Kalkulator

Blog

Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

blog

23.04.2020 r.

ekologia

panele fotowoltaiczne

https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co najważniejsze – darmowego) prądu. 

 

Lektura tego artykułu dostarczy Ci kompleksowej informacji na temat tytułowych paneli fotowoltaicznych. Dowiesz się, czym są te urządzenia fotowoltaiczne. W jaki sposób są zbudowane ogniwa fotowoltaiczne, a przede wszystkim pozyskasz wartościowe dane na temat ceny, funkcjonowania i zalet płynących z ich codziennego stosowania. 

 

Panele fotowoltaiczne – ich charakterystyka, materiały oraz budowa 

Panele fotowoltaiczne przyjmują zazwyczaj postać płaskich, prostokątnych bądź kwadratowych obiektów, pokrytych specjalnymi urządzeniami (ogniwa fotowoltaiczne). Na ich konstrukcje składają się przede wszystkim elementy o podwyższonej trwałości. Takie, dzięki którym paneli fotowoltaicznych nie dotyczy problem rdzewienia czy też przyspieszonego niszczenia w wyniku działań atmosferycznych (słońca, deszczu, gradu itp.). Materiały, z jakich są wykonane, cechują się również odpowiednim zabezpieczeniem. Tak, aby niestraszny były im także uszkodzenia czysto mechaniczne.

 

Na rynku coraz częściej dostępne są kolektory fotowoltaiczne o bardziej spersonalizowanej specyfikacji (budowane pod konkretny dom). Jednak z uwagi na ich stosunkowo mały odsetek – pozwól, że w tym artykule skupimy się na klasycznym wydaniu. Sprawność ogniw fotowoltaiki szacowana jest na długie lata.

Przeznaczenie paneli fotowoltaicznych, czyli po co i dlaczego się je montuje? 

Nadrzędnym celem każdej instalacji słonecznej jest przede wszystkim produkcja darmowego prądu. Niegdyś, ich największymi użytkownikami były duże firmy oraz instytucje z sektora publicznego (zwłaszcza urzędy czy szpitale). Do tej pory, w wielu polskich miastach można spotkać budynki, których dachy zostały zagospodarowane właśnie takimi urządzeniami.

 

Było to głównie spowodowane jednym kluczowym czynnikiem. Mianowicie chodziło o koszt, z którym wiązała się inwestycja w tego typu kolektory słoneczne. Na szczęście, najnowsze dane wskazują, że obecnie fotowoltaika jest rozwiązaniem, na które może sobie pozwolić znacznie więcej osób.  Dostępne rozwiązania oscylują już w granicach nawet kilkunastu tysięcy złotych za instalację. Co sprawia, że tego typu technologie coraz chętniej wzbogacają niejeden dom. Dodatkową zaletę stanowi również fakt, że taka inwestycja zwraca się coraz szybciej (nawet po 8-10 latach!)

 

zestaw fotowoltaiczny

Czy fotowoltaika sprawdzi się w Twoim domu?

Zostaw nam numer telefonu, przygotujemy ofertę specjalnie dla Ciebie!

  Panele słoneczne – co zrobić z produkowaną energią? 

  Wykorzystanie energii produkowanej przez słoneczne panele fotowoltaiczne można podzielić na dwa zasadnicze sposoby. 

   

  Pierwszym z nich jest dom, mieszkanie, czy jak kto woli – gospodarstwo domowe. Chodzi o to, że tego typu instalacja jest doskonałym sposobem na ograniczenie lub całkowite wyeliminowanie kosztów ponoszonych na prąd pozyskiwany z sieci. Regularnie publikowane dane wskazują, że każdy dom wyposażony w panele fotowoltaiczne jest w stanie zredukować rachunki za prąd nawet o 90%! Ponadto, instalacje pomagają w wytwarzaniu ciepła na potrzeby Twojego domu.

   

  Drugim z nich jest wspomniana już sieć. Nadmiar wyprodukowanej przez panele słoneczne energii, można bowiem z powodzeniem przekazać do sieci. Zarabiając w ten sposób dodatkowe pieniądze – lub po prostu magazynując prąd, do czasu, aż zapotrzebowanie zgłaszane przez dom wzrośnie (i wtedy będzie można go odebrać).

  ….i co dalej

  Zasadę funkcjonowania wspomnianego w punkcie drugim można opisać w następujący sposób. Jeśli dom produkuje więcej energii elektrycznej niż jest w stanie w danym czasie zużyć – nadmiar energii zamiast do gniazdka, trafia do sieci. Liniami energetycznymi jest transportowany do elektrowni, która albo go magazynuje albo też przekazuje innym odbiorcom. Oczywiście, w tym czasie operator odnotowuje dostarczoną przez wskazany dom energię. Przez co, gdy tylko zajdzie taka potrzeba – będzie można wytworzoną moc odebrać.

   

  Nadmiar produkowanej przez dom energii może wynikać z kilku powodów. Jednym z nich może być np. mniejsze zużycie prądu (panele pracują, nawet jeśli domownicy są w pracy, na wakacjach, na wyjeździe itp.). Innym czynnikiem wpływającym na taki stan rzeczy, może być zmiana warunków (np. wyjątkowo duża liczba dni słonecznych). Jeden, jak i drugi sprawia, że dom produkuje więcej energii niż potrzebuje. Jednak dostępne w instalacji możliwości sprawiają, że energia się nie marnuje i może być przekazana “dalej”.  

  Montaż, czyli gdzie panele fotowoltaiczne sprawdzą się najlepiej? 

  Zasada ich działania jest bardzo prosta. Umiejscowienie paneli fotowoltaicznych powinno być zaplanowane w taki sposób, aby przez jak najdłuższy czas, kolektory były wystawione na działanie promieni słonecznych. Dlatego, przy planowaniu umiejscowienia paneli fotowoltaicznych należy pamiętać o unikaniu miejsc narażonych na kontakt z cieniem. W tym aspekcie należy wziąć pod uwagę rosnące drzewa, sąsiadujące budynki, a także szerokość geograficzną czy położenie paneli względem słońca. Dodatkowo, należy pamiętać, że w Polsce, panele fotowoltaiczne powinny być montowane w kierunku południowym.   

  …dwie reguły

  Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe wskazówki, lokalizacje idealne dla paneli fotowoltaicznych można podzielić na dwie zasadnicze grupy. 

  Pierwsza z nich to miejsca położone na wysokości. Im większa wysokość, na której znajdują się panele, tym bowiem większa prawdopodobieństwo, że żaden inny obiekt nie będzie w stanie ich zasłonić. W związku z tym, miejsce paneli może być: 

  • Na dachu budynku – zarówno jednorodzinnego, wielorodzinnego, jak i obiektu o charakterze komercyjnym czy przemysłowym. Dach jest bowiem lokalizacją, którą wyjątkowo trudno zasłonić – no chyba, że w okolicy znajdują się wieżowce ?. 
  • Na ścianie budynku – alternatywą dla wspomnianych dachów, mogą stać się również ściany. Przy tej okazji należy szczególnie dopilnować tego, aby nie były niczym zasłonięte oraz tego, aby były zorientowane na południe. 
  • Na dedykowanej do tego konstrukcji – idealną lokalizacją dla paneli fotowoltaicznych mogą być też wszelkiego rodzaju maszty czy rusztowania. 

   

  Dobrym miejscem do instalacji paneli fotowoltaicznych mogą okazać się również inne obiekty (niekoniecznie mieszkalne czy te wykorzystywane przez firmy). Mowa tu głównie o wszelkiego rodzaju garażach, komórkach oraz wiatach. Poza nimi, kolektory mogą doskonale odnaleźć się również na balkonie oraz tarasie.

   

  Druga z nich to po prostu położenie z dala od wszelkiego rodzaju obiektów mogących rzucać cień. Tutaj mowa w szczególności o polach oraz działkach.

  Cena, jaką należy zapłacić za panele słoneczne 

  Tak, jak i w wielu innych przypadkach, ostateczny koszt tego typu instalacji zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest naturalnie samo zapotrzebowanie na prąd. To znaczy, ile energii ma wytworzyć dany urządzenie. Gdy zostanie już określone, kolejnym elementem będzie wielkość i specyfika danej instalacji (w tym także, ile paneli będzie ona przewidywała). 

   

  Innymi obszarami mogącymi mieć wpływ na ostateczny kosztorys zakupu paneli do fotowoltaiki będą te związane z: 

  • Ich montażem, a konkretniej – stopniem jego skomplikowania (np. dostęp do miejsca instalacji, trudny teren itp.). 
  • Ich transportem – czego chyba nie trzeba tłumaczyć ?. Im dalej, tym będzie to miało większy wpływ na ostateczną cenę całej instalowanej fotowoltaiki. 

  Chcesz mieć pewność, że Twoje panele fotowoltaiczne sprawdzą się w Twoim domu lub firmie? 

  Koniecznie postaw na wsparcie fachowców, mogących pochwalić się wieloletnim doświadczeniem. Dysponujemy doskonałym sprzętem, wiedzą oraz umiejętnościami, dzięki którym zadbamy o to, aby Twoja fotowoltaika pracowała dla Ciebie przez długi czas. 

  W ramach naszych usług otrzymasz absolutnie wszystko, czego potrzebujesz: 

  • Doradztwo, ponieważ dostarczymy Ci niezbędne dane i pomożemy w doborze najlepszych i najefektywniejszych paneli fotowoltaicznych. 
  • Transport, ponieważ zajmiemy się ich dostawą prosto pod wskazany przez Ciebie adres. 
  • Montaż, ponieważ dopilnujemy, aby cała instalacja fotowoltaiczna została zainstalowana tak, jak należy. 
  • Konfiguracja, ponieważ upewnimy się, że wszystko działa sprawnie – produkując dla Ciebie w pełni darmowy prąd. 
  panele fotowoltaiczne

  FOTOWOLTAIKA NA KAŻDĄ KIESZEŃ

  Skontaktuj się z nami w celu poznania szczegółów oraz wstępnego zarezerwowania terminu. Pamiętaj, że konsultacja i wycena są całkowicie za darmo! 

  Polecamy Mój Prąd

  Warto przeczytać:

  Ile kosztuje fotowoltaika ?

  Inwestycja w energię ze źródeł odnawialnych z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że w tym przypadku znaczne korzyści finansowe dla inwestorów idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Wśród stosowanych technologii prym wiodą instalacje fotowoltaiczne. Na czym polega ich fenomen? I wreszcie… ile kosztuje fotowoltaika? […]

  blog

  18.11.2021 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/10/foto-ile-paneli-fotowoltaicznych-na-1kw.png

  6

  minut czytania

  Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?

  Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?   Znaczny wzrost cen prądu jest jednym z istotnych powodów poszukiwania nowych rozwiązań dostarczenia energii elektrycznej do domu, firmy czy gospodarstwa rolnego.   Z rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii (OZE) najczęściej wybierana jest energia ze słońca, którą na prąd elektryczny zamieniają panele fotowoltaiczne. Planując taką instalację, często szukamy […]

  blog

  05.10.2021 r.

  instalacja fotowoltaiczna

  panele fotowoltaiczne koszt

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-instalacja-fotowoltaiczna-na-gruncie.jpg

  2

  minut czytania

  Instalacja fotowoltaiczna na gruncie – wady i zalety

  Fotowoltaika zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ perspektywa uzyskania niezależności i dostępu do darmowego prądu brzmi bardzo zachęcająco.    Niemniej osoby, które rozważają tę technologię zadają sobie również szereg pytań, między innymi odnośnie miejsca montażu paneli fotowoltaicznych. Jeśli zainstalować panele, to czy lepiej na dachu domu, czy może na gruncie?   Najpopularniejszym […]

  blog

  08.09.2021 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-dobor-pompy-ciepla.jpg

  2

  minuty czytania

  Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła?

  Zastanawiasz się nad montażem powietrznej pompy ciepła i potrzebujesz informacji jak prawidłowo dobrać odpowiednią dla Twojej nieruchomości? Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła? Już wyjaśniamy. Jak wykonać prawidłowe obliczenia? Dobór odpowiedniej pompy ciepła jest złożonym i skrupulatnym procesem obejmującym szereg obliczeń, które uwzględnią potrzeby grzewcze nieruchomości i określają wymaganą moc grzewczą powietrznej pompy ciepła […]

  blog

  01.09.2021 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-systemy-grzewcze-1.jpg

  3

  minuty czytania

  Najpopularniejsze systemy grzewcze w Polsce – poznaj ich wady i zalety

  Porzucenie starego systemu grzewczego i przejście na nowy, może być trudne. Jeśli masz urządzenie, które wymaga wymiany, ważnym czynnikiem może być poznanie innych, lepszych technologii. Wszystkie systemy są dostępne w różnych modelach i rozmiarach, aby dopasować się do Twojego domu. Dobrze dobrany system grzewczy jest gwarancją komfortu Dla codziennego komfortu przebywania w budynku konieczne jest […]

  blog

  18.08.2021 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-pompa-ciepla-zasady-dzialania.png

  9

  minut czytania

  Pompa ciepła – zasady działania

  Pompa ciepła – zasady działania Pompa ciepła to ekologiczny, oszczędny i bardzo wygodny sposób na ogrzanie domu oraz uzyskanie ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby, możemy także wykorzystać pompę do chłodzenia pomieszczeń.  Artykuł “Pompa ciepła – zasady działania” przybliża sposób, w jaki to urządzenie zamienia ciepło z otoczenia zewnętrznego na energię cieplną wykorzystywaną w domu. […]

  blog

  12.08.2021 r.

  pompy ciepła

  powietrzna pompa ciepła

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-fotowoltaika-zmiany-2021.jpg

  8

  minut czytania

  Zmiany w fotowoltaice 2021

  Co niosą zmiany w fotowoltaice 2021?   Dlaczego zmiany w fotowoltaice są tak gorącym tematem od czerwca 2021 roku? Jest tak za sprawą kilku wydarzeń:   Po pierwsze, w połowie roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło projekt nowelizacji ustawy o Odnawialnych źródłach Energii. Jego szeroko komentowanym założeniem jest rezygnacja z systemu opustów.   Po drugie, od […]

  blog

  30.07.2021 r.

  fotowoltaika opinie

  fotowoltaika zmiany

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto_pompa-ciepla-co-to-jest.jpg

  9

  minut czytania

  Pompa ciepła – co to jest

  Pompa ciepła – co to jest Pompa ciepła to jeden z najbardziej oszczędnych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska sposobów na:   ogrzanie domu, pozyskanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u), chłodzenie pomieszczeń (w gorące dni). Pompy ciepła wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych, nie emitują spalin i nie wytwarzają odpadów. Ważne cechy instalacji z pompą ciepła Technologia ogrzewania […]

  blog

  12.07.2021 r.

  pompa monoblok

  pompa split

  pompy ciepła

  powietrzna pompa ciepła

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/pro.jpg

  6

  minut czytania

  Panele fotowoltaiczne koszt. Ile wynosi inwestycja w fotowoltaikę?

  Panele fotowoltaiczne koszt Chcesz, aby instalacja fotowoltaiczna znalazła się w Twoim domu lub firmie? Chcesz aby odpowiadała za produkcję energii elektrycznej? Dzięki której zasilisz wszystkie niezbędne urządzenia (w tym sprzęty AGD i RTV, ogrzewanie, a także wiele innych)?   Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, która zapewni Ci odpowiednią dawkę mocy, a co za tym […]

  blog

  30.06.2021 r.

  fotowoltaika - czy się opłaca

  panele fotowoltaiczne koszt

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/jak-działa-fotowoltaika.jpg

  8

  minut czytania

  Jak działa fotowoltaika? Wszystko o darmowej i ekologicznej energii

  Jak działa fotowoltaika Jeżeli zastanawiasz się jak działa fotowoltaika? Jak produkować własną energię elektryczną? Z pewnością rozważałeś wykorzystanie do tego celu promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – własną instalację fotowoltaiczną.   Inwestycja w system fotowoltaiczny to przedsięwzięcie, którego koszt może oscylować w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku fotowoltaiki dla […]

  blog

  24.06.2021 r.

  ekologia

  energia słoneczna

  instalacja fotowoltaiczna

  inwerter

  odnawialne źródła energii

  OZE

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/zestawy-fotowoltaiczne.jpg

  5

  minut czytania

  Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca

  Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca Dedykowane zestawy fotowoltaiczne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm, jak i gospodarstw domowych. W jaki sposób wykorzystuje się tego typu urządzenia? Jak wygląda ich cena i klasyfikacja? Co zrobić, aby wybrać i zamontować instalację PV, która zapewni odpowiednią podaż mocy? Jak […]

  blog

  09.06.2021 r.

  energia słoneczna

  odnawialne źródła energii

  OZE

  zestawy fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/growatt.jpg

  7

  minut czytania

  Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy

  Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy Growatt to azjatyckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu sprawdzonych, trwałych i wydajnych rozwiązań fotowoltaicznych. Pomimo młodego wieku na dobre zadomowiła się na rynkach całego świata, a z roku na rok wpływy marki Growatt zaczynają sięgać coraz dalej.  Firma została założona stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku.   Główną […]

  blog

  31.05.2021 r.

  falownik

  falownik growatt

  inwerter

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/fronius.jpg

  6

  minut czytania

  Falownik Fronius – co oferuje kultowy producent inwerterów?

  Falownik Fronius Fronius Solar to austriackie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji falowników (inwerterów). Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Güntera Froniusa, który założył ją w 1945 roku. Wówczas był to niewielki warsztat zajmujący się naprawami i konserwacjami urządzeń radiowych i elektrycznych.   Krokiem milowym, który zapoczątkował drogę do sukcesu firmy było powstanie ładowarki do akumulatorów. Następnie […]

  blog

  21.05.2021 r.

  falownik

  falownik Fronius

  inwerter

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg

  6

  minut czytania

  Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura

  Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura  Skrót OZE przez ostatnie lata był i jest wymieniany przez wszystkie przypadki. Co tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się oparcie energetyki o odnawialne źródła energii? Jakie korzyści za sobą niesie, a także co ich wprowadzenie oznacza dla dotychczasowych rodzajów energetyki opartej na bardziej tradycyjnych […]

  blog

  11.05.2021 r.

  ekologia

  odnawialne źródła energii

  OZE

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/10-LAT-GWARANCJI-NA-MONTAŻ.jpg

  6

  minut czytania

  Fotowoltaika na płaskim dachu. Czy to dobry pomysł?

  Fotowoltaika na płaskim dachu. Zastanawiasz się nad inwestycją, której celem będzie montaż własnej infrastruktury służącej do produkcji ekologicznego i darmowego prądu elektrycznego? Jednocześnie obawiasz się, że mała działka lub brak skośnego dachu zniweczy Twoje plany związane z odnawialnym źródłem energii? Nic z tych rzeczy.   W dalszej części tego artykuł przedstawimy Ci gotowe rozwiązania, które […]

  blog

  15.04.2021 r.

  fotowoltaika na płaskim dachu

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/pompa-ciepła.jpg

  9

  minut czytania

  Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.

  Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split?   Czym różnią […]

  blog

  08.04.2021 r.

  pompa monoblok

  pompa split

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/23.jpg

  7

  minut czytania

  Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?

  Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco.    Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju […]

  blog

  11.03.2021 r.

  fotowoltaika na gruncie

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompa-ciepła.jpg

  9

  minut czytania

  Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!

  Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!  Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, […]

  blog

  25.02.2021 r.

  pompy ciepła

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaciepła.jpg

  8

  minut czytania

  Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

  Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała […]

  blog

  11.02.2021 r.

  pompy ciepła

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/13.jpg

  7

  minut czytania

  Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?

  Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne […]

  blog

  28.01.2021 r.

  podwyżka cen prądu 2021

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/montaż.jpg

  9

  minut czytania

  Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku

  Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące […]

  blog

  08.01.2021 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

  9

  minut czytania

  Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

  Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny […]

  blog

  29.12.2020 r.

  fotowoltaika opinie

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/22-1.jpg

  5

  minut czytania

  Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

  Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości?   O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od […]

  blog

  10.12.2020 r.

  czyszczenie paneli fotowoltaicznych

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/20-1.jpg

  6

  minut czytania

  Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału

  Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału  Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany od 1 lipca 2021 roku. Nabór wniosków do Programu Mój Prąd 3.0 rozpoczyna się 1 lipca 2021 roku. Co ważne, obejmie instalacje fotowoltaiczne instalowane od lutego 2020 roku. Wszyscy, którzy nie […]

  blog

  03.12.2020 r.

  Program Mój Prąd

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/foto-pompa-ciepla-i-fotowoltaika.png

  5

  minut czytania

  Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania

  Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania  Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika […]

  blog

  05.11.2020 r.

  pompy ciepła

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/panele.jpg

  7

  minut czytania

  Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?

  Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego.     Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych […]

  blog

  22.10.2020 r.

  wybór paneli

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/6.jpg

  9

  minut czytania

  Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

  Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają […]

  blog

  07.10.2020 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/3.jpg

  7

  minut czytania

  Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?

  Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze […]

  blog

  03.09.2020 r.

  ekologia

  fotowoltaika dla rolnika

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/07/1.jpg

  8

  minut czytania

  Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

  Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna   Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy.    Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]

  blog

  28.07.2020 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/26-1.jpg

  9

  minut czytania

  Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu

  Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika […]

  blog

  19.05.2020 r.

  produkcja prądu

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/10.jpg

  7

  minut czytania

  Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści

  Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim –  jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie.   Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska […]

  blog

  27.04.2020 r.

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

  5

  minut czytania

  Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

  Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co […]

  blog

  23.04.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem

  Wybór systemu ogrzewania domu jest jedną z bardziej zasadniczych decyzji, jaką podejmujemy podczas budowy domu lub jego modernizacji. Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej, a także innych paliw, w tym gazu, skłania nas do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych cenowo sposobów ogrzewania nieruchomości. W tym kontekście na pewno warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze systemy grzewcze oparte […]

  blog

  02.11.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-podwyzki-cen-pradu-2022.jpg

  2

  minuty czytania

  Podwyżki cen prądu 2022 – czy czekają nas spore zmiany?

  Dostawcy energii elektrycznej planują zaserwować nam spore podwyżki cen. Właściwie dzieje się tak każdego roku, ale przyszły rok ma być historyczny.   Jak wysokie będą podwyżki prądu Wzrost cen i przerzucanie kosztów na odbiorców końcowych jest jednym ze sposobów na radzenie sobie z trudnymi warunkami panującymi na rynku energetycznym. Notowania energii elektrycznej zaledwie w ciągu […]

  blog

  15.09.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-jaki-falownik-do-fotowoltaiki.png

  6

  minut czytania

  Jaki falownik do fotowoltaiki

  Jaki falownik do fotowoltaiki? Falownik – inaczej inwerter – jest kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznej. Przede wszystkim zamienia prąd stały (DC) produkowany przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny (AC) używany do zasilania urządzeń elektrycznych. W tym artykule skupimy się na zagadnieniu, jaki falownik dla fotowoltaiki sprawdza się najlepiej w określonych warunkach.   Jakie zadania pełni falownik? […]

  blog

  07.09.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-branza-fotowoltaiczna-.jpg

  2

  minuty czytania

  Branża fotowoltaiczna – Polska vs Niemcy

  Od dwóch lat wzrost mocy generowanej z energii słonecznej jest bardzo wysoki. 2020 rok był najlepszym w kwestii rozwoju fotowoltaiki, nie tylko w naszym kraju. Polska znajduje się w czołówce, tzn. na czwartym miejscu w UE pod względem przyrostu nowych mocy PV, a nasi zachodni sąsiedzi na pierwszym. Instytut Allensbach przeprowadził ankietę odnośnie najważniejszego źródła […]

  blog

  25.08.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-jakie-panele-fotowoltaiczne.png

  6

  minut czytania

  Jakie panele fotowoltaiczne?

  Jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej instalacji?   Jeśli planujesz montaż fotowoltaiki przed końcem 2021 roku, z pewnością zastanawiasz się, jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej nieruchomości lub firmy. Na pewno wiele spraw ułatwi wybór właściwego wykonawcy. Warto jednak zorientować się w przydatności paneli pv w określonych warunkach pracy.   Panele fotowoltaiczne są najbardziej widoczną […]

  blog

  12.08.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-czy-fotowoltaika-i-pompa-ciepla-to-polaczenie-idealne.jpg

  2

  minuty czytania

  Czy fotowoltaika i pompa ciepła to połączenie idealne?

  Wielu konsumentów, którzy mają wiedzę na temat działania powietrznych pomp ciepła, wie, że wykorzystują one energię z powietrza zewnętrznego do produkcji ogrzewania i ciepłej wody dla domu i/lub firmy.   Niemniej, aby pompa ciepła mogła działać i dostarczać darmowe ogrzewanie dla Twojej nieruchomości musi być zasilana energią elektryczną, za którą z kolei może odpowiadać fotowoltaika. […]

  blog

  11.08.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-moj-prad-3-0-2021-zmiany.jpg

  6

  minut czytania

  Mój prąd 2021 zmiany

  Mój prąd 2021 – zmiany 1 lipca 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021. Są zmiany w porównaniu z poprzednimi edycjami. Łączna kwota na realizację programu wynosi 534 mln złotych, co oznacza że na wsparcie z programu może liczyć ok. 180 tys. rodzin.   Nabór będzie trwał do 22.12.2021 r. lub do […]

  blog

  16.07.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/ceny.jpg

  8

  minut czytania

  Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.

  Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.  Koszt, jaki należy ponieść na panele fotowoltaiczne oraz z jakim wiąże się cała instalacja PV. To właśnie ta tematyka należy do najpopularniejszych zagadnień, od których zaczynają praktycznie wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem własnej elektrowni typu solar.   Na jakie elementy dotyczące ceny instalacji fotowoltaicznych należy zwrócić szczególną uwagę? Czy […]

  blog

  08.07.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/fotowoltaika.jpg

  10

  minut czytania

  Fotowoltaika czy się opłaca? 6 elementów, dzięki którym sprawdzisz opłacalność fotowoltaiki.

  Fotowoltaika czy się opłaca? 17, 35, a może 52 tysiące złotych, czy fotowoltaika się opłaca? Właśnie z takimi wydatkami może wiązać się inwestycja w fotowoltaikę, która ma zagościć w Twoim domu. Jeśli mowa o instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Twojej firmy – wówczas tego rodzaju koszty mogą poszybować nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych za […]

  blog

  24.06.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele.jpg

  9

  minut czytania

  Panele fotowoltaiczne cena. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

  Panele fotowoltaiczne cena. Dopiero zaczynasz poszukiwania informacji na temat działania fotowoltaiki? A może interesujesz się nią już od dłuższego czasu? W obu przypadkach z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów każdej instalacji są panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi.   To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – […]

  blog

  22.06.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

  9

  minut czytania

  Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

  Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych […]

  blog

  02.06.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/6.jpg

  8

  minut czytania

  Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie

  Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie Ogniwa fotowoltaiczne to bez wątpienia jedne z kluczowych elementów niezbędnych do produkcji własnego prądu pochodzącego prosto z promieniowania słonecznego. To właśnie one absorbują promienie słoneczne i to właśnie od nich zaczyna się cała podróż energii, której finał następuje w gniazdkach elektrycznych. Ogniwo fotowoltaiczne – wszystko, co warto o nim […]

  blog

  28.05.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/2-1.jpg

  8

  minut czytania

  Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca

  Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca Instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do jednego z najpopularniejszych, a zarazem sprawdzonych, efektywnych i bezpiecznych sposobów produkowania energii elektrycznej. Na ich rzecz przemawia przede wszystkim fakt, że generowana przez nie moc pochodzi prosto z natury i jest w pełni odnawialna. Co ważne, w procesie wytwarzania […]

  blog

  13.05.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/solaredge.jpg

  6

  minut czytania

  Falownik SolarEdge: instalacja, gwarancja, moc – co warto o nim wiedzieć.

  Falownik SolarEdge Falowniki produkowane przez firmę SolarEdge to produkty jedno, jak i trójfazowe, które są znane ze swojej dużej sprawności pracy, niezawodności modułów, jak i wpływania na wydajność całego systemu PV. Jakie cechy wyróżniają je na tle innych rozwiązań i co sprawia, że produkty takie, jak inwerter SolarEdge postrzegane są jako lider pośród wszystkich rozwiązań solarnych?   […]

  blog

  29.04.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/fotowoltaika-na-działce.jpg

  7

  minut czytania

  Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści

  Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści Fotowoltaika to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W skrócie – jest to typ instalacji wykorzystywanej do produkcji ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej prosto z promieni słonecznych. Rosnącą popularność paneli fotowoltaicznych możemy dostrzec pośród właścicieli domów mieszkalnych (którzy wykorzystują ją do w celu zasilania urządzeń znajdujących się w […]

  blog

  13.04.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/20.jpg

  6

  minut czytania

  Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu

  Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z […]

  blog

  11.03.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/wyb.jpg

  3

  minuty czytania

  Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

  Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.   Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć […]

  blog

  03.03.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

  9

  minut czytania

  Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

  Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o […]

  blog

  18.02.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaaa.png

  7

  minut czytania

  Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej

  Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i […]

  blog

  04.02.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/ins.png

  4

  minuty czytania

  Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu

  Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku […]

  blog

  21.01.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/gwarancja-na-montaż.jpg

  6

  minut czytania

  Fotowoltaika gwarancja

  Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej Gwarancji na Wszystko, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką […]

  blog

  08.01.2021 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/27-1.jpg

  3

  minuty czytania

  Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega

  Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”.    Po […]

  blog

  17.12.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/24.jpg

  4

  minuty czytania

  Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej

  Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej Dobre instalacje fotowoltaiczne opierają się na 3 filarach. Większość firm i osób fizycznych decyduje się na inwestycję właśnie w taki rodzaj odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, system fotowoltaiczny jest doskonałym i stabilnym źródłem darmowej energii elektrycznej.   Drugie, jest całkowicie ekologiczny, przez co przyczynia się do aktywnej walki o ochronę […]

  blog

  04.12.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/25-1.jpg

  4

  minuty czytania

  Program Czyste Powietrze: jak zyskać dofinansowanie w ekologiczne źródło ciepła?

  Program Czyste Powietrze to stosunkowo nowe przedsięwzięcie rządu mające na celu aktywną walkę z zanieczyszczeniem powietrza (w tym ze SMOGIEM), którym wszyscy oddychamy. Dofinansowanie przewiduje wymiany kotłów na paliwo stałe, a także szereg innych aktywności zmierzających do tego, aby powietrze było czyste.   Dowiedz się, ile wynosi kwota dofinansowania, na co jest przyznawana i w […]

  blog

  26.11.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/17.jpg

  5

  minut czytania

  Czym jest i jak działa optymalizator mocy?

  Czym jest i jak działa optymalizator mocy? Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują najlepiej wtedy, gdy stanowiące ich część – panele fotowoltaiczne posiadają równy i niczym nieprzerwany dostęp do słońca. Nie jest żadną tajemnicą, iż zjawisko zacienienia wpływa nie tylko na płynność działania instalacji fotowoltaicznej, czy ilość produkowanej przez nią mocy. Niestety, może rzutować również na żywotność i […]

  blog

  29.10.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/ULGA.jpg

  5

  minut czytania

  Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?

  Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?  Zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Czyste powietrze, aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego i wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób wymieniliśmy pozytywne strony korzystania z fotowoltaiki.     Niekwestionowanymi zaletami fotowoltaiki jest produkcja darmowego prądu, ekologia i poczucie niezależności. Inwestycja w panele […]

  blog

  15.10.2020 r.

  ekologia

  panele fotowoltaiczne

  https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/9-1.jpg

  6

  minut czytania

  Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów

  Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów Każda instalacja fotowoltaiczna, aby spełniania swoje zadanie (czytaj: produkowała darmowy prąd o odpowiedniej mocy, przekazywany do domu lub sieci), musi składać się z kilku niezbędnych elementów. Do jednego z kluczowych zaliczamy falownik będący częścią instalacji PV i często występujący również pod nazwą inwertera solarnego.    Co warto […]

  blog