Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika dolnośląskie

Fotowoltaika dolnośląskie

fotowoltaika

Fotowoltaika dolnośląskie

Dolny Śląsk jest częścią historycznej krainy Śląska. Leży nad środkową Odrą w południowo-zachodniej. Rejon ten jest uznany za jedno z najpiękniejszych województw w Polsce. Wrocław, czyli stolica Dolnego Śląska, to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Warto zobaczyć Rynek we Wrocławiu, Panoramę Racławicką, wrocławskie Zoo oraz pokaz fontann przy Hali Stulecia. Ciekawą opcją na zwiedzanie Wrocławia jest szlak krasnali.

 

Wrocław ulokował się w pierwszej setce miast na świecie w rankingu pt. „Najlepsze miasta do życia” w latach 2015, 2016, 2017, i 2019. Miasto jest w pierwszej setce najbardziej inteligentnych miast na świecie w raporcie IESE Cities in Motion Index w 2017r. i 2019r. W 2016r. został uznany Europejską Stolicą Kultury, a od 2019r. został Miastem Literatury UNESCO. Dolnośląskie jest zdecydowanie wartościowym rejonem.

 

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Alarm smogowy w województwie dolnośląskim

  Pomimo piękna pod względem przyrody, architektury, kultury itd. jakie panuje w województwie dolnośląskim z Wrocławiem na czele, rozpoczęcie sezonu grzewczego w tym rejonie jest okresem niebezpiecznym dla zdrowia oraz życia zarówno mieszkańców jak i licznych turystów.

  Dolnośląski Alarm Smogowy (DAS), po raz kolejny zdecydował się na badania opinii publicznej odnośnie zanieczyszczenia powietrza. W sondażu zapytano respondentów o ocenę jakości powietrza, jak i o świadomość kryzysu klimatycznego. Badania przeprowadzono w grupie 650 mieszkańców Dolnego Śląska, a pozyskane wyniki ukazały wzrost świadomości zagrożeń ekologicznych.

  fotowoltaika

  Co zanieczyszcza powietrze dolnośląskie

  Sondaże przeprowadzane co roku pozawalają zaobserwować zachodzące zmiany. Wdrażane kampanie medialne sprawiają, że ludzie są w stanie prawidłowo wskazać główne źródła zanieczyszczeń powietrza. Według większości mieszkańców najważniejsza przyczyna pojawiania się smogu, to użytkowanie domowych kotłów, a świadomość ta powoduje chęci do zmian.

  Prócz wskazania źródła zanieczyszczeń, mieszkańcy potrafią wskazać m in rozwiązania tego problemu – za pilną potrzebę uznano likwidację starych pieców i kotłów. Do ludzi coraz bardziej dociera świadomość zagrożenia związanego z kryzysem klimatycznym. Na szczęście jest sposób na walkę z problemem smogu i zmianami klimatu. Współczesna ewolucja energetyczna opiera się na dokładnej termomodernizacji budynków oraz odnawialnych źródeł energii. Badania demonstrują gotowość mieszkańców Dolnego Śląska do zmian – większość ludzi opowiada się za rezygnacją z węgla i wdrażaniem OZE.

  Województwo dolnośląskie w walce ze smogiem

  Dolnośląska uchwała rozważa usługi odnośnie wymiany pieców węglowych na ogrzewanie z elektrociepłowni, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym oraz ekologicznym, jak pompy ciepła. Do końca 2024r. mają zostać zlikwidowane paleniska odchodzące od wskazanych norm. Niemniej, można dalej palić w kominku, o ile nie jest on głównym źródłem ciepła i nie truje środowiska. Problem zanieczyszczeń jest poważny, zgodnie z szacunkową analizą można przyjąć, że przez smog umiera przedwcześnie ok. 3 000 Dolnoślązaków rocznie.

   

  Finansowanie odnawialnych źródeł energii

  By poradzić sobie z kwestią zanieczyszczenia powietrza, niezbędne są kary za m.in. przekraczanie ustalonych norm, jak i wszelkie zachęty finansowe dla osób, które zdecydowane są na wymianę źródła ciepła na ekologiczne. Można skorzystać z rządowego programu dotacyjnego „Czyste powietrze”, jak i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Pieniądze można otrzymać również m.in. na wymianę stolarki, demontaż starego pieca oraz na montaż nowego źródła ciepła. Suma dotacji uzależniona jest od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym i wynosi od 30% do 90% inwestycji, o wartości od 7 000 zł. do 53 000 zł., a na resztę inwestycji można dostać dogodną pożyczkę na usługi związane OZE.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   fotowoltaika dolnośląskie

   Instalacje fotowoltaiczne – usługi na ratunek planety

   Panele słoneczne są w Polsce coraz bardziej popularne, inwestorzy mogą liczyć na dotacje, lub wygodne pożyczki finansowe. Technologia czerpania energii ze światła słonecznego jest z roku na rok bardziej udoskonalana. Co za tym idzie, ludzka świadomość oraz potrzeba korzystania z energii odnawialnej wzrasta w zadowalającym tempie. Moc z paneli fotowoltaicznych generowana jest bezpośrednio ze słońca, co nie tylko obniża koszty, jak i zmniejsza szkodliwy dla zdrowia smog. Instalacje fotowoltaiczne powinny pojawić się na wszystkich dachach w Polsce. Usługi fotowoltaiczne stają się normą w naszym kraju, z których korzystają zarówno rzesze klientów indywidualnych, jak i firmy. Rynek fotowoltaiki rozwija się dynamicznie, jest to opcja do osiągnięcia zarówno znacznych oszczędności oraz wartościowy sposób czerpania energii, który niweluje emisję groźnego dla zdrowia dwutlenku węgla. Montaże paneli słonecznych, to usługi całkowicie bezpieczne dla otoczenia, środowiska oraz portfela klientów.

   fotowoltaika dolnośląskie

   Fotowoltaiczne dofinansowanie

   W okolicznościach rosnącego zanieczyszczenia powietrza, jak i restrykcyjnych regulacji Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska, sporym zainteresowaniem cieszą się Odnawialne Źródła Energii. Korzystanie z OZE rośnie w siłę i staje się jednym z najważniejszych aspektów działalności polityków w Polsce oraz w Unii Europejskiej. Należy zauważyć, że coraz więcej państw przekazuje spore środki na dofinansowanie inwestycji w OZE (pompy ciepła, panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe), tym samym pojawiają się nowe usługi w branży.

   W naszym kraju posiadamy szereg Programów Regionalnych umożliwiające beneficjentom uzyskanie bezzwrotnych dotacji na zakup i montaż urządzeń przeznaczonych do pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł. Program “Mój Prąd” (fotowoltaika dotacje), którego zadaniem jest wsparcie finansowe dla usługi na rzecz paneli fotowoltaicznych. Pogram ten obejmuje wszystkie domostwa, które postanowią skorzystać z instalacji fotowoltaicznej o mocy 2-10 kW. Pomoc ta ma objąć do 50% kosztów usługi instalacji, jednak nie więcej niż 5 000 zł, stąd też przyjęto potoczną nazwę “5000+”. Jest to sposób promowania przez rząd energetyki prosumenckiej i dotrzymania zobowiązań klimatycznych wobec Unii Europejskiej. Należy dowiedzieć się o szczegółach dotacji na rok 2020, ponieważ może ona różnić się od fotowoltaika dofinansowanie 2019 r.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Oferujemy najlepsze usługi fotowoltaiczne - inwestycja z Promika Solar zawsze przynosi korzyści. Dzięki naszej firmie możesz cieszyć się jakością świadczonych usług, wygenerowanymi oszczędnościami oraz poprawą jakości powietrza. Działamy w województwach: śląskie, dolnośląskie, małopolskie, świętokrzyskie, opolskie, łódzkie.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Tajniki fotowoltaiki

    Elektrownia słoneczna składa się z paneli fotowoltaicznych, które generują energię w postaci prądu stałego. Ważnym elementem konstrukcji jest falownik (inwerter), ponieważ jego zadaniem jest zmiana napięcia stałego i przesłanie go do sieci energetycznej. Istotne są również wszelkie zabezpieczenia przepięciowe i przeciążeniowe, które chronią instalację, jak i systemu montażowego wraz z okablowaniem.

    Główną zasadą, podczas montażu paneli jest konieczność ukierunkowania ich na południe najlepiej pod kątem 35 stopni. Jest to wręcz konieczny wymóg, który zapewni największą skuteczność usługi. W gospodarstwach jednorodzinnych panele słoneczne ulokowane są przeważnie na dachach, jednak mogą być również przymocowane do ścian budynków, czy na dachach przybudówek, jak i w innych miejscach z gruntem włącznie. Panele fotowoltaiczne zapewniają ekologiczne zasilanie, gdyż podczas produkcji prądu nie emitują szkodliwych związków do atmosfery.

     

    Przyszłość energii odnawialnej w Polsce

    W chwili obecnej najwięcej elektrowni w Polsce, ponad 50%, to elektrownie węglowe, których działanie zanieczyszcza powietrze w dużym stopniu, produkując niebezpieczny smog. Do produkcji prądu wykorzystywane są znaczne zasoby węgla kamiennego oraz brunatnego w naszym kraju. Na szczęście, te szkodliwe dla zdrowia życia elektrownie węglowe zaczynają być wypierane z rynku przez elektrownie słoneczne.

    Fotowoltaika posiada dużo korzyści, wśród których należy wymienić oszczędność pieniędzy, niezależność energetyczną, a także wpływ na ochronę środowiska. Panele fotowoltaiczne są innowacją, która pobiera energię z promieni słonecznych, a następnie, dzięki falownikom, przekształca ją w prąd stały. Ilość wyprodukowanej energii elektrycznej zależy najczęściej od powierzchni baterii fotowoltaicznych, czerpiących energię ze słońca.

    dolny ślask

    Wartość fotowoltaiki

    Fotowoltaika wzmacnia swoją pozycję w Polsce z każdym rokiem. Szacowana wartość tego rynku przekroczyła kilkaset milionów złotych, a sami eksperci prognozują dynamiczny wzrost na przestrzeni kolejnych lat. Wartość instalacji fotowoltaicznych będzie wzrastać wraz z rynkiem OZE, który w przyszłości może rozwiązać problem ze smogiem. Niemniej, warunkiem jest dostęp klientów oraz do opcji finansowania i ulepszanie ofert (dofinansowanie na 2020r. powinno być lepsze od dofinansowanie fotowoltaika 2019).

     

    Jakość usługi – doradztwo, oferta, instalacja paneli, serwis

    Współczesna technologia daje możliwość montowania fotowoltaiki praktycznie w każdym miejscu: na dachu, na elewacji budynku, na gruncie, na wodzie, jak i na systemie BIPV (moduły fotowoltaiczne zintegrowane z budynkiem). Usługi w ramach montażu w branży fotowoltaiki muszą spełniać odpowiednie normy.

    Istotną kwestią jest fakt, iż instalacje fotowoltaiczne w Polsce proponują liczne firmy, których usługi powinny być kompletne i rzetelne. Firmy, które dokonują instalacji fotowoltaiki powinny mieć odpowiednie kompetencje i doświadczenie, by czerpać moc z instalacji paneli przez długie lata.

    Ilość i jakoś wyprodukowanego prądu dzięki instalacji fotowoltaicznej w ciągu roku przez jest zmienna. Wpływ na tę kwestię mają warunki atmosferyczne oraz projekt i jakość instalacji, które zaoferuje nam wybrana firma. Niesłychanie ważne jest, aby wykonawca usługi właściwie umiejscowił panele, jak i dobrał prawidłowo komponenty, by jak najbardziej wykorzystać potencjał miejsca, w którym dokonamy montażu paneli.