Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika lubelskie

Fotowoltaika lubelskie

fotowoltaika

Fotowoltaika lubelskie

Województwo lubelskie , jak i stolica regionu – Lublin, mierzą się ze smogiem wielu od lat. Zdarza się, że podczas sezonu grzewczego norma jakości powietrza została przekroczona nawet o kilkaset procent. Coraz częściej mieszkańcy tego regionu wycofują się z ogrzewania swoich domów lub firm z użyciem paliw kopalnych. Na fotowoltaikę decyduje się po prostu coraz więcej ludzi.

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Instalacje fotowoltaiczne – czy warto?

  Inwestycja w panele fotowoltaiczne może z początku uchodzić za dość kosztowną, niemniej dzięki dofinansowaniom można sobie na ten zakup pozwoli. Istotną kwestią jest to, że wydatki związane z montażem instalacji fotowoltaicznej zwracają się po kilku latach. Ważne jest aby zapoznać się z informacją, ile tak naprawdę paneli fotowoltaicznych będziemy potrzebować. Instalacja paneli fotowoltaicznych jest opłacalna głównie pod kątem oszczędności. Sama żywotność ogniw wynosi średnio 20-30 lat. Można śmiało przyznać, że jest to po prostu inwestycja na wiele lat. Prąd czerpany z instalacji fotowoltaicznej jest praktycznie darmowy, ponieważ wykorzystywane są wyłącznie promienie słoneczne. Korzystając z fotowoltaiki, nie zanieczyszczamy powietrza, nie emitujemy spalin czy innych toksycznych substancji.

  fotowoltaika

  Fotowoltaika w województwie lubelskim

  Przed podjęciem decyzji o zamontowaniu prywatnej elektrowni należy zapoznać się jakie dofinansowania proponuje nam urzędach gminy. Ponadto, banki proponują niskooprocentowane kredyty na instalacje, co jest oczywistą zachętą dla potencjalnych inwestorów. Instalacje fotowoltaiczne można sfinansować również korzystając z leasingu, który skierowany jest do przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych. Leasing uchodzi za mniej skomplikowany od kredytu, a na samą decyzję czekamy o wiele krócej. Należy także zwrócić uwagę, iż co roku przepisy mogą się zmienić, zatem fotowoltaika dotacje lubelskie 2019 będzie za pewne różnić od tych na 2020 rok.

  Panele fotowoltaiczne Lublin – bez smogu

  Pod koniec 2019 roku ruszyła kampania informacyjna „Lubelskie bez smogu”. Akcja finansowana została przez Wojewódzkie Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do przeszło 30 tysięcy domostw w lubelskim zostały wysłane broszury poświęcone problemom związanym ze smogiem.

  Lubelskie jako jedno z kilku województw nie posiada uchwały antysmogowej, która reguluje jakość paliw kopalnych dopuszczanych do spalania w piecach. Obecne prawo dopuszcza przekroczenie stężenia pyłu PM 10 tylko przez 35 dni w roku. Niestety często te normy są przekraczane, a w lokalnych gazetach można przeczytać zalecenia o ograniczeniu aktywności na powietrzu. z racji na znaczne pogorszenie jakości powietrza. W okresie grzewczym w Lublinie indeks powietrza określany jest nader często jako zły. Tym samym występuje zagrożenie dla osób z grup wrażliwych. Czas na inwestycję w panele?

  Fotowoltaiczne lubelskie w ramach walki ze smogiem

  Rocznie przeznaczany jest 1 mln zł dotacji na wymianę pieców. W mieście wybudowano także 68 km trakcji trolejbusowych. W ciągu paru lat tabor komunikacji miejskiej nabędzie 20 autobusów elektrycznych oraz 15 trolejbusów. Wszystko po to, by wyeliminować smog. Ponadto, Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Osi Priorytetowej 4 Energia przyjazna środowisku, Działania 4.2 Produkcja prądu z OZE w przedsiębiorstwach, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Fotowoltaika lubelskie – montaż instalacji ogniw fotowoltaicznych

   Energia czerpana ze słońca jest obecnie najpowszechniejszym źródłem energii odnawialnej. Rynek OZE województwa lubelskiego rozwija się nieustannie, a na instalacje fotowoltaiczne decyduje się coraz więcej mieszkańców. Panele fotowoltaiczne to nowoczesne rozwiązanie, które przełoży się na wysokość rachunków za prąd w Twoim domu lub firmie. Wypada napomknąć, że energia pozyskiwana ze słońca jest zdrowa, ekologiczna, przyjazna dla naszej planety, jest po prostu czystym, odnawialnym źródłem energii.

   fotowoltaika dolnośląskie

   Fotowoltaika województwa lubelskiego – charakterystyka

   Instalacje fotowoltaiczne w województwie lubelskim stają coraz bardziej powszechne. Powstało sporo firm oferujących usługi montażu instalacji fotowoltaicznych w województwie lubelskim. Rodzi się tylko pytanie, czy warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne w regionie lubelskim? Na wstępie wypada prześledzić bieżące statystyki, zarówno te informujące o wzroście cen za prąd oraz te technologiczne jak na przykład powstawanie nowych mikroinstalacji, czy nawet farm fotowoltaicznych. Ponadto, jak wiemy lubelskie boryka się z zanieczyszczonym powietrzem, a z zamontowaną instalację fotowoltaiczną na wielu dachach można uporać się z tym problemem w krótkim czasie.

   Przed każdą inwestycją trzeba zapoznać się panującymi trendami. Wypada wiedzieć, że inwestycje w panele słoneczne rosną nieustannie od wielu lat, a  eksperci szacują, że fotowoltaika w kolejnych latach będzie się rozwijać. Warto zatem pomyśleć nad założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej, chociażby z uwagi na to, że istnieją dobre dofinansowania, a w kolejnych latach będziemy ofiarami kolejnych wzrostów cen za prąd. Instalacje fotowoltaiczne Lublin stanowią sporą wartość dla całego regionu i z pewnością są rozwojową inwestycją.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Czy panele słoneczne będą działać w Twoim domu / firmie?

    Prąd uzyskany z instalacji jest czysty oraz tańszy niżeli energia z pobliskiego zakładu energetycznego. Fotowoltaika jest intratną inwestycją, ponieważ pomaga zaoszczędzić finanse, które dotychczas wydawane były na prąd z elektrowni. Ponadto, korzystanie z odnawialnych źródeł zwiększa wartość nieruchomości. Nasi Klienci, którzy zaopatrzyli się u nas w certyfikowany system fotowoltaiczny oczekują zwrotu z inwestycji w ciągu 5-10 lat. W zależności od rodzaju dofinansowania możesz spłacić swoją inwestycję znacznie wcześniej. Sprawdź koniecznie jakie opcje finansowania oferuje fotowoltaika podkarpackie.

    Fotowoltaika Lublin

    Rynek fotowoltaiki rozwija się dynamicznie, a jego udział wzrasta. Trend ten zdeterminowany jest także zobowiązaniami międzynarodowymi z Unią Europejską. Według owych zobowiązań w 2020r. udział OZE w zużyciu energii musi wynieść 15%. Niemniej, kierując się wynikami raportu Instytutu Energii Odnawialnej „Rynek fotowoltaiki w Polsce 2019” łączna moc OZE wynosiła w ubiegłym roku 10262 MW, fotowoltaika jest równocześnie z biomasą drugą największą technologią odnawialną w naszym kraju. Jest to mimo wszystko dalej niezbyt dużo w porównaniu do innych państw Europy. Wyniki badań informują, że łączna moc zamontowanych instalacji fotowoltaicznych w 2020r. powinna wynosić 1,2-1,5 GW

    Niestety, według analiz Światowej Organizacji Zdrowia oraz ONZ, Polska widnieje w czołówce krajów z najmocniej zanieczyszczonym powietrzem. Norma smogu w 2020 roku została przekroczona w naszym państwie o ponad 72%! Zanieczyszczone powietrze już nie dziwi tak naprawdę nikogo. Problem ze smogiem to poważna sprawa – badania dowodzą, że smog jest przyczyną przedwczesnego zgonu ponad 50 000 Polaków. Według rządu rozwiązaniem dla tego problemu są odnawialne źródła energii, na których czele stoi fotowoltaika. Każda nieruchomość ma określone zapotrzebowanie na energię elektryczną, a pozyskanie jak największej ilości prądu ze słońca, to marzenie do spełnienia.

    Fotowoltaika w domu i firmie

    Instalacja fotowoltaiczna w domu, firmie lub w gospodarstwie rolnym, to inwestycja na bardzo długie lata. Głównym celem jest tutaj zmniejszenie kosztów za prąd. Nieustanne i niestety również nieuchronne podwyżki cen za energię elektryczną sprawiają, że instalację fotowoltaiczną można śmiało określić jako bardzo wartościowe rozwiązanie. W dłuższej perspektywie użycie paneli fotowoltaicznych zminimalizuje koszty za energię. Województwo lubelskie na czele z miastem Lublin mocno zainteresowało się tematem czystego powietrza w swoim regionie. Na dachach nieruchomości możemy ujrzeć coraz większą ilość paneli fotowoltaicznych. Być może w przyszłości Lublin i całe województwo opanuje wyłącznie czyste powietrze.

    Koszt instalacji fotowoltaicznych

    Dostępne ulgi podatkowe oraz liczne dotacje na instalację fotowoltaiczną zdecydowanie zmniejszają koszty instalacji systemu PV. Ceny inwestycji różnią się z racji na wielkości systemu, miejsca instalacji, sposobu zintegrowania komponentów oraz zastosowanych produktów. Uzyskane oszczędności będą również różnić się w zależności od tego, z czego dokładnie korzystasz, ile płacisz za prąd lub gaz ziemny. Służymy pomocą w ocenie powyższych zmiennych, dostarczymy rzeczowe dane, które ukażą, jak zadziała energia ze słońca w Twoim domu lub firmie. A za sprawą dofinansowania uzyskasz środki na inwestycję w panele fotowoltaiczne.

    Niezawodność odnawialnych źródeł PV

    Główną zaletą instalacji paneli słonecznych jest ich niezawodność. Okazały się nowoczesnym źródłami do pozyskiwania energii elektrycznej dla masywnych biurowców, firm, sprzedawców detalicznych, jak i agencji rządowych. Wiele z największych przedsiębiorstw na świecie wykorzystuje moc z instalacji fotowoltaicznej. Zalety komercyjnych i prywatnych systemów instalacji fotowoltaiki:

    • Systemy paneli słonecznych nie wymagają konserwacji
    • Instalacja systemów solarnych nie zajmuje dużo czasu
    • Produkcja energii elektrycznej z wykorzystaniem promieni słonecznych minimalizuje rachunki za prąd
    • Istnieje szereg możliwość dotacji na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej dla firm i osób prywatnych

    Zmniejsz rachunki za prąd! Zapoznaj się ze szczegółami naszej oferty oraz usług. Skontaktuj się z nami, oferujemy darmową wycenę instalacji!