Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika Poznań

Fotowoltaika Poznań

fotowoltaika

Zobacz, jak oszczędzać na energii elektrycznej

Żyjesz, pracujesz, uczysz się w Poznaniu lub jego okolicach? A może dopiero planujesz związać się z tym miastem na nieco dłuższy czas? Myślisz o budowie lub remoncie domu, czy może uważasz, że miasto Poznań jest idealnym miejscem do otwarcia i prowadzenia swojej firmy?

Tak? W takim razie z pewnością rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej, dzięki której zyskasz niezależność i ograniczysz swoje comiesięczne wydatki na prąd.

Zielona energia, czyli instalacje fotowoltaiczne Poznań. Czego dowiesz się w tym miejscu?

Jeżeli na którekolwiek z tych pytań odpowiesz twierdząco – zachęcamy Cię do lektury tego wpisu. W dalszych jego częściach przekażemy Ci wszystkie niezbędne informacje na temat paneli fotowoltaicznych, jak i całych systemów.

Opowiemy o tym, jak przebiega montaż instalacji fotowoltaicznej, wskażemy główne zalety płynące z jej stosowania, a także udzielimy odpowiedzi na inne, równie istotne i ciekawe pytania.

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Fotowoltaika Poznań – jak to działa? Panele słoneczne i opis produkcji energii elektrycznej.

  Fotowoltaika zaliczana jest do tzw. OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. Dzieje się tak, ponieważ do jej produkcji wykorzystuje wyłącznie w pełni odnawialne, a zarazem “czyste” zasoby – dostarczane bezpośrednio ze słońca.

  Do wytwarzania tego rodzaju energii elektrycznej nie potrzeba paliw kopalnych, przeprowadzania procesów spalania, a co najgorsze – eksploatowania zasobów Ziemi czy wycinania lasów. Nie ma też mowy o zatruwaniu i zanieczyszczaniu powietrza lub wody.

  Zamiast tego – wystarczy odpowiednia technologia (panele słoneczne wraz z całym osprzętem) oraz właściwa lokalizacja (umiejscowienie powierzchni modułów w kierunku słońca).

  Zatem, jak działa fotowoltaika będąca sposobem na ograniczenie wysokości rachunków za prąd, ale nie tylko?

  To, jak działają panele fotowoltaiczne wraz z całą instalacją służącą do produkcji zielonej energii, można określić w kilku prostych krokach. W tym miejscu najważniejszą rolę odgrywają promienie słoneczne. To one padają na panele fotowoltaiczne (znajdujące się na dachu lub w innym, dobrze nasłonecznionym miejscu), przez które są absorbowane w celu produkcji energii.

  Wewnątrz paneli fotowoltaika posiada specjalne ogniwa, z których dochodzi do pewnej reakcji. Fotony wywołują ruch elektronów, które w konsekwencji doprowadzają do produkcji energii (pod postacią tzw. prądu stałego).

  Fotowoltaika przetwarza prąd i transportuje go do sieci

  Następnie, energia ta jest transportowana do falowników (noszących również nazwę “inwertery”), które to odpowiadają za zmianę wspomnianego prądu stałego w prąd zmienny. W ten sposób fotowoltaika Poznań (i nie tylko!) produkuje energię elektryczną, która trafia do sieci (w budynku mieszkalnym lub firmowym) i może być wykorzystywana na szereg różnych sposobów.

  fotowoltaika

  Kompleksowa obsługa instalacji fotowoltaicznych w Poznaniu – poznaj szczegóły naszej oferty

  Promika Solar to profesjonalna firma świadcząca specjalistyczne usługi związane z dostarczaniem sprawdzonych instalacji fotowoltaicznych na rynku w Poznaniu, jego okolicach, na terenie wielkopolski, jak i całej Polsce.

  W ramach naszego wsparcia nasi klienci otrzymują absolutnie wszystko, czego potrzebują, aby mogli zacząć korzystać z odnawialnego źródła energii (fotowoltaiki) i tego, aby popłynął do nich ekologiczny i darmowy prąd elektryczny.

  Pragniesz, aby popłynęła do Ciebie darmowa energia ze słońca? Instalacje fotowoltaiczne Poznań to odpowiedź na Twoje potrzeby!

  Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości usług – już teraz przejdź do kontaktu. Z przyjemnością zbadamy Twoje potrzeby, aby na ich podstawie przedstawić Ci wstępną ofertę współpracy oraz zarys projektu. Jeżeli masz dodatkowe pytania lub po prostu potrzebujesz więcej informacji o tym, jak pracujemy i jakie korzyści dają instalacje fotowoltaiczne – czytaj dalej.

  Fotowoltaika Poznań – co powoduje, że panele słoneczne na dachu domu lub firmy stanowią doskonały wybór?

  Przedsięwzięcie polegające na instalacji paneli fotowoltaicznych w Poznaniu niesie za sobą cały szereg bardzo konkretnych korzyści. Wielu naszych dotychczasowych klientów podziela opinie, że kluczowym aspektem są oczywiście oszczędności finansowe. W Promika Solar wiemy jednak, że instalacje fotowoltaiczne Poznań zapewniają dużo więcej ????.

  Chcesz wiedzieć, na jakie zalety fotowoltaiki możesz liczyć również Ty? Więcej informacji na ten temat znajdziesz poniżej!

  Inwestycja w fotowoltaikę w Poznaniu ograniczy lub całkowicie wyeliminuje koszty, jakie ponosisz z tytułu zużywanego prądu

  W tym miejscu musimy podkreślić, iż dobrze dobrana instalacja fotowoltaiczna jest w stanie nie tylko pokrywać Twoje bieżące zapotrzebowanie na energię, ale w wielu przypadkach – produkować również pewne nadwyżki prądu.

  Średnie oszczędności, jakie generuje inwestycja w fotowoltaikę, zmniejszają comiesięczne rachunki nawet o 90%. Pośród naszych klientów z Poznania i okolic nie brakuje także przykładów, w których rachunki za prąd zmalały do zera.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Panele fotowoltaiczne Poznań: wszystkie wydatki, z którymi wiąże się instalacja fotowoltaiczna zwrócą się zaledwie po kilku latach od zakupu paneli słonecznych

   Istotnym czynnikiem przemawiającym “za” tego rodzaju przedsięwzięciem jest również czas, w jakim udaje się odzyskać wszystkie wydatkowane na ten cel środki.

   Dobrze dobrane, umiejscowione i skonfigurowane instalacje fotowoltaiczne mogą pracować praktycznie przez cały rok. To z kolei oznacza, że czas zwrotu z inwestycji ulega skróceniu i średnio może wynieść od 8 do 10 lat.

   W jaki sposób możesz sprawić, że wydatki na panele fotowoltaiczne Poznań zwrócą się jeszcze szybciej?

   Warto wiedzieć, że na polskim rynku dostępnych jest kilka form wsparcia, dzięki którym zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu i okolicach staje się jeszcze bardziej przystępny. Do najpopularniejszych zaliczamy wsparcie rządowe – takie, jak chociażby program “Mój Prąd” oraz specjalne ulgi termomodernizacyjne.

   W przypadku pierwszego możesz liczyć na pomoc w postaci bezzwrotnej dotacji służącej do pokrycia części wydatków związanych z inwestycją w fotowoltaikę. W przypadku drugiego – koszty instalacji PV mogą pomniejszyć Twoje zobowiązania podatkowe względem Urzędu Skarbowego.

   Obie te formy możemy określić jako darmową pomoc. Jednak poza nimi, na rynku są dostępne również komercyjne opcje wsparcia. W tym miejscu warto wymienić chociażby specjalne EKO produkty finansowe (chociażby leasingi, kredyty oraz pożyczki), które są udzielane na bardzo preferencyjnych warunkach.

   Instalacja fotowoltaiczna i panele fotowoltaiczne na terenie Poznania przysłuży się także środowisku naturalnemu

   Oszczędności generowane za pomocą instalacji fotowoltaicznych w mieście Poznań lub na terenie wielkopolski są ważne, ale nie najważniejsze. Warto pamiętać również o tym, że fotowoltaika jest źródłem w pełni zielonej (czytaj: ekologicznej) energii elektrycznej.

   To oznacza, że produkcja takiego rodzaju energii nie wiąże się z eksploatacją naturalnych zasobów, degradacją środowiska, przeprowadzaniem procesów spalania paliw kopalnych, a co za tym idzie – zanieczyszczaniem wód oraz powietrza.

   Podsumowując: wybór instalacji fotowoltaicznej to krok w stronę ochrony i odbudowy tego, co nas otacza.

   fotowoltaika dolnośląskie

   Fotowoltaika Poznań “krok po kroku”, czyli jak przebiega proces od kontaktu, aż po montaż instalacji fotowoltaicznej? 

   Panele fotowoltaiczne, jak i cała fotowoltaika Poznań to inwestycja zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak wyglądają poszczególne etapy tego typu projektu – dokładne informacje znajdziesz poniżej.

   Jeśli pragniesz, aby planowana przez Ciebie inwestycja została przeprowadzona przez sprawdzoną firmę – skontaktuj się z nami. W ciągu kilku dni, z przyjemnością przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

   Etap numer jeden to analiza Twoich potrzeb i możliwości związanych z zapotrzebowaniem na prąd

   Warto podkreślić, że ta część jest kluczowa. Właściwie przeprowadzony audyt oraz wyciągnięcie z niego odpowiednich wniosków, zaważy bowiem na kolejnych krokach zmierzających do tego, aby w Twoim budynku lub firmie zagościła profesjonalna instalacja fotowoltaiczna. Właśnie dlatego jest on podzielony na trzy, nieco mniejsze kroki, do których zaliczamy:

   Zbadanie Twojej bieżącego oraz przyszłego poziomu konsumpcji energii elektrycznej

   Pierwszym czynnikiem, jaki pracownicy naszej firmy Promika Solar biorą pod uwagę jest Twoje aktualne zapotrzebowanie na prąd. Następnie, dokonujemy weryfikacji, jak to zużycie może się zmienić na przestrzeni kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Dopiero na tej podstawie jesteśmy w stanie określić, jaki typ instalacji fotowoltaicznej sprawdzi się w Twoim przypadku.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Sprawdzenie wysokości budżetu, który możesz wydatkować na wszystkie prace związane z dostarczeniem instalacji fotowoltaicznej

    Nawet najdokładniejsza analiza zda się na nic, jeśli na końcu okaże się, iż nie dysponujesz odpowiednim kapitałem. W związku z tym, w kolejnym kroku dokładnie weryfikujemy Twoje możliwości finansowe. Wykonanie tej czynności pozwala nam znaleźć idealny kompromis pomiędzy ceną, a jakością Twojej przyszłej instalacji fotowoltaicznej, która zagości w mieście Poznań lub jego okolicach (tych bliższych, jak i dalszych).

    Dokonanie oceny oraz dobór miejsca, w którym zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu

    Ostatnią (w tej części!) rzeczą, o którą się zatroszczymy – będzie określenie lokalizacji, w której powinny znaleźć się Twoje przyszłe panele fotowoltaiczne. Dokładnie zbadamy posiadaną przez Ciebie infrastrukturę, a także rozważymy wszystkie “za” i “przeciw”.

    To wszystko, aby zdecydować, czy lepszą powierzchnią na montaż paneli fotowoltaicznych będzie dach Twojego domu, obiekt należący do firmy, grunt na działce, a może inne – mniej oczywiste miejsce (elewacja, taras, balkon, garaż, wiata itp.).

    Etap numer dwa to wybór i zakup komponentów wchodzących w skład fotowoltaiki

    Gdy przeprowadzenie dogłębnej analizy będzie już za nami – przyjdzie czas na projekt instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu. Przygotujemy całą dokumentację, którą następnie wykorzystamy do skompletowania wszelkich niezbędnych elementów, które posłużą nam do budowy oraz montażu instalacji fotowoltaicznej.

    W tym obszarze skupimy się na wyborze paneli fotowoltaicznych (w tym ogniw i pozostałych podzespołów), okablowania, a także wszelkich elementów służących do sprawnego i bezpiecznego montażu (profile, uchwyty, śruby, mocowania itp.).

    Etap numer trzy to profesjonalny montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznej w mieście Poznań

    Na ostatniej prostej zmierzymy się z wyzwaniem przeprowadzenia fachowej instalacji. Dostarczymy zakupione podzespoły do fotowoltaiki, a nasi doświadczeni fachowcy zjawią się w ustalonym miejscu oraz czasie, aby zadbać o ich właściwy montaż.

    Jednym z ostatnich kroków, które zakończą to przedsięwzięcie będzie podłączenie do sieci, konfiguracja oraz wykonanie szeregu testów potwierdzających sprawność i najwyższa jakość oferowana przez projekt instalacji.

    Fotowoltaika Poznań – dlaczego warto postawić na profesjonalne instalacje fotowoltaiczne od Promika Solar?

    Jako jedna z nielicznych firm na rynku oferujemy cały wachlarz usług na najwyższym poziomie – dostępnych w jednym miejscu! Przygotowujemy dedykowany projekt. Zapewniamy tylko sprawdzone podzespoły i panele fotowoltaiczne, przeprowadzamy profesjonalny montaż (na dachu, elewacji, gruncie itp.).

    Ponadto, nasza oferta przewiduje również pomoc w załatwieniu wszelkich formalności związanych z podłączeniem inwestycji do sieci, a nawet pozyskania dofinansowania, które przynosi dodatkowe oszczędności.

    Fotowoltaika Poznań – poznaj główne zalety, które potwierdzają, że inwestycja w panele fotowoltaiczne jest doskonałym wyborem

    Sprawdź Twoje korzyści oraz dowiedz się, co przemawia za tym, że skorzystanie z oferty naszych usług to naprawdę dobry wybór. W ramach naszego wsparcia możesz liczyć między innymi na:

    Fotowoltaika Poznań to przystępne ceny – dopasowane do Twoich planów i możliwości

    Wychodzimy naprzeciw oczekiwań rynku w mieście Poznań, jak i w całej Polsce. Właśnie dlatego, cechą szczególną naszej firmy jest dopasowanie do potrzeb naszych klientów.

    To oznacza, że znajdujemy rozwiązania, które są skuteczne, i na które Cię stać. W ten sposób możesz cieszyć się w pełni darmową energią, która obniża rachunki za prąd – i to bez angażowania setek tysięcy złotych!

    Dostawca fotowoltaiki Poznań to wieloletnie doświadczenie, setki realizacji oraz zadowolonych klientów na koncie

    Nasza firma Promika Solar działa na terenie Poznania, województwa wielkopolskiego, jak i całej Polski. Przez wiele lat pracy, z naszej oferty skorzystało całe mnóstwo klientów (sprawdź ich opinie!), którzy zakupili fotowoltaikę dla domu, jak i firmy.

    Dla Ciebie jest to jasny znak, że możesz nam zaufać i mieć pewność, że Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie pracowała przez długi czas.

    Nasze instalacje fotowoltaiczne Poznań oferują niezawodność i wysoką wydajność na wiele lat

    Stawiamy wyłącznie na podzespoły wysokiej jakości, za którymi stoją sprawdzeni i uznani producenci. W ten sposób dajemy Ci pewność, że fotowoltaika stanie się dla Ciebie stabilnym źródłem energii elektrycznej, a dodatkowo zapewni Ci niezależność od cen tej płynącej bezpośrednio z sieci.

    Pomoc w pozyskaniu finansowania oraz załatwieniu wszelkich formalności związanych z produkcją energii elektrycznej

    W ramach działalności naszej firmy służymy również kompleksowym wsparciem na każdym etapie inwestycji w panele fotowoltaiczne Poznań.

    Pomagamy w pozyskaniu dofinansowania (np. z programu Mój Prąd), czy skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej. Dodatkowo, zajmujemy się wszelkimi kwestiami związanymi z podłączeniem instalacji oraz paneli fotowoltaicznych do sieci.

    Chcesz, aby do Twojego domu lub firmy w Poznaniu zaczął płynąć darmowy prąd elektryczny – produkowany przez panele słoneczne?

    W takim razie nie czekaj i już dziś skontaktuj się z nami! Zadzwoń, napisz lub wypełnij krótki formularz. Z przyjemnością przygotujemy w pełni darmową wycenę instalacji paneli, a dodatkowo przedstawimy Ci kompleksowy projekt instalacji fotowoltaicznej, która zagości u Ciebie.

    Pamiętaj! Jesteśmy jedną z niewielu firm na rynku, których oferta uwzględnia wszelkie elementy potrzebne do cieszenia się własną ekologiczną elektrownią i minimalizowaniem wysokości (lub eliminowaniem) rachunków za prąd.

    Dobieramy instalacje, przeprowadzamy montaż, a do tego załatwiamy formalności, aby fotowoltaika mogła zostać podłączona do sieci. Koniecznie sprawdź naszą ofertę na instalacje fotowoltaiczne Poznań!