Kalkulator

O FIRMIE

Fotowoltaika opolskie

Fotowoltaika opolskie

fotowoltaika

Fotowoltaika opolskie

Województwo opolskie obejmuje obszar o powierzchni 9412 km² i jest najmniejszym województwem w Polsce. Centralna część aglomeracji opolskiej oraz siedziba władz województwa i powiatu opolskiego znajduje się w mieście Opole. Opolszczyzna cechuje się licznymi atrakcjami jak np.: Zamek Moszna, często nazywany polskim, Hogwartem, a także malowniczy Zamek Kopice czy Zamek w Brzegu. Ponadto znajdziemy tam szczyt Kopa Biskupia, czyli najwyższe wzniesienie województwa opolskiego – 890 m n.p.m.

  Chcesz wiedzieć jakiej wielkości instalacji potrzebujesz oraz jaki będzie jej ostateczny koszt?

  Wypełnij formularz i skorzystaj z darmowej wyceny instalacji!

  Smog w województwie opolskim

  Okazuje się, że pomimo pięknych i wartych zobaczenia terenów i obiektów, województwo opolskie boryka się z poważnymi problemami. W styczniu 2020r. opolskie media doniosły o ostrzeżeniu pogodowym, o gęstej mgle, która jak się wyjaśniło, przyniosła ze sobą sporą dawkę smogu. Pył zawieszony we mgle to PM10 i PM2,5, czyli najpowszechniejsze zanieczyszczenia powiązane z tzw. niską emisją. Nieczystości te pochodzą głównie ze spalin samochodowych, z kotłowni węglowych i domowych pieców, czyli z paliw kopalnych. W skład pyłu rozpościerającego się nad miastem Opole oraz resztą sąsiadujących miejscowości, wchodzą m.in. drobiny siarki, metali ciężkich, węglowodory aromatyczne, alergeny, a także niesłychanie niebezpieczne dioksyny. Pył jest bardzo drobny, nie można zobaczyć go gołym okiem. Te szkodliwe substancje docierają do pęcherzyków płucnych, a następnie trafiają do krwiobiegu.

  Smog…

  Skutki wdychania smogu są dalekosiężne i mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Wdychanie smogu powoduje pojawienie się alergii oraz astmy, wywołuje niewydolność oddechową, obniża odporność całego organizmu, wywołuje choroby układu krwionośnego oraz serca, sprzyja w pojawieniu się chorób nowotworowych. Przy tak niekorzystnej jakości powietrza trzeba rozważyć opcję pozostania w domu, a już na pewno ograniczyć wszelkie aktywności na zewnątrz. Do grupy ludzi szczególnie narażonych na wpływ smogu są oczywiście dzieci oraz osoby starsze. Opole jak i reszta miast w województwie opolskim mają zatem spory problem do rozwiązania.

  fotowoltaika

  Fotowoltaika w walce ze smogiem w województwie opolskim

  Należy przyznać, że rok 2019 w Polsce to był dobry czas dla fotowoltaiki. Jest to ciekawy sposób na obniżenie rachunków za prąd. Montaż instalacji fotowoltaicznych jest także ekologicznym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o czystym powietrzu oraz zdrowiu swoim i rodziny. Województwo opolskie oraz główne miasto Opole zaczynają mierzyć się z problemem i już teraz można dostrzec na dachach domostw panele fotowoltaiczne. Właściciele nieruchomosci, którzy skorzystali z usługi zainstalowania technologii fotowoltaicznych, mogą cieszyć się niskimi rachunkami za energię elektryczną.

  Dofinansowanie…

  W dużej mierze przyczyniło się tutaj fotowoltaiczne dofinansowanie, dzięki któremu zaistniała możliwość zainwestowania w panele fotowoltaiczne bez konieczności wydawania całego domowego budżetu. W przypadku branży odnawialnych źródeł energii, które na polskim rynku rozwijają się coraz dynamiczniej, pojawiły się także ustawy dla OZE, jak i szereg dofinansowań ze strony rządu, ponadto dogodne kredyty i ogrom firm, które wykonują usługi doradztwa oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Należy zaznaczyć, że fotowoltaika dofinansowanie 2019 zadziała pozytywnie na rynek. Branża OZE w naszym kraju zaczyna się klarować, a same oferty na instalacje fotowoltaiczne spełniają podstawowe standardy. Sprawdź: Mój prąd.

  Fotowoltaika z wieloletnią gwarancją oraz rękojmią

  Wszystkie komponenty będące częścią instalacji fotowoltaicznej powinny posiadać gwarancję producenta, mowa tutaj o takich elementach jak panele fotowoltaiczne, inwerter, potrzebne zabezpieczenia, okablowanie itd. Niemniej instalacja paneli fotowoltaicznych to inwestycja na długie lata, która powinna generować energię na wiele pokoleń. Stąd trzeba zastanowić się nad wyborem oferty, propozycji usługi, żeby wynegocjować jak najdłuższą gwarancję dostępną na rynku. Trzeba przyznać, że rozszerzona gwarancja na elementy instalacji fotowoltaicznej, to tak naprawdę sytuacja win-win. Firma, która zobowiązała się, by oferować instalację musi być pewna branży, technologii, a także dostawców i producentów komponentów, a klient z kolei może cieszyć się bezpieczeństwem. Reasumując, gwarancja na sprawność paneli powinna wynosić 25 lat i taka oferta może cieszyć się uznaniem i wiarygodnością na rynku usług branży fotowoltaiki.

  zestaw fotowoltaiczny

  Czy fotowoltaika sprawdzi się w domu lub firmie?

  Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

   Szybki montaż instalacji oraz zgłoszenie do zakładu energetycznego

   Zainteresowanie technologią fotowoltaiki zdecydowanie wzrasta. Co za tym idzie, zwiększa się także zapotrzebowanie na profesjonalne i uczciwe usługi na rynku. Należy bacznie czytać i słuchać co dokładnie oferują firmy w swoich reklamach, czy ofertach, bo to właśnie wyląduje na Twoim dachu. Bywa, że firma oferuje producenta paneli z pewną mocą, a następnie w trybie błyskawicznym poszukuje dostawców właśnie tych komponentów, albo oczekują aż takowe przybędą do Polski za kilka tygodni. Uznajmy zatem, że termin montażu powinien wcześniej ustalony i wynosić nie więcej niż 3-4 tygodnie. Spośród wszystkich firm dostępnych na rynku, należy wybrać taką, która gwarantuje szybki montaż i posiada własne ekipy montażowe. Oznacza to, że przedsiębiorstwo jest zorganizowane pod kątem logistyki oraz ma niezawodną sieć instalatorów. W okolicznościach kompleksowej obsługi spore znaczenie ma także czas zgłoszenia powstałej instalacji fotowoltaicznej do zakładu energetycznego, zatem im szybciej nastąpi zgłoszenie, tym szybciej Klient rozpocznie oszczędzanie.

   fotowoltaika dolnośląskie

   Prestiżowa technologia

   Wykorzystanie fotowoltaiki możemy zaliczyć do panujących trendów, przede wszystkim w kwestii zmieniającej się świadomości społecznej odnośnie ochrony środowiska oraz czystego powietrza. Inwestycja w panele fotowoltaiczne pozwala jednocześnie, by właściciel nieruchomości otrzymał elegancką, dobrze wyglądającą technologię. Należy także przypomnieć, że ta technologia, odpowiednio dobrana oraz zamontowana, będzie służyć przez wiele lat.

    

   Tanie finansowanie

   Niesłychanie istotnym elementem w wyborze firmy proponującej instalacje fotowoltaiczne jest kompleksowość oferty z uwzględnieniem taniego finansowania. Przeważnie firmy posiadają umowy z bankami i właśnie dzięki tym umowom udaje się uzyskać finansowanie na bardzo zadowalającym poziomie. Dzięki postawieniu na takie rozwiązanie inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne sama się spłaca, a sam inwestor spłaca ratę kredytu zamiast płacić rachunki za prąd. To opcja jest na bardzo dogodnych warunkach, bo właściciel domu nie inwestuje w zasadzie nic. U wielu przedsiębiorstw instalujących panele istnieje szansa na takie finansowanie, które wydaje się najlepszą opcją jeśli cena za wymarzoną fotowoltaikę przekracza nasz obecny budżet. Można również skorzystać z opcji fotowoltaika dotacje, które wspomogły już wiele gospodarstw domowych, m.in. w miastach jak Opole, Kędzierzyn-Koźle, Namysłów, Nysa, także w mniejszych miejscowościach.

   fotowoltaika dolnośląskie
   fotowoltaika dolnośląskie

   Przez wiele lat energia czerpana z instalacji fotowoltaicznej jest właściwie za darmo, bo wykorzystywane są tylko promienie świetlne. Korzystając z niej, nie wpływamy na zanieczyszczenie powietrza, nie ma mowy o emitowaniu spalin czy innych toksycznych substancji.

   zestaw fotowoltaiczny

   Czy fotowoltaika sprawdzi się w domu lub firmie?

   Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy analizę specjalnie dla Ciebie!

    Ceny energii elektrycznej

    Każda inwestycja w montaż modułów słonecznych rozpoczyna się właściwie od jednego pytania – o wysokość rachunków za prąd. Zdecydowanie głównym celem instalacji fotowoltaiki jest wyraźne obniżenie opłat za energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne to inwestycje o charakterze długofalowym. Inwestycje w system zwraca się już po ok. 5 – 7 latach. Im mniej płacisz obecnie za prąd tym koszt inwestycji jest mniejszy, ponieważ zużyta zostanie mniejsza ilość paneli, natomiast cena falownika, okablowania oraz konstrukcji pozostaje bez zmian.

    Zaufanie Klientów wizytówką naszej firmy

    Ilość zadowolonych Klientów jest wizytówką Promika Solar. Nieustannie rosnąca liczba usatysfakcjonowanych Klientów jest wynikiem dynamicznego rozwoju firmy, co dzieje się za pomocą optymalnej jakości świadczonych usług oraz wysokich standardów obsługi. Możesz poprosić o możliwość, by zobaczyć zamontowane przez nas instalacje fotowoltaiczne. Troska o każdego Klienta jest absolutnie podstawą każdej współpracy, a kompleksowość obsługi wyznacznikiem najlepszych standardów. Promika Solar oferuje monitoring działania Twojej instalacji, miłe i pomocne biuro obsługi, a także zaplecze serwisowe, dzięki któremu możesz czuć się bezpiecznie.

     

    Instalacje paneli w dobie kryzysu

    Dofinansowanie fotowoltaika 2019 przyniosło ogromny ruch w sferze instalacji fotowoltaicznych. Rok 2020 pomimo panującej pandemii nie powinien stracić wiele, z racji na dopasowane usługi do zaistniałych okoliczności. Promika Solar postanowiła zadbać o swoich Klientów w dobie koronawirusa i stworzyła zupełnie nową usługę “Bezkontaktowa Fotowoltaika”. Bezpłatny audyt i doradztwo, pomoc w załatwieniu wszelkich formalności bez wychodzenia z domu, podpisanie umowy dzięki dedykowanej usłudze online. Chcesz dowiedzieć się czy powinieneś zainwestować w panele fotowoltaiczne? Skontaktuj się nami.