Kalkulator

Fotowoltaika dla firmy

ZREDUKUJ KOSZTY
SWOJEJ FIRMY

DZIĘKI DARMOWEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ!

Wraz z rosnącymi cenami za prąd i spadkiem kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznych, energia słoneczna stała się zrównoważoną i opłacalną alternatywą dla właścicieli firm. Wykonanie instalacji fotowoltaicznej po przeanalizowaniu inwestycji daje wiele korzyści, zarówno ekonomicznych, jak i ekologicznych.

Wiemy, że masz mało czasu. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą!

Indywidualnie dopasujemy instalację do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.

  Co Twoja firma może zyskać dzięki fotowoltaice?

  Oszczędność

  Głównym celem zbilansowania kosztów prowadzenia działalności gospodarczej jest obniżenie opłat , w tym rachunków za energię elektryczną. Coroczne podwyżki za energię elektryczną nie pozostawiają złudzeń. Podwyżki cen energii elektrycznej dotkną wszystkie przedsiębiorstwa! Energia elektryczna wykorzystywana jest w każdej dziedzinie gospodarki, bez względu na rozmiar czy specyfikę działalności.

  Darmowe źródło energii elektrycznej w perspektywie długoterminowej

  Inwestycja we własną elektrownię w przedsiębiorstwach zbilansuje się średnio w ciągu 3-7 lat. Przedsiębiorcy przy dobrze dobranej mocy instalacji fotowoltaicznej pozostaną minimalne opłaty za utrzymanie licznika.

  Uwaga! Nie wszystkie instalacje fotowoltaiczne można podłączyć do sieci.

  W związku z powyższym organizujemy profesjonalną Inspekcję Sieci Energetycznej, dzięki której oceniamy warunki sieci w danej lokalizacji. Inspekcja wykonywana jest przez technika z odpowiednimi uprawnieniami, certyfikatami.

  Odliczenie od podatku

  Przedsiębiorcy montujący instalacje fotowoltaiczne mogą odliczyć od ceny inwestycji podatek VAT 23% wartości instalacji, to co najmniej kilka tysięcy złotych. Koszt inwestycji ulega zatem znacznemu obniżeniu.

  Zrównoważony rozwój

  Pokaż firmę od najlepszej strony! W zrównoważonym rozwoju dbanie o środowisko naturalne jest podstawą, gospodarka narzędziem, a dobrobyt społeczeństwa najwyższym celem! Przedstawienie się jako firmy, która stawia na zrównoważony rozwój, dba o środowisko oraz o jakość życia następnych pokoleń jest bardzo ważne we współczesnej gospodarce.

  Klienci o nas

  Co nas wyróżnia?

  12 lat Gwarancji na Wszystko!

  Jesteśmy pewni swojej pracy dlatego dajemy gwarancję na wszystkie podzespoły instalacji PV wraz z dostawą, montażem i podłączeniem do sieci energetycznej. Gwarancja jest nieodpłatna i niezależna od gwarancji producentów komponentów instalacji.

  Własne ekipy montażowe

  Nie korzystamy z podwykonawców, a także mamy własną logistykę. Jakość jest dla nas wyznacznikiem pracy. W całym procesie montażu zapewniamy wsparcie wykwalifikowanego biura oraz serwisu. Decydując się na instalację fotowoltaiczną w naszej firmie otrzymujesz gwarancję spokoju na wiele lat!

  Serwis

  W procesie montażu oraz po nim, zapewniamy wsparcie kompetentnego biura oraz serwisu. W przypadku problemów zawsze możesz liczyć na szybką i profesjonalną obsługę gwarancyjną, jak i  bezpłatne konsultacje z naszymi doradcami.

  Sprawdź opcje finansowania fotowoltaiki dla firm!

  Leasing

  Co można otrzymać:

  Uproszczona procedura i szybka decyzja, zaledwie w ciągu 1-4 dni.

  Dzięki leasingowi świadczenia podatkowe ulegają zmniejszeniu poprzez wrzucenie wydatków na instalację PV w koszty uzyskania przychodu.

  Minimalny wkład własny, ponadto, leasing nie wpływa na zdolność kredytową leasingobiorcy.

  Kontakt z doradcą

  KREDYT

  Co warto wiedzieć:

  Być może bank da Twojej firmie preferencyjne warunki? Warto sprawdzić wszelkie możliwości, aby zwrot inwestycji skrócić do minimum.

  Pomimo możliwości kredytowania montażu fotowoltaiki, większość przedsiębiorców wybiera leasing, gdyż daje on większe możliwości odliczenia kosztów inwestycji.

  Kontakt z doradcą

  Energia Plus

  Co można otrzymać:

  Pożyczkę, która może pokryć do 85% kosztów kwalifikowanych. Na tę formę wsparcia oszacowano większą część środków – ok. 1 265 000 000,00 zł,

  Dotację, która może pokryć maksymalnie do 50% kosztów kwalifikowanych, dla przedsięwzięć stosujących technologię ORC.

  Kontakt z doradcą

  Gwarancja Biznesmax

  Na czym polega:

  Kredyt przeznaczony jest dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

  Jeśli kredytobiorca nie będzie w stanie spłacić zobowiązania z własnych środków, wówczas BGK jako gwarant zrobi to za niego.

  Powstały dług przedsiębiorstwo będzie musiało spłacić Bankowi z odsetkami.

  Kontakt z doradcą

  Program Bocian

  Co można otrzymać:

  Bocian obejmuje kredyt na fotowoltaikę, a wysokość oprocentowania może wybrać wnioskodawca.

  Dostępna jest pożyczka na preferencyjnych warunkach (przy czym WIBOR 3M wynosi nie mniej niż 2%) oraz kredyt na warunkach rynkowych, który nie będzie stanowić pomocy publicznej.

  Oprocentowanie ustalane jest na poziomie stopy referencyjnej. Na stronie internetowej znajduje się kalkulator pożyczkowy, który pomaga w przygotowaniu dokumentacji.

  Kredyt na fotowoltaikę pokrywa maksymalnie do 85% kosztów kwalifikowanych, a maksymalny okres spłaty wynosi 15 lat.

  Kontakt z doradcą

  Programy regionalne

  Na czym polegają:

  Szukając możliwości otrzymania dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznych warto zwrócić uwagę również na programy regionalne.

  Oferowane są przez Wojewódzkie Fun-dusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  Na stronach internetowych poszczególnych WFOŚiGW można znaleźć informacje odnośnie aktualnie prowadzonych naborów na projekty do-tyczące ochrony powietrza przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.

  Warto również zwrócić uwagę na dofinansowania gminne.

  Kontakt z doradcą

  Najważniejsza dla przedsiębiorstwa jest efektywność ekonomiczna planowanej instalacji OZE.

  Dlatego dobrze jest skalkulować wszystkie wydatki i sprawdzić możliwości zmniejszenia kosztów montażu instalacji, oczywiście bez straty na jakości. Skorzystaj z BEZPŁATNEJ pomocy naszych doradców energetycznych, którzy udzielają wsparcia w przygotowaniu i wdrażaniu inwestycji w zakresie efektywności energetycznej i OZE!

  Koszt instalacji

  *Ceny zawierają koszt wymaganych zabezpieczeń i uzgodnienia schematu instalacji z rzeczoznawcą.

   

   

  Instalacja

  20 kWp

  od 68 000 zł netto

  Instalacja

  30 kWp

  od 99 300 zł netto

  Instalacja

  40 kWp

  od 127 900 zł netto

  Instalacja

  50 kWp

  od 157 800 zł netto

  Wybierz elementy swojej przyszłej instalacji fotowoltaicznej

  – lub porozmawiaj z naszym doradcą, który zaproponuje najbardziej dopasowane rozwiązanie.

  Przeglądaj produkty

  Sprawdź ofertę
  na fotowoltaikę

  Fotowoltaika dla domu

  Sprawdź

  Dofinansowanie

  Sprawdź

  Fotowoltaika dla rolnika

  Sprawdź

  Farmy fotowoltaiczne

  Sprawdź

  Wiemy, że masz mało czasu. Skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się całą resztą!

  Indywidualnie dopasujemy instalację do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.