Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika śląsk

Fotowoltaika śląsk

fotowoltaika

Fotowoltaika na Śląsku

Śląsk kojarzy się nam przede wszystkim z kopalniami, z węglem oraz zanieczyszczonym powietrzem. Okazuje się jednak, że ten obszar Polski, który cechuje się silnymi tradycjami górniczymi coraz częściej sięga po energię elektryczną.

 

Śląsk widzi potencjał w instalacji fotowoltaicznej, bowiem prąd pozyskiwany z energii słonecznej jest bezpieczny dla naszej planety.

    Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

    Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

    Panele fotowoltaiczne, co to właściwie jest?

    Fotowoltaika jest dziedziną nauki oraz techniki zajmującą się pozyskiwaniu energii elektrycznej poprzez przetwarzanie światła słonecznego. Moduły fotowoltaiczne, których głównym elementem są płytki krzemowe, dzięki padającym na ich powierzchnię promieniom słonecznym, wytwarzają prąd stały, następnie zamieniany przez instalację na prąd zmienny. Metoda ta jest niezwykle popularna z racji na aspekt ekologiczny i praktyczny.

    Dzięki wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznych można zaoszczędzisz na rachunkach za prąd, a nasze wydatki będą dużo niższe w porównaniu do energii pozyskiwanej z paliw kopalnych.

    fotowoltaika

    Zapotrzebowanie na zdrowy prąd

    Ostatnie lata pokazały, że zapotrzebowanie na instalacje fotowoltaiczne ciągle rośnie i dlatego zaczęto instalować farmy paneli słonecznych także na śląskich hałdach. Obecnie nie tylko w domach prywatnych korzysta się z instalacji fotowoltaicznych, ale również powstały oferty typu fotowoltaika firmy.

    Koszty instalacji ogniw nie są niskie, niemniej inwestycja ta zwraca się w przeciągu kilku lat. Jest szansa by uzyskać dotację, a obecnie mamy do wyboru szereg dofinansowań, dzięki którym można obniżyć koszty instalacji nawet o 40%.

    Fotowoltaika Śląsk – marzenia o czystym powietrzu

    Silne przywiązanie do wielopokoleniowej kultury górniczej oraz energii pozyskiwanej z węgla nie stoi na przeszkodzie dla paneli fotowoltaicznych. Śląsk chce oddychać czystym powietrzem, powstaje coraz więcej instalacji fotowoltaicznych. Prąd pozyskiwany za sprawą energii czerpanej poprzez panele słoneczne umieszczone na dachach domów w różnych miastach na Śląsku, stał się wręcz codziennością.

    Instalacje fotowoltaiczne na Śląsku są popularne zarówno wśród domów jednorodzinnych jak i firm. Energia słoneczna, z której czerpany jest prąd poprzez panele fotowoltaiczne, to energia całkowicie darmowa i odnawialna. Oznacza to przede wszystkim, że nigdy jej nie zabraknie, w przeciwieństwie do powszechnie używanych paliw kopalnianych, jak ropa naftowa, węgiel. Energia pozyskiwana ze słońca jest zrównoważona, co oznacza to, że korzystanie z niej nie ma najmniejszego wpływu na funkcjonowanie przyszłych pokoleń. Niestety nie da się tego powiedzieć o paliwach kopalnianych, które są bolączką obecnych czasów.

    zestaw fotowoltaiczny

    Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

    Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

      fotowoltaika dolnośląskie

      Fotowoltaika Katowice

      Śląsk , jak i stolica regionu – Katowice, mierzą się ze smogiem od lat. Bywa, że sezon grzewczy cechuje się przekraczaniem normy jakości powietrza nawet o 1000%. Coraz więcej mieszkańców najbardziej zanieczyszczonych miast na Śląsku wycofuje się ogrzewania gospodarstw domowych z użyciem węgla. Na fotowoltaikę decyduje się coraz więcej ludzi.

      Początkowo inwestycja w panele fotowoltaiczne może uchodzić za kosztowną, ale dzięki dofinansowaniom oraz dotacjom możesz podjąć się instalacji na swoim dachu. Ważną kwestią jest fakt, iż nasze wydatki związane z montażem instalacji fotowoltaicznej zwracają się po kilku latach. Istotne jest by zapoznać się z kwestią, ile paneli fotowoltaicznych potrzebujemy zainstalować, aby było to opłacalne.

      fotowoltaika dolnośląskie

      Instalacje fotowoltaiczne – czy warto?

      Panele fotowoltaiczne są opłacalne głównie pod względem oszczędności. Żywotność modułów wynosi około 20-30 lat, zatem można przyznać, że jest to inwestycja na długie lata. Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

       

      Dofinansowanie…

      Przed podjęciem decyzji o wykonaniu własnej elektrowni, wypada sprawdzić w urzędach gminy, jakie dofinansowanie jest możliwe. Banki oferują atrakcyjne, niskooprocentowane kredyty na instalacje, co zdecydowanie zachęca potencjalnych inwestorów. Instalacje fotowoltaiczne można sfinansować także poprzez leasing, który skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i do przedsiębiorców. Leasing jest mniej skomplikowany od kredytu, na decyzję oczekuje się znacznie krócej. Podobnie sprawy się mają w innych rejonach, np. fotowoltaika Rzeszów, fotowoltaika pomorskie itd. Należy też zwrócić uwagę, że co roku przepisy się zmieniają zatem fotowoltaika dofinansowanie 2018 najpewniej będzie różnić od tego na 2020 rok, dlatego nasze koszty poniesione na instalację mogą się jeszcze zmniejszyć. Sprawdź: Mój prąd.

      fotowoltaika dolnośląskie
      fotowoltaika dolnośląskie

      Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

      zestaw fotowoltaiczny

      Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

      Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

        Nieco o Śląsku

        Śląsk należy do najbardziej rozwiniętych województw w Polsce. Zajmuje powierzchnię 12 334 km2, czyli stanowi 3,9% powierzchni Polski. Spośród wszystkich województw, to właśnie śląskie wyróżnia się najwyższą liczbą zatrudnionych osób w przemyśle. Jest także w czołówce pod kątem wielkości produkcji przemysłowej oraz nakładów inwestycyjnych na przemysł właśnie. Wiele analiz wskazuje, że ten region naszego kraju jest bezapelacyjnie najbardziej uprzemysłowionym obszarem w Polsce, a proces jego silnej industrializacji dokonuje się nieustannie od końca XVIII wieku. W całym procesie udoskonalania przemysłu na terenie województwa śląskiego ukształtowały się tam okręgi produkcyjne, w których dominowały w tradycyjne gałęzie przemysłu.

        Do najpopularniejszych miast na terenie Śląska zaliczamy Gliwice, Katowice, Rybnik, Bielsko-Biała.

        Czy to koniec górnictwa w Polsce?

        Czasy świetności górnictwa mamy za sobą. Produkcja z roku na rok stopniowo malała, aż zaliczyła drastyczny spadek od roku 1989. Z analiz wynika, że w 2011 roku wydobyto w Polsce 76,5 mln ton, z czego 66,9 mln ton pochodziło z kopalń w województwie śląskim. Historyczna już eksploatacja węgla kamiennego poskutkowała pokaźnym wyczerpaniem zalegających złóż. Kierując się statystykami stanu z grudnia 2005r., w czynnych kopalniach znajdowało się ok. 16 mln ton zasobów bilansowych oraz ok. 11 mln ton zasobów pozabilansowych węgla. Należy zaznaczyć, że oczekiwana wystarczalność tych zasobów wynosi ok. 40-50 lat.

        Przyszłość kopalni…

        Sporą przeszkodą dla kopalń jest niezaprzeczalnie specyfika rodzimego górnictwa, mianowicie węgiel wydobywa się na dość dużych głębokościach, a to generuje wysokie koszty produkcji. Dlatego na świecie tworzonych jest coraz więcej kopalni odkrywkowych, które dostarczają węgiel do Polski w cenie znacznie niższej niż krajowej. Niemniej węgiel kamienny jest w dalszym ciągu najważniejszym środkiem, to pozyskiwania energii w Polsce, jednak w ostatnich zużycie węgla obniżyło się kilkanaście procent. Według danych z Najwyższej Izby Kontroli, wydobycie węgla spadło z ponad 85 mln ton do niespełna 70 mln ton rocznie. Równocześnie zużycie węgla w Unii Europejskiej zmalało o ok. 25%, z ok. 460 mln ton do 340 mln ton w ciągu roku. Scenariusze dla górnictwa w Polsce nie klarują się kolorowo, pokażą za pewne spadek liczby kopalni do zaledwie kilkunastu w kraju. Reasumując, rynek usług jest zmienny, branża, która jeszcze nie tak dawno, zatrudniała ok. 400 tys. ludzi, dziś zmienia swoje oblicze i staję nierentowna.