma nie jest od niej bezpośrednio zależna, to z pewnością współpracuje z kontrahentami, dla których korzystanie z prądu jest ważną częścią biznesu. Bez względu na wielkość czy specyfikę firmy każdy przedsiębiorca, prędzej czy później, odczuje skutki podwyżek cen prądu. A koszty prądu z roku na rok stają się coraz wyższe. 

   

  Jednak naszych Klientów już to nie to dotyczy! Zainstalowaliśmy 60 modułów, każdy o mocy 340 Wp, na dachu przedsiębiorstwa Futura w Kędzierzynie-Koźle. Decydując się na instalację fotowoltaiczną musisz mieć pewność, że montaż zostanie wykonany przez ekspertów, którzy nie zatrudniają podwykonawców. 

   

  Montaż modułów słonecznych, to poważne przedsięwzięcie, od którego zależy bezpieczeństwo osób przebywających w budynku. Ponadto, dobrze wykonana usługa, to gwarancja na nieustanną i tanią dostawę energii elektrycznej dla Twojej firmy. Rachunki za prąd naszego Klienta zmalały z 1800 zł miesięcznie do 300 zł! 

   

   

  Instalacja gruntowa. Moc instalacji 9,89 kWp – Kraków (woj. małopolskie) – zobacz VIDEO

   

  W Twoim województwie również zabroniono używać pieców oraz kominków? Albo masz zbyt mało miejsca na dachu lub z jakichś względów nie chcesz zainstalować na nim modułów? Poznaj historię Pana Andrzeja, który znalazł oszczędny sposób na ogrzewanie domu oraz wody.

   

  Instalacja fotowoltaiczna o mocy 9.86 kWp, w której skład weszło 29 modułów 340 Wp, falownik Afore oraz dwie skrzynki zabezpieczające, spełniły oczekiwania naszego Klienta. Dlaczego Pan Andrzej z Krakowa zdecydował się na naszą firmę pomimo, że siedziba Promika Solar mieści się w województwie śląskim? Nasi Doradcy służą pomocą w kilku województwach. Stąd kontakt oraz spotkania z nami są bardzo ułatwione.

   

   

  Instalacja w nietypowym miejscu. Moc instalacji 3 x 7,92 kWp – Biskupice i Choroń (woj. śląskie) – zobacz VIDEO

   

  Nie ma rzeczy niemożliwych! Instalacja fotowoltaiczna może powstać niemal wszędzie! Jednym z naszych Klientów został Ksiądz Parafii św. Jana Chrzciciela w Biskupicach. Łącznie zainstalowaliśmy moduły na trzech nieruchomościach. Panele na dachu kościoła w Biskupicach zostały ułożone w formie krzyża, który jest widoczny ze sporej odległości.

   

  Każda z instalacji składa się z 24 modułów Full Black o mocy 330 Wp, falownika Growatt oraz dwóch skrzynek zabezpieczających. Jedna z trzech instalacji dla Księdza dotyczyła obiektu zabytkowego kościoła w Choroniu, zatem instalacja została zamontowana poza terenem nieruchomości, a energia wytworzona ze słońca została doprowadzona kablem ziemnym do głównego zasilania. 

  ogniwo fotowoltaiczne

  Co sprawia, że opinie o fotowoltaice są pozytywne? 

  Warto wspomnieć o co najmniej o kilku czynnikach, o których regularnie wspominają użytkownicy paneli fotowoltaicznych. A co ważne – mówią o tym zarówno ci, którzy korzystają z ich dobrodziejstw od niedawna, jak i tacy, dla których zdążyły już wyprodukować niemałe ilości zielonego prądu elektrycznego . 

  1. Fotowoltaika opinie – rozwiązanie dla oszczędnych 

  Nie jest tajemnicą, że możliwość produkcji darmowego prądu stanowi gratkę dla wszystkich, którzy po prostu chcą ograniczać swoje comiesięczne wydatki.  Zwłaszcza, jeśli dorzucimy do tego kwestię rosnących cen energii elektrycznej, które z roku na rok zabierają coraz większą cześć budżetów gospodarstw domowych, jak i firm.

   

  Korzystanie z instalacji fotowoltaicznej ogranicza zużycie energii pochodzącej z sieci i pozwala zminimalizować lub całkowicie wyeliminować rachunki za prąd. Dobrze dobrana oraz skonfigurowana fotowoltaika pozwala pokryć nawet 100 procent zapotrzebowania na energię elektryczną. Dodatkowo, jej nadwyżki można z powodzeniem przekazać do sieci, aby odebrać prąd wtedy, kiedy będzie potrzebny. Podwyżek cen za energię spodziewajmy się co roku.

  2. Inwestycja w odnawialne źródła energii jest stosunkowo tania – opinie

  Świadczy o tym zarówno sam koszt zakupu i montażu, jak i fakt, iż większość instalacji zwraca się maksymalnie w ciągu 7 lat (analizując to w stosunku do aktualnych i prognozowanych cen energii).

   

  Podstawowe wydatki związane z instalacją fotowoltaiczną na potrzeby domu mogą “zamknąć się” w granicach od 20 000 do 50 000 złotych. W przypadku firm i gospodarstw rolnych – kilkuset tysięcy złotych. 

   

  Dla niektórych może wydawać się to dużo, jednak poza skupianiem się na samej cenie, warto wziąć pod uwagę korzyści, jakie fotowoltaika będzie przynosiła przez wiele lat. Wraz z produkcją własnej energii, zwrot wydatków nastąpi średnio już po 10 latach, co oznacza, że przez kolejne 15 lat instalacja fotowoltaiczna będzie wytwarzała darmowy prąd.  

   

  Więcej na temat ceny inwestycji danej mocy instalacji, a także zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej znajdziesz w artykule: Fotowoltaika cena – ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

   

  Dodatkowe wsparcie finansowe na zakup paneli i całej instalacji fotowoltaicznej

   

  Kolejnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność finansową takiego przedsięwzięcia są ulgi oraz dotacje udzielane przez państwowe instytucje. Wielu Klientów jest zdania, iż to dzięki nim zdecydowali się na zastosowanie instalacji w swoim domu. Dotacje sprawiają, że zwrot z inwestycji jest znacznie szybszy, a opłacalność fotowoltaiki wzrasta.

   

  Do najpopularniejszej formy wsparcia należy dotacja w kwocie aż 5000 złotych, która w zależności od rozmiaru przedsięwzięcia (dobranych systemów, ilości paneli fotowoltaicznych itp.) – może pokryć nawet kilkadziesiąt procent wszystkich wydatków. 

   

  Innym rodzajem wsparcia jest zastosowanie ulgi termomodernizacyjnej. Jest to rodzaj odliczenia podatkowego, dzięki któremu na poczet kosztów uzyskania przychodu można zakwalifikować aż 53 000 złotych. Ta ulga dotyczy zarówno inwestycji w instalacje fotowoltaiczne, jak i inne elementy wspierające termomodernizację budynku, w tym: ocieplenie murów, wymianę pieca, remont dachu, a nawet zakup pompy ciepła. Według opinii wielu Klientów – to właśnie wspomniana ulga w połączeniu z dotacją “zmotywowała” ich do inwestycji w fotowoltaikę.

  zestaw fotowoltaiczny

  Dowiedz się, czy fotowoltaika i pompa ciepła to dobra inwestycja dla Twojego domu lub firmy!

  Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

   3. Fotowoltaika się opłaca? Jakie są opinie

   Choć krążą opinie, że panele fotowoltaiczne mogą produkować prąd tylko tam, gdzie przez większość roku jest ładna pogoda i świeci słońce – obalamy ten mit

    

   Instalacja fotowoltaiczna  radzi sobie również w naszej szerokości geograficznej. Wszystko przez fakt, iż panele fotowoltaiczne są w stanie produkować prąd elektryczny również wtedy, gdy słońce jest schowane za chmurami. Aby zapewnić prawidłowe działanie instalacji – należy zadbać jedynie o następujące obszary: 

    

   Panele fotowoltaiczne powinny zostać umieszczone w miejscu z maksymalną ekspozycją na światło słoneczne 

    

   Opinie specjalistów od fotowoltaiki są w tym obszarze zgodne. Aby instalacja produkowała prąd z pełną mocą – należy zadbać, aby “w ogóle” lub przez większą część dnia nie była zasłaniania przez inne obiekty (w tym: drzewa, budynki itp.). 

    

   Warto dopilnować, aby miejsce jej montażu było odpowiednie. Do najbardziej popularnych zaliczamy dachy budynków mieszkalnych i przemysłowych, odkryte działki, a coraz częściej także elewacje lub specjalne konstrukcje przeznaczone wyłącznie do instalacji paneli. Dzięki nim panele fotowoltaiczne mogą produkować odpowiednią ilość energii elektrycznej.

    

   Panele fotowoltaiczne muszą mieć orientację południową 

    

   W obszarze, na którym leży Polska – słońce występuje na południu. Więc, żeby promienie słoneczne mogły zasilać moduły – ich powierzchnia powinna być skierowana bezpośrednio w stronę słońca. Tylko w ten sposób produkcja energii będzie stała na zadowalającym poziomie.

   4. Stosowanie paneli istotnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego 

   Niższe rachunki za prąd to nie jedyne, na co wpływ mają panele fotowoltaiczne. Obszar, o którym mówi mało osób, a który ma wielki wpływ nie tylko przyrodę, ale również kondycję, zdrowie i samopoczucie nas wszystkich. Mianowicie, panele fotowoltaiczne są całkowicie odnawialnymi źródłami energii. To oznacza, że do produkcji prądu nie zużywają zasobów naturalnych, nie emitują także szkodliwych związków i substancji chemicznych. 

    

   Prąd produkowany jest z energii słonecznej. Nie dochodzi do spalania węgla, gazu, ropy czy innych paliw. Poza wymiernymi korzyściami finansowymi, fotowoltaika to także sposób na ochronę życia na Ziemi. 

    

   Opinie o fotowoltaice wyrażają także eksperci od ochrony klimatu. Według nich inwestycje w OZE są szczególnie ważne, zwłaszcza z uwagi na postępującą degradację naszej planety, zanieczyszczanie wód i powietrza, jak również zmiany klimatyczne. Nie brakuje też opinii, że w dłuższej perspektywie fotowoltaika może nawet zadecydować o jakości życia na Ziemi.

   czyste powietrze

   5. Panele i instalacje fotowoltaiczne – opinie o trudnościach montażu 

   Kolejnym powodem, obok źródła darmowej energii, świadczącym “za” fotowoltaiką jest sposób jej instalacji. W tym miejscu opinie zarówno monterów, jak i klientów końcowych są zgodne. Według nich montaż instalacji fotowoltaicznych jest prosty i nie wymaga dużej ingerencji w dotychczasowy kształt budynku bądź działki. 

    

   Do instalacji tego typu odnawialnych źródeł energii można podejść na kilka sposobów: 

    

   Fotowoltaika może zostać zainstalowana na dachu

   Robi się to zazwyczaj na wcześniej przygotowanym stelażu, który w żaden sposób nie zagraża poszyciu dachowemu (papie, dachówce itp.). Taki sposób montażu ma najlepsze opinie zwłaszcza pośród właścicieli domków jednorodzinnych, którzy chcą zagospodarować dach, a jednocześnie nie posiadają odpowiednio dużych działek. Fotowoltaika na dachu sprawdza się jak źródło energii również w firmach i instytucjach, które posiadają rozległe budynki gospodarcze, przemysłowe, biurowe, jak i magazynowe. 

    

   Panele mogą zostać umieszczone bezpośrednio na gruncie

   Wtedy do ich montażu używa się specjalnych stelaży, pozwalających na uzyskanie potrzebnego kąta nachylenia oraz zapewnienia bezpiecznej odległości od ziemi. O czym świadczą liczne opinie – to rozwiązanie wykorzystywane w szczególności przez rolników, którzy posiadają odpowiednią ilość ziemi. Obszarem przeznaczonym na montaż paneli są zazwyczaj nieatrakcyjne z perspektywy uprawnej grunty lub takie, na których wypasają się zwierzęta. Odpowiednie ułożenie modułów pozwala bowiem na swobodny wzrost traw i innych roślin. 

    

   Montaż fotowoltaiki może odbyć się także w mniej oczywistych miejscach

   Do popularnych rozwiązań pod instalację należą elewacje budynków, tarasy, balkony lub dedykowane konstrukcje. 

    

   Każdy z nich jest inny, jednak równie prosty i bezinwazyjny. Każdy pozwala na pozyskiwanie darmowej energii zapewnianej przez panele. Opłacalność jest duża.

   6. Użytkownikami fotowoltaiki mogą być osoby fizyczne, urzędy, rolnicy i firmy 

   Kolejną powszechną opinią świadczącą na rzecz fotowoltaiki jest ta mówiąca o jej uniwersalności. Odnawialne źródła energii produkujące prąd elektryczny ze słońca są rozwiązaniem, na które decydują się zarówno instytucje państwowe (urzędy, szpitale itp.), osoby fizyczne (mieszkańcy domów jedno- i wielorodzinnych), rolnicy oraz firmy o różnym charakterze działalności gospodarczej (produkcja, transport). Nic dziwnego, bowiem zastosowanie paneli fotowoltaicznych, każdej z tych grup pozwala istotnie ograniczyć rachunki za prąd.

    

   Informacje na temat dwóch ostatnich grup znajdziesz w poniższych artykułach. Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca? oraz Fotowoltaika dla rolnika.

   Fotowoltaika opinie. Potrzebujesz szczerej i fachowej porady w jednym na temat inwestycji?  

   Już teraz udaj się na naszą stronę, gdzie czekają na Ciebie nasze dane kontaktowe. Napisz do nas lub zadzwoń, a z przyjemnością opowiemy Ci więcej o stosowanych przez nas instalacjach fotowoltaicznych.

    

   Nasza firma specjalizuje się w doborze oraz montażu instalacji fotowoltaicznych. Dobierzemy odpowiednią moc systemu fotowoltaicznego dla Twojej nieruchomości. Z powodzeniem realizujemy projekty w całej Polsce. Poza zapewnianiem fachowych usług, dostarczamy również wszechstronne i profesjonalne doradztwo na temat fotowoltaiki oraz pomp ciepła.

    

   Przed podjęciem każdego zlecenia dokładnie analizujemy potrzeby, a przede wszystkim możliwości naszych Klientów. Wnikliwie badamy, jak wygląda bieżące zapotrzebowanie na prąd oraz prognozujemy, jak będzie zmieniało się w przyszłości.

    

   Bierzemy pod uwagę całą infrastrukturę, czyli “gdzie” i “jak” możemy dokonać montażu paneli fotowoltaicznych. Dobieramy adekwatne rozwiązania – panele słoneczne, całe instalacje, jak i inne podzespoły. Wszystko po to, aby na koniec zająć się transportem, montażem, konfiguracją oraz wstępnymi testami do produkcji energii z odnawialnych źródeł energii.

   Fotowoltaika – opinie o naszej firmie

   Z uwagi na nasze wieloletnie doświadczenie, możesz mieć pewność, że otrzymasz od nas pełen zestaw informacji. Jeśli zdecydujesz się na zamówienie fotowoltaiki właśnie u nas – zyskasz pewność, że zaoferujemy Ci wyłącznie sprawdzone podzespoły, które wykorzystujemy na co dzień.

    

   Pośród najczęściej powtarzanych opinii na nasz temat królują te związane z:

    

   • Wysoką jakością świadczonych przez nas usług – współpracując z nami możesz mieć pewność, że fotowoltaika będzie produkowała darmową energię elektryczną przez wiele lat.

    

   • Terminowością każdej naszej realizacji – dotychczasowi klienci doceniają również fakt, iż mocno trzymamy się raz ustalonych zasad oraz harmonogramu wspólnie zaakceptowanych prac. Diametralne zmiejszenie Twoich rachunków za prąd to nasza specjalność. Dowiesz się także kiedy możesz spodziewać się zwrotu inwestycji, opłacalność mierzona w latach.

    

   • Koszt instalacji pv, czyli rozwiązania “szyte na miarę”. Nie oferujemy realizacji “pudełkowych”. Dzięki temu każda instalacja jest dostosowywana do potrzeb naszych Klientów, zasobności ich portfela, jak i możliwości oferowanych przez daną lokalizację.  Należy wziąć pod uwagę kształt i rozmiar pokrycia dachowego, działkę, sąsiedztwo drzew, budynków itp.).

    

   • Dzieleniem się wiedzą – chętnie informujemy naszych Klientów o wszystkich aspektach związanych z systemami fotowoltaicznymi.
   zestaw fotowoltaiczny

   Dowiedz się, czy fotowoltaika i pompa ciepła to dobra inwestycja dla Twojego domu lub firmy!

   Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!

    Warto przeczytać:

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-fotowoltaika-zmiany-2021.jpg

    8

    minut czytania

    Zmiany w fotowoltaice 2021

    Co niosą zmiany w fotowoltaice 2021?   Dlaczego zmiany w fotowoltaice są tak gorącym tematem od czerwca 2021 roku? Jest tak za sprawą kilku wydarzeń:   Po pierwsze, w połowie roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło projekt nowelizacji ustawy o Odnawialnych źródłach Energii. Jego szeroko komentowanym założeniem jest rezygnacja z systemu opustów.   Po drugie, od […]

    blog

    30.07.2021 r.

    fotowoltaika opinie

    fotowoltaika zmiany

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto_pompa-ciepla-co-to-jest.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła – co to jest

    Pompa ciepła – co to jest Pompa ciepła to jeden z najbardziej oszczędnych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska sposobów na:   ogrzanie domu, pozyskanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u), chłodzenie pomieszczeń (w gorące dni). Pompy ciepła wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych, nie emitują spalin i nie wytwarzają odpadów. Ważne cechy instalacji z pompą ciepła Technologia ogrzewania […]

    blog

    12.07.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    pompy ciepła

    powietrzna pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/pro.jpg

    6

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne koszt. Ile wynosi inwestycja w fotowoltaikę?

    Panele fotowoltaiczne koszt Chcesz, aby instalacja fotowoltaiczna znalazła się w Twoim domu lub firmie? Chcesz aby odpowiadała za produkcję energii elektrycznej? Dzięki której zasilisz wszystkie niezbędne urządzenia (w tym sprzęty AGD i RTV, ogrzewanie, a także wiele innych)?   Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, która zapewni Ci odpowiednią dawkę mocy, a co za tym […]

    blog

    30.06.2021 r.

    fotowoltaika - czy się opłaca

    panele fotowoltaiczne koszt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/jak-działa-fotowoltaika.jpg

    8

    minut czytania

    Jak działa fotowoltaika? Wszystko o darmowej i ekologicznej energii

    Jak działa fotowoltaika Jeżeli zastanawiasz się jak działa fotowoltaika? Jak produkować własną energię elektryczną? Z pewnością rozważałeś wykorzystanie do tego celu promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – własną instalację fotowoltaiczną.   Inwestycja w system fotowoltaiczny to przedsięwzięcie, którego koszt może oscylować w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku fotowoltaiki dla […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    energia słoneczna

    instalacja fotowoltaiczna

    inwerter

    odnawialne źródła energii

    OZE

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/zestawy-fotowoltaiczne.jpg

    5

    minut czytania

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca Dedykowane zestawy fotowoltaiczne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm, jak i gospodarstw domowych. W jaki sposób wykorzystuje się tego typu urządzenia? Jak wygląda ich cena i klasyfikacja? Co zrobić, aby wybrać i zamontować instalację PV, która zapewni odpowiednią podaż mocy? Jak […]

    blog

    09.06.2021 r.

    energia słoneczna

    odnawialne źródła energii

    OZE

    zestawy fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/growatt.jpg

    7

    minut czytania

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy Growatt to azjatyckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu sprawdzonych, trwałych i wydajnych rozwiązań fotowoltaicznych. Pomimo młodego wieku na dobre zadomowiła się na rynkach całego świata, a z roku na rok wpływy marki Growatt zaczynają sięgać coraz dalej.  Firma została założona stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku.   Główną […]

    blog

    31.05.2021 r.

    falownik

    falownik growatt

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/fronius.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik Fronius – co oferuje kultowy producent inwerterów?

    Falownik Fronius Fronius Solar to austriackie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji falowników (inwerterów). Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Güntera Froniusa, który założył ją w 1945 roku. Wówczas był to niewielki warsztat zajmujący się naprawami i konserwacjami urządzeń radiowych i elektrycznych.   Krokiem milowym, który zapoczątkował drogę do sukcesu firmy było powstanie ładowarki do akumulatorów. Następnie […]

    blog

    21.05.2021 r.

    falownik

    falownik Fronius

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg

    6

    minut czytania

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura  Skrót OZE przez ostatnie lata był i jest wymieniany przez wszystkie przypadki. Co tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się oparcie energetyki o odnawialne źródła energii? Jakie korzyści za sobą niesie, a także co ich wprowadzenie oznacza dla dotychczasowych rodzajów energetyki opartej na bardziej tradycyjnych […]

    blog

    11.05.2021 r.

    ekologia

    odnawialne źródła energii

    OZE

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/10-LAT-GWARANCJI-NA-MONTAŻ.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Czy to dobry pomysł?

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Zastanawiasz się nad inwestycją, której celem będzie montaż własnej infrastruktury służącej do produkcji ekologicznego i darmowego prądu elektrycznego? Jednocześnie obawiasz się, że mała działka lub brak skośnego dachu zniweczy Twoje plany związane z odnawialnym źródłem energii? Nic z tych rzeczy.   W dalszej części tego artykuł przedstawimy Ci gotowe rozwiązania, które […]

    blog

    15.04.2021 r.

    fotowoltaika na płaskim dachu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.

    Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split?   Czym różnią […]

    blog

    08.04.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/23.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco.    Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju […]

    blog

    11.03.2021 r.

    fotowoltaika na gruncie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!  Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, […]

    blog

    25.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaciepła.jpg

    8

    minut czytania

    Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

    Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała […]

    blog

    11.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/13.jpg

    7

    minut czytania

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne […]

    blog

    28.01.2021 r.

    podwyżka cen prądu 2021

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/montaż.jpg

    9

    minut czytania

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące […]

    blog

    08.01.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny […]

    blog

    29.12.2020 r.

    fotowoltaika opinie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/22-1.jpg

    5

    minut czytania

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości?   O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od […]

    blog

    10.12.2020 r.

    czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/20-1.jpg

    6

    minut czytania

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału  Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany od 1 lipca 2021 roku. Nabór wniosków do Programu Mój Prąd 3.0 rozpoczyna się 1 lipca 2021 roku. Co ważne, obejmie instalacje fotowoltaiczne instalowane od lutego 2020 roku. Wszyscy, którzy nie […]

    blog

    03.12.2020 r.

    Program Mój Prąd

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/foto_pompa-ciepla-i-fotowoltaika.jpg

    5

    minut czytania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania  Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika […]

    blog

    05.11.2020 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/panele.jpg

    7

    minut czytania

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego.     Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych […]

    blog

    22.10.2020 r.

    wybór paneli

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/6.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają […]

    blog

    07.10.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/3.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze […]

    blog

    03.09.2020 r.

    ekologia

    fotowoltaika dla rolnika

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/07/1.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna   Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy.    Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]

    blog

    28.07.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/26-1.jpg

    9

    minut czytania

    Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu

    Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika […]

    blog

    19.05.2020 r.

    produkcja prądu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/10.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści

    Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim –  jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie.   Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska […]

    blog

    27.04.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

    5

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co […]

    blog

    23.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-moj-prad-3-0-2021-zmiany.jpg

    6

    minut czytania

    Mój prąd 2021 zmiany

    Mój prąd 2021 – zmiany 1 lipca 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021. Są zmiany w porównaniu z poprzednimi edycjami. Łączna kwota na realizację programu wynosi 534 mln złotych, co oznacza że na wsparcie z programu może liczyć ok. 180 tys. rodzin.   Nabór będzie trwał do 22.12.2021 r. lub do […]

    blog

    16.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/ceny.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.  Koszt, jaki należy ponieść na panele fotowoltaiczne oraz z jakim wiąże się cała instalacja PV. To właśnie ta tematyka należy do najpopularniejszych zagadnień, od których zaczynają praktycznie wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem własnej elektrowni typu solar.   Na jakie elementy dotyczące ceny instalacji fotowoltaicznych należy zwrócić szczególną uwagę? Czy […]

    blog

    08.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/fotowoltaika.jpg

    10

    minut czytania

    Fotowoltaika czy się opłaca? 6 elementów, dzięki którym sprawdzisz opłacalność fotowoltaiki.

    Fotowoltaika czy się opłaca? 17, 35, a może 52 tysiące złotych, czy fotowoltaika się opłaca? Właśnie z takimi wydatkami może wiązać się inwestycja w fotowoltaikę, która ma zagościć w Twoim domu. Jeśli mowa o instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Twojej firmy – wówczas tego rodzaju koszty mogą poszybować nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych za […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele.jpg

    9

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne cena. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

    Panele fotowoltaiczne cena. Dopiero zaczynasz poszukiwania informacji na temat działania fotowoltaiki? A może interesujesz się nią już od dłuższego czasu? W obu przypadkach z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów każdej instalacji są panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi.   To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – […]

    blog

    22.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

    9

    minut czytania

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych […]

    blog

    02.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/6.jpg

    8

    minut czytania

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie Ogniwa fotowoltaiczne to bez wątpienia jedne z kluczowych elementów niezbędnych do produkcji własnego prądu pochodzącego prosto z promieniowania słonecznego. To właśnie one absorbują promienie słoneczne i to właśnie od nich zaczyna się cała podróż energii, której finał następuje w gniazdkach elektrycznych. Ogniwo fotowoltaiczne – wszystko, co warto o nim […]

    blog

    28.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/2-1.jpg

    8

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca Instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do jednego z najpopularniejszych, a zarazem sprawdzonych, efektywnych i bezpiecznych sposobów produkowania energii elektrycznej. Na ich rzecz przemawia przede wszystkim fakt, że generowana przez nie moc pochodzi prosto z natury i jest w pełni odnawialna. Co ważne, w procesie wytwarzania […]

    blog

    13.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/solaredge.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik SolarEdge: instalacja, gwarancja, moc – co warto o nim wiedzieć.

    Falownik SolarEdge Falowniki produkowane przez firmę SolarEdge to produkty jedno, jak i trójfazowe, które są znane ze swojej dużej sprawności pracy, niezawodności modułów, jak i wpływania na wydajność całego systemu PV. Jakie cechy wyróżniają je na tle innych rozwiązań i co sprawia, że produkty takie, jak inwerter SolarEdge postrzegane są jako lider pośród wszystkich rozwiązań solarnych?   […]

    blog

    29.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/fotowoltaika-na-działce.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści Fotowoltaika to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W skrócie – jest to typ instalacji wykorzystywanej do produkcji ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej prosto z promieni słonecznych. Rosnącą popularność paneli fotowoltaicznych możemy dostrzec pośród właścicieli domów mieszkalnych (którzy wykorzystują ją do w celu zasilania urządzeń znajdujących się w […]

    blog

    13.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/20.jpg

    6

    minut czytania

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z […]

    blog

    11.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/wyb.jpg

    3

    minuty czytania

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.   Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć […]

    blog

    03.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

    9

    minut czytania

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o […]

    blog

    18.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaaa.png

    7

    minut czytania

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i […]

    blog

    04.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/ins.png

    4

    minuty czytania

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku […]

    blog

    21.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/gwarancja-na-montaż.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika gwarancja

    Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej Gwarancji na Wszystko, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką […]

    blog

    08.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/27-1.jpg

    3

    minuty czytania

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”.    Po […]

    blog

    17.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/24.jpg

    4

    minuty czytania

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej Dobre instalacje fotowoltaiczne opierają się na 3 filarach. Większość firm i osób fizycznych decyduje się na inwestycję właśnie w taki rodzaj odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, system fotowoltaiczny jest doskonałym i stabilnym źródłem darmowej energii elektrycznej.   Drugie, jest całkowicie ekologiczny, przez co przyczynia się do aktywnej walki o ochronę […]

    blog

    04.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/25-1.jpg

    4

    minuty czytania

    Program Czyste Powietrze: jak zyskać dofinansowanie w ekologiczne źródło ciepła?

    Program Czyste Powietrze to stosunkowo nowe przedsięwzięcie rządu mające na celu aktywną walkę z zanieczyszczeniem powietrza (w tym ze SMOGIEM), którym wszyscy oddychamy. Dofinansowanie przewiduje wymiany kotłów na paliwo stałe, a także szereg innych aktywności zmierzających do tego, aby powietrze było czyste.   Dowiedz się, ile wynosi kwota dofinansowania, na co jest przyznawana i w […]

    blog

    26.11.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/17.jpg

    5

    minut czytania

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy?

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy? Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują najlepiej wtedy, gdy stanowiące ich część – panele fotowoltaiczne posiadają równy i niczym nieprzerwany dostęp do słońca. Nie jest żadną tajemnicą, iż zjawisko zacienienia wpływa nie tylko na płynność działania instalacji fotowoltaicznej, czy ilość produkowanej przez nią mocy. Niestety, może rzutować również na żywotność i […]

    blog

    29.10.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/ULGA.jpg

    5

    minut czytania

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?  Zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Czyste powietrze, aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego i wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób wymieniliśmy pozytywne strony korzystania z fotowoltaiki.     Niekwestionowanymi zaletami fotowoltaiki jest produkcja darmowego prądu, ekologia i poczucie niezależności. Inwestycja w panele […]

    blog

    15.10.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/9-1.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów

    Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów Każda instalacja fotowoltaiczna, aby spełniania swoje zadanie (czytaj: produkowała darmowy prąd o odpowiedniej mocy, przekazywany do domu lub sieci), musi składać się z kilku niezbędnych elementów. Do jednego z kluczowych zaliczamy falownik będący częścią instalacji PV i często występujący również pod nazwą inwertera solarnego.    Co warto […]

    blog

    10.09.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/08/5.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca?

    Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca?  Coroczne zmiany w cenach prądu dla firm i nie tylko, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Koszty energii elektrycznej z roku na rok będą coraz wyższe. Obecny rok (2021) przynosi przedsiębiorcom następne podwyżki, które spowodują, że ich wydatki na prąd po raz kolejny wzrosły o ponad połowę (porównując to […]

    blog

    24.08.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/06/4.jpg

    7

    minut czytania

    Farmy fotowoltaiczne w Polsce

    Farmy fotowoltaiczne w Polsce Najpopularniejszą metodą pozyskiwania światła słonecznego w celu wytworzenia darmowej energii jest bez wątpienia fotowoltaika. Szybko staje się jedną z najbardziej preferowanych inwestycji dla firm i niezależnych inwestorów. Farmy, to wielkoskalowe zastosowania systemów fotowoltaicznych (PV), zapewniające źródło bezpiecznej, lokalnie wytwarzanej energii odnawialnej przez wiele lat po budowie.   Ziemia wykorzystywana pod farmę […]

    blog

    30.06.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/12.jpg

    8

    minut czytania

    Taryfa G11, czyli pełen zestaw informacji na temat najbardziej popularnego sposobu rozliczania rachunków za prąd

    Taryfa G11 Jest jedną z podstawowych taryf, którą znajdziemy w ofertach większości dostawców oraz sprzedawców prądu elektrycznego w Polsce. Bardzo często występuje także pod innymi nazwami, takimi jak: taryfa jednostrefowa, taryfa całodobowa oraz taryfa uniwersalna. Wszystko przez fakt, że jest dedykowana tzw. klientom indywidualnym, dla których sposób rozliczania zużycia energii powinien być maksymalnie uproszczony oraz […]

    blog

    18.05.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/8.jpg

    7

    minut czytania

    kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają? 

    kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają?  Korzystanie z energii elektrycznej, zarówno tej pochodzącej bezpośrednio z sieci, jak i tej, której główne źródło stanowi instalacja fotowoltaiczna, wiąże się również z koniecznością operowania pewnymi pojęciami i jednostkami.  Do kluczowych z nich należą wspomniane w tytule: kWh energii elektrycznej oraz kWp. Co warto […]

    blog

    25.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne