Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika Wrocław

Fotowoltaika Wrocław

fotowoltaika

Fotowoltaika Wrocław – postaw na panele słoneczne, które obniżą Twoje rachunki za prąd prawie do zera!

Twój dom lub mieszkanie znajduje się na terenie Wrocławia, jego okolic, a może innych miejscowości zlokalizowanych na obszarze województwa dolnośląskiego? Rozważasz zakup instalacji fotowoltaicznej, który pozwoli Ci na zyskanie niezależności, a przede wszystkim – cieszenie się niższymi lub całkowicie zerowymi rachunkami za energię elektryczną? Poszukujesz firmy, która zajmie się doborem i montażem Twojej nowej instalacji fotowoltaicznej “od A do Z”? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Bowiem nasza fotowoltaika w mieście Wrocław może być tym, czego szukasz.

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Fotowoltaika Wrocław, czyli jak zadbać o instalację fotowoltaiczną wysokiej jakości

  Jeżeli odpowiedzi na większość postawionych pytań brzmią “TAK” – to jesteś we właściwym miejscu. Doczytaj ten wpis do końca i zapewnij sobie wsparcie oraz usługi firmy działające na terenie miasta Wrocław i nie tylko. Zajmiemy się wykonaniem wszystkich niezbędnych kroków, aby w Twoim obiekcie mogła znaleźć się trwała i wydajna instalacja fotowoltaiczna. Zadbamy o projekt, montaż, konfigurację, a także zapewnimy usługi serwisu i bieżącego wsparcia. Jednym słowem – w ramach naszej usługi otrzymasz wszystko, co potrzebne to działania fotowoltaiki w mieście Wrocław.

  Fotowoltaika Wrocław: instalacje fotowoltaiczne “od projektu do montażu” – dla Twojego domu lub firmy

  Promika Solar od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu dedykowanych produktów OZE – służących do produkowania własnej, zielonej, a co najważniejsze – darmowej energii elektrycznej. Z naszych rozwiązań fotowoltaicznych korzystają klienci z Wrocławia, jak i wielu innych, bliższych i dalszych miejscowości. W dalszej części opowiemy Ci nieco więcej o szczegółach naszej oferty.

  fotowoltaika

  Fotowoltaika Wrocław: dlaczego panele fotowoltaiczne to naprawdę dobry wybór, który się opłaca?

  Inwestycja we własne panele fotowoltaiczne zlokalizowane we Wrocławiu lub innej dolnośląskiej miejscowości to sposób na cieszenie się wieloma mierzalnymi korzyściami. Jedną z nadrzędnych są oczywiście realne oszczędności. Produkowany za pomocą OZE prąd pozwala ograniczyć rachunki wystawiane przez dostawców energii działający w mieście Wrocław – i to praktycznie do zera.

  Wysoka jakość usługi dla firm i klientów prywatnych. Chcesz, aby u Ciebie zagościła sprawdzona fotowoltaika?

  Opis działania fotowoltaiki możesz streścić w kilku prostych słowach. Promienie słoneczne padają na ogniwa, gdzie są przemieniane z prądu stałego zmienny, a następnie pozwalają zasilać urządzenia elektryczne. Z kolei, nasze usługi skupiają się na tym, aby fotowoltaika zagościła właśnie u Ciebie – w mieście Wrocław.

  Na uwagę mieszkańców Wrocławia i okolic zasługują również inne aspekty związane z montażem instalacji fotowoltaicznej. Mowa tu przede wszystkim o kwestiach ekologicznych. Bowiem system oparty na działaniu paneli słonecznych istotnie ogranicza zanieczyszczenie środowiska.

  Fotowoltaika Wrocław: dowiedz się, co sprawia, że nasze usługi (w tym montaż instalacji fotowoltaicznej) to trafiony pomysł dla wielu osób

  Jeżeli potrzebujesz informacji i nadal zastanawiasz się, czy na terenie Twojego budynku lub bezpośrednio na powierzchni jego dachu powinna znaleźć się dobrana instalacja fotowoltaiczna – mamy dla Ciebie kilka bardzo konkretnych powodów. Dowiedz się, dlaczego warto, aby nowoczesny system paneli słonecznych znalazł się również u Ciebie – na terenie Wrocławia.

  Korzystanie z paneli słonecznych pozwala na produkowanie darmowej i zielonej energii elektrycznej – także miejscu takim, jak Wrocław

  Ten aspekt wynikający z realizacji inwestycji w instalacje fotowoltaiczne docenia wielu klientów – praktycznie każdy mieszkaniec Polski – od Warszawy, przez Kraków, aż po Wrocław. Działanie paneli, jak i całego systemu fotowoltaiki pozwala na korzystanie z prądu, których pochodzi prosto ze słońca.

  Dobrze dobrana fotowoltaika pozwala ograniczyć rachunki za energię nawet o 90 procent. W wielu przypadkach (zarówno w domu, jak i firmie) pełni rolę pełnoprawnej elektrowni, która obniża koszty praktycznie do zera.

  Fotowoltaika Wrocław działa przez wiele lat, a instalacja paneli fotowoltaicznych to inwestycja długoterminowa

  Sam zwrot nakładów na zakup, montaż i uruchomienie instalacji fotowoltaicznych zwraca się zazwyczaj w okresie od 8 do 10 lat (choć może to nastąpić także szybciej). Kolejne 15, a nawet 17 lat to praktycznie czyste zyski płynące z produkowania własnego prądu.

  Fotowoltaiczna inwestycja w mieście Wrocław i co dalej? 

  Większość producentów systemów fotowoltaicznych z całego świata wskazuje, że ich instalacje oferują minimum 25 lat pełnej efektywności. To oznacza, że przez blisko ćwierć wieku produkują energię na 100 procent swoich możliwości. Gdy ten okres minie – ich wydajność może spaść zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu procent.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Fotowoltaika Wrocław jest tania. Na zakup i montaż fotowoltaiki we Wrocławiu można uzyskać atrakcyjne dofinansowanie.

   Następną korzyścią przemawiającą za tym, że fotowoltaika na terenie miasta Wrocław to dobry wybór – są środki pieniężne, które na jej zakup można uzyskać od państwa. Obecnie, najbardziej popularnym programem, z którego mogą skorzystać osoby mieszkające i pracujące we Wrocławiu jest projekt o nazwie “Czyste Powietrze”. W tym przypadku kwota wsparcia może wynieść nawet 5000 złotych. Co ważne – dotyczy to całkowicie bezzwrotnej dotacji.

   Nie tylko fotowoltaika i pozyskiwana z niej energia może być “tania”. Czy to jedyny sposób na sfinansowanie inwestycji fotowoltaiki we Wrocławiu?

   Poza popularnym programem, o którym wspomnieliśmy kilka zdań wyżej – w Polsce istnieje co najmniej kilka innych form wspierających inwestycje w OZE. Wśród nich warto wymienić lokalne inicjatywy podejmowane przez konkretne urzędy, jak i organizacje (o szczegóły prosimy pytać właściwe instytucje działające na terenie Wrocławia).

   Fotowoltaika Wrocław na firmę czy osobę prywatną? Jakie wsparcie czeka w jednym, jak i drugim zakresie?

   Trzeba także podkreślić, że projekty inwestycji w instalacje fotowoltaiczne cieszą się dużą popularnością wśród instytucji finansowych. Zarówno banki, jak i inne specjalistyczne firmy oferują specjalne EKO pożyczki oraz EKO kredyty (można je wziąć zarówno na firmę, jak i osobę fizyczną). Są to często bardzo atrakcyjne formy wsparcia finansowego – stworzone właśnie z myślą o osobach fizycznych i firmach z Wrocławia. Ich beneficjenci mogą liczyć nie tylko na preferencyjne warunki finansowania (w tym niskie oprocentowanie oraz prowizje), ale także szybszy i bardziej przyjazny proces wnioskowania oraz przyznawania środków na zakup i wdrożenie instalacji fotowoltaicznej.

   Usługi finansowe w tym zakresie ciągle się rozwijają. Dlatego możesz liczyć, że już wkrótce w ich ramach pojawi się kilka nowych i jeszcze ciekawszych propozycji.

   Energia o każdej porze roku. Panele fotowoltaiczne mogą funkcjonować przez cały czas – praktycznie w dowolnych warunkach

   Kolejnym aspektem przemawiającym “za” postawieniem na instalacje fotowoltaiczne na obszarze miejscowości Wrocław jest charakter ich pracy. Mianowicie, dobrze dobrane panele oraz cały system sprawiają, że fotowoltaika może produkować prąd przez cały rok. I to nawet, gdy słońce jest całkowicie zasłonięte.

   Fotowoltaika Wrocław pracuje tylko w słoneczne dni? To mit!

   Zwłaszcza wśród sceptyków krążą opowieści o tym, że panele słoneczne mogą produkować prąd wyłącznie, gdy słońce jest odsłonięte, a na niebie nie ma żadnej chmury. Na szczęście – takie twierdzenie nie jest zgodne z prawdą.

   Panele słoneczne mogą wytwarzać energię przez cały czas, gdy słońce znajduje się na niebie (nawet, gdy jest zasłonięte). Do sytuacji, w których nie produkują prądu zaliczamy m.in. okres, gdy jest noc; panele są brudne, zacienione lub znajduje się na nich warstwa śniegu.

   fotowoltaika dolnośląskie

   Jak zadbać o efektywność fotowoltaiki należącej do klientów we Wrocławiu i nie tylko?

   Aby produkcja prądu mogła odbywać się w najbardziej efektywny i sprawdzony sposób – należy zadbać o kilka ważnych aspektów, w tym:

   Odpowiednie umiejscowienie paneli fotowoltaicznych
   w mieście Wrocław

   Dokładna lokalizacja zależy od warunków oraz samych klientów. Powinny znajdować się w możliwie najwyższym punkcie (na dachu, na elewacji) lub takim, na którym nie pojawia się ryzyko częściowego lub całkowitego zaciemnienia (np. poprzez cień rzucany przez pobliskie budynki, drzewa lub inne obiekty bądź konstrukcje). W ramach naszych realizacji możemy umieścić panele na dowolnej części domu lub firmy.

   Dbanie o czystość powierzchni paneli (ogniw)

   O efektywności paneli słonecznych mówi przede wszystkim ich odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne. W związku z tym, chcąc dążyć do uzyskania maksymalnej wydajności i minimalizowania kosztów – warto zadbać o ich powierzchnię. Chodzi o to, aby nic nie “blokowało” padających na nią promieni. Mowa tu przede wszystkim o zabrudzeniach (błocie, piachu), śniegu, liściach i gałęziach, a także “resztach” po działalności zwierząt (np. odchodach).

   Fotowoltaika Wrocław, czyli instalacje fotowoltaiczne i ich rola w walce o czyste środowisko

   Do tej pory wskazaliśmy, że fotowoltaika we Wrocławiu to doskonały sposób na uniezależnienie się od cen zewnętrznych dostawców i cieszenie się własnym źródłem darmowego prądu. W tym miejscu warto jednak wskazać, że aspekty ekonomiczne to niejedyne korzyści, jakie niesie za sobą produkcja zielonej energii. Poza nimi liczy się bowiem także ekologia, a w tym przypadku instalacje fotowoltaiczne mają naprawdę dużo do powiedzenia!

   Przechodząc już do sedna – należy podkreślić, że panele fotowoltaiczne produkują prąd na bazie w pełni naturalnych, odnawialnych, a przede wszystkim nieskończonych źródeł energii. W ramach swojej pracy wykorzystują bowiem to, co daje im sama natura.

   W ten sposób stanowią doskonałą alternatywę dla “brudnych” i “inwazyjnych” produkcji prądu opartych na węglu, gazie czy też ropie.

   Fotowoltaika Wrocław – Twoje zyski, jeśli zagości w Twoim domu lub firmie

   Jak widzisz, wybór instalacji fotowoltaicznej i jej montaż na terenie miasta Wrocław może wiązać się z całym pakietem, bardzo konkretnych korzyści.

   Celem nadrzędnym będzie oczywiście to, co liczy się dla Ciebie najbardziej – czyli zyskanie niezależności od podwyżek prądu “z sieci” oraz cieszenie się własną, zieloną i darmową energią elektryczną. Zastosowanie paneli fotowoltaicznych docenisz także za ich wsparcie ochrony środowiska. Nie ulega wątpliwości, że podjęcie właściwej decyzji w tej sprawie ułatwią Ci również dostępne i bardzo atrakcyjne formy wsparcia finansowego. W tym bezzwrotne dotacje, dofinansowania, a także kredyty oraz leasingi przyznawane na bardzo preferencyjnych warunkach – zarówno dla osób, jak i firm.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Fotowoltaika Wrocław – niech instalacja fotowoltaiczna zagości u Ciebie w 3 prostych krokach

    Nasza firma Promika Solar przez lata wypracowała sprawdzone metody współpracy. To dzięki nim każda usługa projektu, doboru i montażu fotowoltaiki przebiega według schematu, który gwarantuje jej profesjonalizm, szybkość i bezpieczeństwo.

    Jeżeli zależy Ci na montażu instalacji fotowoltaicznej we Wrocławiu – sprawdź, jak wyglądają poszczególne etapy inwestycji (składające się na całą instalację).

    1. Dokładna analiza połączona z badaniem potrzeb każdego klienta – biorąca pod uwagę bieżące oraz przyszłe zapotrzebowanie na energię elektryczną 

    Pierwszy krok to pojawienie się we Wrocławiu oraz wnikliwe zapoznanie się z Twoimi preferencjami. Na tym etapie przeanalizujemy Twoje aktualne zapotrzebowanie na prąd, a także wykonamy prognozy, w jaki sposób konsumpcja energii elektrycznej może wyglądać za kilka bądź kilkanaście lat.

    2. Dobór komponentów wchodzących w skład instalacji fotowoltaicznej oraz oferta montażu w mieście Wrocław

    W następnym kroku skupimy się na wyborze właściwych podzespołów mających na celu zbudować cały system instalacji fotowoltaicznej. Na potrzeby Twojej inwestycji skorzystamy wyłącznie ze sprawdzonych elementów, których jakości i trwałości jesteśmy pewni.

    Porównamy ze sobą minimum kilka ofert – od kilku różnych producentów. Dzięki temu damy Ci pewność, że otrzymasz to, co najlepsze.

    3. Przeprowadzenie procesu montażu instalacji fotowoltaicznej oraz dokładnej konfiguracji całego systemu fotowoltaiki 

    Na ostatniej prostej procesu wdrożenia instalacji fotowoltaicznej w mieście Wrocław zajmiemy się bezpiecznym transportem oraz fachowym montażem całości.

    We wskazanym miejscu we Wrocławiu zjawi się nasza ekipa, która przeprowadzi profesjonalną instalację (na dachu, elewacji lub innej lokalizacji). Na zakończenie prac monterskich upewnimy się wszystko działa tak, jak powinno. Dodatkowo, zapewnimy Ci wsparcie w zgłoszeniu inwestycji do odpowiedniego operatora sieci energetycznej – działającego w Twojej okolicy na terenie miasta Wrocław.

    Instalacje fotowoltaiczne dla firmy i klienta indywidualnego Wrocław – rzuć okiem na jedyną taką ofertę wsparcia

    Jeżeli chcesz, aby w Twoim domu lub firmie na obszarze miasta Wrocław znalazła się sprawdzona instalacja fotowoltaiczna – nie czekaj. Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły naszej oferty, a także zarezerwować wstępny termin montażu.

    Fotowoltaika Wrocław, czyli wysoka jakość usług od Promika Solar

    Nasza firma świadczy usługi zmierzające do ograniczenia kosztów i uzyskania niezależności od cen prądu pochodzącego z tradycyjnych elektrowni. Potrzebujesz dodatkowych informacji lub pomocy w tym zakresie? Kontakt z nami jest możliwy poprzez formularz, e mail, jak i telefon. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnym wsparciu, wysokiej jakości, a przede wszystkim rozwiązaniom, dzięki którym możesz zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy – zapraszamy!