Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika podkarpackie

Fotowoltaika podkarpackie

fotowoltaika

Fotowoltaika podkarpackie

Podkarpacie kojarzy się nam głównie z zielonymi terenami – niemal połowa województwa to tereny chronione. Na południu tego regionu możemy spotkać niedźwiedzia brunatnego, bo aż 90 proc. polskiej populacji tego majestatycznego zwierzęcia żyje właśnie na Podkarpaciu. Tam gdzie są niedźwiedzie znajdziemy również łąki oraz lasy zajmujące ponad jedną trzecią województwa. Ponadto, tereny województwa podkarpackiego zamieszkują żubry, rysie, żbiki oraz rzadko spotykane gatunki ptaków, jak na przykład orzeł przedni. Setki kilometrów szlaków turystycznych prowadzących przez Podkarpacie, spora ilość punktów obserwacyjnych, jak również ciekawe oferty wycieczek krajoznawczych przyciągają rocznie tysiące turystów.

 

Okazuje się, że ten zielony obszar Polski, boryka się z problemem występowania smogu. Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Rzeszowie informuje mieszkańców na bieżąco o przekroczeniu pyłu PM10 w powietrzu. Również na stronie powietrze.podkarpackie.pl można zaczerpnąć rzetelnych informacji o jakości powietrza na terenie województwa podkarpackiego. Niestety w okresie grzewczym wskaźniki informują głównie o niebezpiecznych ilościach pyłów. Podawane są także ostrzeżenia, iż osoby narażone na ryzyko powinny bezwzględnie unikać wyjść na zewnątrz, a reszta mieszkańców powinna ograniczyć wyjścia z domu do minimum. Ponadto, odradzane są wszelkie aktywności na zewnątrz. Brzmi strasznie, prawda?
Niemniej województwo podkarpackie widzi potencjał w instalacjach fotowoltaicznych, gdyż prąd pozyskiwany z energii słonecznej jest dla nas całkowicie bezpieczny!

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Panele fotowoltaiczne w instalacji PV – co to jest?

  Generalnie rzecz ujmując, fotowoltaika jest dziedziną nauki oraz techniki skupiającą się na pozyskiwaniu prądu za pomocą przetwarzania światła słonecznego. Moduły, czyli panele fotowoltaiczne, których głównym składnikiem są płytki krzemowe, z racji na padające na ich powierzchnię promienie słoneczne, wytwarzają prąd stały, który następnie zamieniany jest na prąd zmienny. Fotowoltaika jest bardzo popularna z racji na aspekty ekologiczne, jak i praktyczne. Wykorzystane instalacji fotowoltaicznych pozwala zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wydatki będą dużo niższe niżeli za energię pozyskiwaną z paliw kopalnych.

  fotowoltaika

  Zapotrzebowanie na ekologiczny prąd

  Ostatnie lata ukazały, że zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne wzrasta nieustannie. Zaczęto montować panele słoneczne również na Podkarpaciu nie tylko na dachach w domach prywatnych, ale również na dachach budynków firm. Koszty samej instalacji PV nie są małe, niemniej taka inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Jest również opcja na pozyskanie intratnej dotacji. Do wyboru mamy kilka dofinansowań, które dają możliwość obniżenia kosztów instalacji nawet o 40%.

  Podkarpackie kontra smog

  Podobnie jak i inne pozostałe regiony w Polsce, podkarpackie również boryka się ze poważnym problemem, jakim jest smog. Mała ilość wiatru, a także inwersja, w dużym stopniu przyczyniają się do nagromadzenia zanieczyszczeń przy samej powierzchni ziemi, a prowadzi to w ostateczności do wytworzenia smogu. Następstwem wspomnianego zjawiska jest przekroczenie wysokości stężenia dopuszczalnych zanieczyszczeń, głównie pyłu PM10. Pył PM10 powstaje w procesie spalania paliw stałych: węgiel, drewno, czy biomasa. Do nagromadzenia się PM10 przyczyniają się również spaliny pochodzące z ruchu drogowego, przede wszystkim z pojazdów z zamontowanymi silnikami wysokoprężnymi.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Montaż instalacji fotowoltaicznych

   Obecnie spora liczba ludzi korzysta z energii słonecznej, głównie po to, by obniżyć rachunki za prąd. Kolejną przyczyną wykorzystania odnawialnych źródeł energii jest oczywiście wielka korzyść środowiska naturalnego.

   Informacja o rocznym zużyciu energii elektrycznej daje możliwość dokładnego prognozowania na jej przyszłe zużycie. Wybranie i zamontowanie odpowiedniego systemu instalacji fotowoltaicznych jest niezwykle istotne, gdyż jest jednoznaczna z dokładnymi pomiarami odnośnie zużycia prądu przez cały rok. Fotowoltaika musi być ściśle zorientowana na potrzeby poszczególnego domu, firmy, czy farmy. Energia nie powinna być wytwarzana w nadmiarze, której nie można potem sprzeda, czy po prostu zużyć. Za pomocą dotacji dla osób prywatnych, czy firm na terenie wszystkich województw, można zamontować instalację fotowoltaiczną nie inwestując wszystkich swoich oszczędności. Dzięki dotacjom decyzja o instalacji paneli fotowoltaicznych jest znacznie prostsza! Sprawdź jakie dotacje oferuje województwo podkarpackie!

   fotowoltaika dolnośląskie

   Projekt od A do Z

   Gdy zdecydujesz się na współpracę z nami, osobiście doradzimy, mierzymy, oferujemy, montujemy oraz monitorujemy Twoją instalację. Należy zacząć od tego, iż najlepszą opcją jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na stronę południową. Orientacja wschodnia i zachodnia także wytwarza zieloną energię, ale w nieco mniejszym stopniu. Dach określa pod jakim kątem mają być zamontowane ogniwa. Istotną kwestią podczas wyboru miejsca na instalację jest zacienienie terenu. Cień padający na panele słoneczne zmniejsza ich moc.

    

   Czy panele słoneczne będą działać w Twoim domu / firmie?

   Prąd uzyskany z instalacji jest czysty oraz tańszy niżeli energia z pobliskiego zakładu energetycznego. Fotowoltaika jest intratną inwestycją, ponieważ pomaga zaoszczędzić finanse, które dotychczas wydawane były na prąd z elektrowni. Ponadto, korzystanie z odnawialnych źródeł zwiększa wartość nieruchomości. Nasi Klienci, którzy zaopatrzyli się u nas w certyfikowany system fotowoltaiczny oczekują zwrotu z inwestycji w ciągu 5-10 lat. W zależności od rodzaju dofinansowania możesz spłacić swoją inwestycję znacznie wcześniej. Sprawdź koniecznie jakie opcje finansowania oferuje fotowoltaika podkarpackie.

    

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Fotowoltaika w pochmurny dzień

    Technologia paneli fotowoltaicznych i pozostałe komponenty rozwinęły się dość dynamicznie w ciągu ostatnich lat. Użycie lepszych materiałów, a także solidne konstrukcje poprawiły jakość i wydajność domowych elektrowni. Co za tym idzie – obecnie oferowane instalacje potrafią przekształcać promienie słoneczne w prąd nawet w pochmurny dzień. Spora część promieniowania słonecznego z przenika poprzez zachmurzone niebo. Nowoczesne moduły potrafią wykorzystać promienienie przenikające przez chmurę, zachowując jednocześnie nawet 85% produkcji prądu.

    Przyszłość energii odnawialnej w Polsce

    W obecnych czasach najwięcej elektrowni w Polsce, bo ponad 50%, to elektrownie węglowe. Działanie tego typu elektrowni zanieczyszcza powietrze w ogromnym stopniu – produkują niebezpieczny dla zdrowia i życia smog. Do produkcji energii elektrycznej wykorzystywane są spore zasoby węgla kamiennego, a także brunatnego. Niemniej, te szkodliwe dla naszego zdrowia elektrownie zaczynają być zamieniane na rzecz odnawialnych źródeł energii, z fotowoltaiką na czele.

    Fotowoltaika daje same korzyści, do których zaliczamy chociażby oszczędność pieniędzy, niezależność energetyczną, jak i realny wpływ na poprawę jakości powietrza. Panele fotowoltaiczne są po prostu wielką innowacją, która czerpie energię ze słońca, a następnie dzięki falownikom, przekształca ją w stały prąd.

    Jaką wartość ma fotowoltaika?

    Z każdym rokiem fotowoltaika wzmacnia swoją pozycję na rynku OZE, także w województwie podkarpackim. Szacuje się, że wartość tego rynku przekroczyła już kilkaset milionów złotych, a eksperci przewidują silny wzrost w ciągu następnych lat. Wartość rynkowa instalacji fotowoltaicznych będzie wzrasta, ponieważ przyczynia się do rozwiązywania problemu ze wszechobecnym smogiem. Fotowoltaika podkarpackie jest przyszłościowa!

    Fotowoltaika – doradztwo, oferta, montaż, serwis

    Współczesna, nowoczesna technologia stwarza możliwość montowania instalacji niemalże w każdym miejscu: na dachu, na gruncie, na elewacji budynku, a także na wodzie oraz na systemie BIPV (ogniwa fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem). Jednak usługi montażu fotowoltaiki powinny spełniać odpowiednie normy.
    Ważną sprawą jest fakt, że w Polsce istnieją liczne firmy oferujące fotowoltaikę, niemniej ich usługi muszą być kompletne i profesjonalne. Firmy, które instalują fotowoltaikę powinny mieć odpowiednie doświadczenie, wiedzę oraz kompetencje.
    Ilość oraz jakoś produkowanej energii elektrycznej za pomocą instalacji fotowoltaicznej w ciągu roku jest zmienna. Na tę kwestię wpływają cho
    by panujące warunki atmosferyczne, a także sam projekt oraz jakość instalacji. Bardzo istotne jest aby wykonawca usługi zainstalował odpowiednio panele oraz dobrał komponenty, tak, by wykorzystać cały potencjał miejsca, w którym zlokalizowana jest fotowoltaika.

    Fotowoltaika z długą gwarancją i rękojmią

    Każdy komponent będący integralną częścią instalacji PV musi posiadać gwarancję od producenta. Oczywiście rozchodzi się tutaj o elementy: modułu fotowoltaiczne, falownik, wszelkie zabezpieczenia, okablowanie itd. Instalacja fotowoltaiki jest inwestycją na lata, zatem powinna generować prąd także dla kolejnych pokoleń. Wypada zatem przemyśleć wybór odpowiedniej oferty z jak najdłuższą gwarancją dostępną na rynku. Należy przyzna, że poszerzona gwarancja na komponenty instalacji fotowoltaicznej, to po prostu sytuacja win-win. Firma, która oferuje montaż paneli fotowoltaicznych wraz z innymi elementami powinna być świadoma branży, a także swoich dostawców oraz producentów komponentów. Klient z kolei powinien dobrze przemyśleć decyzję o wyborze dostawcy, by potem cieszyć się bezpieczeństwem i oszczędnościami jakie daje fotowoltaika. Gwarancja na panele fotowoltaiczne powinna wynosić nie mniej 25 lat – taka opcja jest po prostu.

    Montaż instalacji i zgłoszenie do zakładu energetycznego

    Popularność technologii fotowoltaicznej wzrasta z każdym rokiem. Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na profesjonalne i rzetelne usługi na obecnym rynku. Należy dokładnie zapoznać się co oferują firmy w swoich obietnicach, bo to właśnie może wylądować na Twoim dachu. Bywają sytuacje, że firma proponuje panele z określoną mocą, a potem dopiero w trybie natychmiastowym szuka dostawców właśnie tych ogniw. Moduły często sprowadzane są z zagranicy, a na transport czeka się nawet kilka tygodni. Należy zatem ustalić termin montażu na nie dłużej niż 3-4 tygodnie od podpisania umowy. Spośród obecnych firm na rynku, trzeba wybrać taką, która oferuje szybki montaż i posiada własne ekipy montażowe. Jest to oznaką, że przedsiębiorstwo jest profesjonalne i dobrze zorganizowane. Wybierając firmę, która świadczy kompleksową obsługę duże znaczenie ma również czas zgłoszenia instalacji do zakładu energetycznego. Im szybciej nastąpi samo zgłoszenie, tym szybciej rozpoczniesz proces oszczędzania.

    Fotwoltaika, to prestiżowa technologia

    Zastosowanie fotowoltaiki można śmiało zaliczyć do obecnie panujących trendów. Jest to głównie kwestia zmieniającej się świadomości społecznej na temat ochrony środowiska i powietrza bez smogu. Inwestycja w panele fotowoltaiczne daje także możliwość otrzymania eleganckiej, dobrze prezentującej się technologii. Należy przypomnieć, że ta innowacyjna technologia, jeśli odpowiednio dobrana i zamontowana, będzie produkować darmowy prąd przez wiele lat.

    Tanie finansowanie

    Ważnym elementem w wyborze odpowiedniego dostawcy, który proponuje instalacje fotowoltaiczne jest kompleksowość oferty wraz z uwzględnieniem intratnego finansowania. Generalnie firmy wchodzą we współpracę z bankami i właśnie dzięki tej współpracy można uzyskać bardzo dobre finansowanie na zakup fotowoltaiki. Za sprawą tego rozwiązania inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne sama się spłaca – inwestor płaci jedynie ratę kredytu zamiast rachunków za prąd. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, gdzie istnieje szansa na podobne finansowanie, co wydaje się bardzo dobrą opcją, gdy kwota za fotowoltaikę przekracza Twój budżet. Istnieje także możliwość wykorzystania dotacji, które wspomagają gospodarstwa domowe, firmy, czy rolników.

    Ceny prądu VS fotowoltaika

    Inwestycja w fotowoltaikę przeważnie zaczyna się od pewnego pytania tzn. o wysokość bieżących rachunków za prąd. Należy przyznać, iż głównym celem instalacji fotowoltaiki jest właśnie zminimalizowanie opłat za energię elektryczną. Fotowoltaika jest systemem, którego cena zwraca się po ok. 5 – 7 latach. Wygląda to tak, że im mniej płacisz obecnie za energię elektryczną, tym koszt całej inwestycji będzie mniejszy. Zużyta zostanie mniejsza liczba modułów, ale cena falownika, okablowania oraz całej konstrukcji pozostaje niezmienna.

    Zaufanie naszych Klientów jest najlepszą wizytówką

    Liczba zadowolonych Klientów jest wizytówką naszej firmy. Rosnąca liczba usatysfakcjonowanych inwestorów jest skutkiem energicznego rozwoju Promika Solar. Nasz nieustanny rozwój świadczy o optymalnej jakości świadczonych usług, jak i o wysokich standardach obsługi Klienta. Dbałość o najmniejsze szczegóły oraz troska o każdego Klienta jest zdecydowaną podstawą naszej współpracy, a kompleksowość usługi wyznacznikiem najlepszych standardów. Oferujemy monitoring działania instalacji, miłe i pomocne biuro obsługi, zaplecze serwisowe, certyfikowane produkty, 10 lat gwarancji na montaż, własne ekipy montażowe, dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie!

    Promika Solar – mamy to czego potrzebujesz

    Świadczymy najlepsze usługi w Polsce! Inwestycja z Promika Solar zawsze przynosi wymierne korzyści! Dzięki współpracy z nami będziesz cieszyć się jakością usług, oszczędnościami i poprawą jakości powietrza w Twojej okolicy. Mieszkasz na terenie województwa podkarpackiego? Skontaktuj się z nami i uzyskaj darmową wycenę Twojej instalacji!