Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika łódzkie

Fotowoltaika łódzkie

fotowoltaika

Fotowoltaika Łódzkie

Województwo łódzkie znajduje się w centrum Polski i zajmuje powierzchnię 18 219 tys. km2, stanowi zatem 5.8 % powierzchni naszego kraju. Omawiane województwo liczy ponad 2,5 mln mieszkańców, a przeszło 1,6 mln. osób mieszka w miastach, a ponad 900 tys. osób na terenach wiejskich.

 

Występują tutaj trzy miasta na prawach powiatu to: Łódź, Piotrków Trybunalski oraz Skierniewice. Oczywiście siedzibą administracyjną jest Łódź, które jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Województwo łódzkie podzielone jest na 177 gminy i 21 powiatów.

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Łódź i okolice warte zobaczenia

  Łódzkie posiada wiele miejsc atrakcyjnych pod kątem turystyki. Do wypoczynku w tych rejonach zachęcają choćby malownicze doliny Pilicy oraz Warty. Najczęściej odwiedzaną atrakcją jest Zalew Sulejowski, w rejonie Puszczy Milickiej i rezerwatu “Niebieskie Źródła”, jak i ośrodki wypoczynkowe w Spale, Sulejowie i Inowłodzu. Przepiękne widoki można podziwiać także nad dopływami Bzury oraz nad rzeką Rawką płynącą przez Puszczę Bolimowską..

  Teren województwa zajmują również rejony objęte ochroną. Należą do nich ok. 65 rezerwatów wraz parkami krajobrazowymi: Załęczański, Przedborski, Międzyrzecza Warty i Widawki, Spalsko – Inowłodzki, Sulejowski oraz Park Wzniesień Łódzkich. Wyznaczono tutaj szlaki turystyczne: Szlak Okolic Łodzi lub nawiązujących do istotnych wydarzeń historycznych Szlak Pamięci Hitlerowskiego Ludobójstwa, tzw. Szlak Martyrologii.

  fotowoltaika

  Łódź i najważniejsze miasta województwa

  Ciekawym do zwiedzenia miastem jest Piotrków Trybunalski, który nigdyś był miastem królewskim. Miasto położone jest w środkowej części Wyżyny Łódzkiej. Liczy obecnie ok. 80 tysięcy mieszkańców, zajmując obszar o powierzchni 68 km2.

  Województwo łódzkie jest także bogate miasta królewskie jak: Inowłódz, Przedbórz, Piotrków Trybunalski, a taki miasta książęce: Rawa Mazowiecka, Uniejów, Sieradz, Wieluń. Znajdziemy tutaj muzea będące w posiadaniu zbiorów kultury ludowej w Łowiczu Łęczycy, Opocznie, Sieradzu.

  Łódź, stolica województwa oraz dawne miasto przemysłowe jest także wyjątkowym miejscem. Secesyjno-eklektyczna zabudowa, która powstała w tym mieście głównie w wieku XIX za sprawą dynamicznego rozwoju miasta Łódź.

  Województwo łódzkie kontra smog

  Niestety, jak i inne województwa w Polsce, łódzkie także boryka się ze sporym problemem, jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Brak wiatru i inwersja, w znacznym stopniu przyczyniają się do kumulowania zanieczyszczeń przy powierzchni ziemi i tym samym powstawania smogu. Konsekwencją tego zjawiska jest przekraczanie wysokości stężeń dopuszczalnych zanieczyszczeń, zwłaszcza pyłu PM10. Zasadniczym źródłem pyłu PM10 w powietrzu jest emisja powstająca w procesie spalania paliw stałych jak węgiel, drewno i biomasa. Do powstania PM10 przyczynia się także zanieczyszczenie z ruchu drogowego, głównie z pojazdów z silnikami wysokoprężnymi.

   

  Alarm smogowy

  Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, z racji na wysokie stężenia pyłu zawieszonego zaleca mieszkańcom: wspólne podróżowanie niżeli indywidualnie, planowanie podróży z systemem informacji o ruchu drogowym, stosowanie paliwa dostosowanego do danego typu paleniska oraz takich najlepszej jakości, stosowanie zasad dotyczących oszczędzania energii cieplnej oraz ilości spalanego paliwa, zabezpieczanie składowisk materiałów sypkich przed niekontrolowaną emisją pyłu (paliwa, żużla, popiołu), ograniczenie przebywania na dworze, unikanie wietrzenia pomieszczeń, korzystanie z porad medycznych, ograniczenie stosowania ręcznych urządzeń napędzanych silnikami spalinowymi, np. dmuchaw do liści.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Montaż instalacji fotowoltaicznych

   Wiele osób korzysta z energii słonecznej, aby obniżyć koszty energii elektrycznej i przynieść korzyści środowisku. Zwrot z inwestycji w ogniwa fotowoltaiczne jest zmaksymalizowana poprzez zrekompensowanie nie więcej niż 80% rocznego zużycia energii przez klientów.

   Roczne zużycie prądu pozwala najdokładniej prognozować jego przyszłe zużycie. Dobieranie odpowiedniego systemu instalacji fotowoltaicznych jest bardzo ważne, ponieważ dotyczy dokładnych pomiarów zużywanej energii przez cały rok. Musi być ona zorientowana na potrzeby domu, czy firmy, by nie była ona wytwarzana w nadmiarze, którego nie można zużyć, czy sprzedać. Dzięki dotacji dla firm, czy domów jednorodzinnych na terenie każdego województwa można założyć instalację fotowoltaiczną nie wydając całych oszczędności. Decyzja o instalacji paneli fotowoltaicznych

   fotowoltaika dolnośląskie

   Projekt od podszewki…

   Gdy Klienci decydują się na współpracę, osobiście doradzamy, mierzymy, proponujemy, montujemy i monitorujemy. Zacznijmy od tego, że najlepszym rozwiązaniem jest, gdy orientacja paneli fotowoltaicznych jest skierowana na południe, niemniej orientacja wschodnia i zachodnia również wytwarzają czystą energię. Natomiast dach określa pod jakim nachyleniem mają być zamontowane panele fotowoltaiczne. Ważną kwestią przy wyborze miejsca pod instalacje fotowoltaiczne jest zacienienie terenu, co zmniejsza moc paneli słonecznych.

    

   Czy panele fotowoltaiczne będą działać w moim domu lub firmie

   Tak! Prąd czerpany z instalacji jest czysty i tańszy niż energia z zakładu energetycznego. Fotowoltaika to inteligentna inwestycja finansowa, ponieważ zaoszczędzisz pieniądze wydawane dotychczas na prąd w nadchodzących latach i zwiększysz wartość swojego domu. Nasi Klienci, którzy kupują od nas certyfikowany system, zazwyczaj widzą silną wewnętrzną stopę zwrotu i oczekują zwrotu inwestycji w system słoneczny w ciągu 5-10 lat. W zależności od rabatów i zachęt oferowanych w Twojej okolicy możesz spłacić inwestycję jeszcze wcześniej. Dowiedz się jakie opcje finansowania oferuje fotowoltaika Łódź.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Fotowoltaika a pochmurne niebo

    Technologie fotowoltaiczne przeszły długą drogę w ciągu ostatnich lat. Nowsze, lepsze materiały i wysoce wydajne konstrukcje znacznie poprawiły wydajność tych niezależnych domowych elektrowni. Oznacza to, że nowoczesne instalacje są zdolne do przekształcania promieni słonecznych nawet w pochmurne dni. Znaczna część promieniowania słonecznego z łatwością przenika nawet ciężkie zachmurzenie. Nowoczesne panele nie mają trudności z wykorzystaniem promieniowania przenikającego chmurę, zachowując nawet 85% produkcji energii – nawet w dni z całkowitym zachmurzeniem.

     

    Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne

    Instalacje słoneczne często mają sens finansowy i ekologiczny dla naszych Klientów. Oprócz działania jako gwarancja inwestycji do wytwarzania prądu i ciepła, pozwala uniknąć zanieczyszczenia z konwencjonalnych elektrowni węglowych i jądrowych. Coraz więcej ludzi decyduje się się na montaż instalacji PV, aby zachować ziemskie zasoby paliw kopalnych i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza. Inni dokonują ścisłej oceny wartości bieżącej netto inwestycji w panele fotowoltaiczne. Niektórzy Klienci wolą wydawać pieniądze na zwiększenie wartości swojej nieruchomości, które produkuje energię. Inni z kolei cenią sobie bezpieczeństwo wynikające z ograniczenia ilości prądu, który muszą kupić.

    Ile kosztują instalacje fotowoltaiczne

    Ulgi podatkowe, czy szereg dotacji na instalacje fotowoltaiczne zmniejszają koszty projektowania i instalacji systemu PV. Koszty te różnią się w zależności od wielkości systemu, miejsca jego instalacji, sposobu jego zintegrowania oraz zastosowanych komponentów. Twoje oszczędności będą również różnić się w zależności od tego, z czego korzystasz, ile płacisz za energię elektryczną lub gaz ziemny oraz ile twoja elektrownia zapłaci za nadwyżkę prądu, którą wytworzą Twoje panele słoneczne. Pomożemy Ci ocenić wszystkie te zmienne, dostarczając jasne i zwięzłe propozycje, które pokazują, jak działa energia słoneczna w Twoim domostwie lub firmie. Dzięki odpowiedniej dotacji zdobędziesz środki dla swojego domu lub firmy na tani prąd. Zobacz: Mój prąd.

     

    Niezawodność odnawialnych źródeł PV

    Jedną z zalet instalacji paneli słonecznych jest to, że systemy są bardzo niezawodne. Okazały się niezawodnymi źródłami energii dla dużych budynków biurowych, firm, masowych sprzedawców detalicznych i agencji rządowych, dostarczających megawaty energii. Niektóre z największych firm na świecie mają budynki i centra danych zasilane energią słoneczną. Dodatkowe zalety komercyjnych i mieszkaniowych systemów fotowoltaiki:

    Systemy paneli słonecznych nie wymagają konserwacji.
    Instalacja systemów solarnych nie zajmuje dużo czasu.
    Energia słoneczna obniża rachunki za prąd i pozwala zaoszczędzić pieniądze każdego miesiąca.
    Możliwość dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej dla firm lub domostw.

    Zmniejsz rachunki za prąd swojej firmy lub domu! Poznaj szczegóły naszej oferty oraz usług. Pomożemy w doborze odpowiedniego dofinansowania. Oferujemy usługi doradcze są na najwyższym poziomie! Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Skontaktuj się z nami, porozmawiajmy!