Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega

17.12.2020 r.
audyt fotowoltaiczny


Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega
Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”.
Po drugie – w wyniku przeprowadzenia audytu fotowoltaicznego wystawiana jest ocena wskazująca czy panujące warunki pozwolą produkować darmową energię.
Z artykułu dowiesz się m.in. z czego składa się audyt fotowoltaiczny, jak do niego podchodzić oraz na jakie elementy zwracać szczególną uwagę.
Audyt fotowoltaiczny, ale co przed nim?
Zanim do niego dojdzie. Audyt fotowoltaiczny musi zostać poprzedzony przez wywiad z inwestorem, czyli osobą decydującą się na takiego rodzaju przedsięwzięcie. W trakcie takiej rozmowy firma dostarczająca instalację fotowoltaiczną może pozyskać kluczowe informacje. Może także poznać wymagania, jakie powinna spełniać wybrana instalacja fotowoltaiczna. Stanowi to także doskonałą okazję na obliczenie zarówno zapotrzebowania na prąd, jak i oszacowanie potencjalnych kosztów tego rodzaju inwestycji.
Celem takiego wywiadu jest pozyskanie informacji dotyczących:
- Budżetu, czyli jakimi środkami dysponuje inwestor.
- Potrzeb, czyli ile energii elektrycznej ma dostarczać fotowoltaika.
- Planów na przyszłość, czyli czy inwestor planuje, aby w przyszłości instalacja została rozbudowana o nowe moduły.
Gdy wywiad z inwestorem dobiegnie końca – pora przejść do głównej części audytu fotowoltaicznego.



Dowiedz się, czy fotowoltaika to dobra inwestycja dla Twojego domu lub firmy!
Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!
Poznaj 4 zasadnicze kroki składające się na kompleksowy audyt fotowoltaiczny
Zobacz, co musi zawierać audyt fotowoltaiczny, aby był profesjonalny, a przede wszystkim dostarczał Ci odpowiedzi na wszystkie kluczowe pytania.
1. Lokalizacja, czyli gdzie ma zostać zamontowana fotowoltaika
Pierwszym etapem audytu fotowoltaicznego jest wybór miejsca lub obiektu, w którym warto, aby zagościła odpowiednio dobrana instalacja. O ile w przypadku całego osprzętu sprawa jest prosta (musi się on znaleźć wewnątrz budynku), o tyle w przypadku samych paneli słonecznych – istnieje pewna dowolność.
W tym miejscu należy określić, czy panele mają zostać zainstalowane bezpośrednio na gruncie, czy też miejscem ich montażu ma być konkretny obiekt (warto rozważyć dobór dachu lub elewacji budynku, a nawet specjalnie do tego celu przygotowanej konstrukcji).
2. Aspekty techniczne, czyli w jaki sposób przeprowadzić montaż paneli fotowoltaicznych
Pora poruszyć temat systemu montażowego. Jeśli decyzja o lokalizacji paneli została już podjęta – kolejną częścią audytu jest zweryfikowanie, w jaki sposób fotowoltaika ma zostać przytwierdzona do wybranej powierzchni. W tym obszarze trzeba wziąć pod uwagę zarówno jej specyfikę, jak i inne kluczowe elementy, w tym:
- Orientację miejsca montażu – ważne, aby panele zostały zainstalowane tak, aby ich powierzchnia była skierowana w południowym kierunku.
- System montażowy – który powinien zostać dobrany do powierzchni (gruntu, dachu, konstrukcji itp.).
- Kąt nachylenia – niezbędne jest jego precyzyjne obliczenie. Panele powinny być zainstalowane pod odpowiednim kątem, aby uzyskać maksymalną dopuszczalną efektywność.
Źle zaprojektowana i wdrożona konstrukcja (np. zbyt słaby stelaż) może doprowadzić do uszkodzenia całej instalacji. Z kolei nieodpowiedni kąt nachylenia spowoduje, że moc instalacji spadnie, przez co będzie produkowała znacznie mniej energii elektrycznej.
3. Dostęp do światła, czyli jaki poziom nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych oferuje konkretna lokalizacja
Do produkcji darmowej energii potrzebne jest światło. W związku z tym, podczas wyboru miejsca należy wziąć pod uwagę tak istotny czynnik jak poziom zacienienia. Warto dopilnować, aby powierzchnia paneli była wystawiona na działanie promieni słonecznych przez maksymalnie długi okres czasu.
W tym celu należy wziąć pod uwagę obiekty znajdujące się w bliskim sąsiedztwie paneli fotowoltaicznych (budynki mieszkalne, komórki, magazyny, drzewa itp.). Trzeba umieścić panele tak, aby ryzyko zacienienia było jak najniższe.
4. Moc instalacji fotowoltaicznej, czyli jak duże zapotrzebowanie na energię elektryczną ma spełniać
Czas porozmawiać o energii, a konkretniej – apetycie na prąd. Kolejnym aspektem, którego powinien dotyczyć audyt fotowoltaiczny jest obliczenie mocy instalacji. Parametry paneli fotowoltaicznych, zwłaszcza dotyczące samej mocy instalacji, powinny być dobrane w ten sposób, aby realizowały nie tylko bieżące zapotrzebowanie na energię elektryczną, ale z powodzeniem radziły sobie także ze zwiększonym poborem.
W tym miejscu niezbędne jest obliczenie nie tylko mocy pojedynczych paneli, ale również tego, ile modułów powinno docelowo znaleźć się w całej instalacji, dzięki której produkowany będzie prąd.
Na czym polega audyt fotowoltaiczny? Podsumowanie krok po kroku
Przechodząc do podsumowania, profesjonalny i skuteczny audyt fotowoltaiczny powinien dotyczyć dwóch głównych obszarów. Związane są one z oceną ekonomiczną oraz zbadaniem możliwości montażowych. Analiza ekonomiczna powinna dać odpowiedź na pytanie: czy takie przedsięwzięcie jest opłacalne i wyprodukuje odpowiednią ilość energii. Ocena możliwości montażowych powinna z kolei zweryfikować: “czy” oraz “w jaki sposób” zainstalować fotowoltaikę, aby pracowała długo i efektywnie.
Dobry audyt fotowoltaiczny charakteryzuje się tym, że nie tylko realizuje aktualne zapotrzebowania inwestorów, ale przede wszystkim “wybiega w przyszłość”. Dlatego profesjonalna firma od audytu fotowoltaicznego powinna zbadać o Twoje potrzeby na “tu i teraz”, jak również skupić się na tym, jak zmienią się one z biegiem lat.
Potrzebujesz profesjonalnego audytu fotowoltaicznego, który odpowie Ci na pytanie “jaki rodzaj instalacji fotowoltaicznej wybrać”?
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak – koniecznie skontaktuj się doradcami Promika Solar. Z przyjemnością wykonamy darmowy audyt fotowoltaiczny, w wyniku którego dowiesz się, jaka instalacja sprawdzi się w Twoim domu lub która nadaje się do Twojej firmy. Zadzwoń lub napisz do nas już teraz!
Panele fotowoltaiczne od A do Z, czyli czym się zajmujemy?
Specjalizujemy się w dostarczaniu kompleksowych usług – od audytu, poprzez dobór, aż do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dzięki naszemu wsparciu uzyskasz pomoc w zakupie właściwego systemu oraz montażu instalacji służącej do produkcji zielonej energii elektrycznej.
Zajmiemy się jej dopasowaniem do Twojego obiektu oraz przeprowadzimy instalację zarówno na dachu, jak i gruncie.



Dowiedz się, czy fotowoltaika to dobra inwestycja dla Twojego domu lub firmy!
Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy bezpłatną analizę dla Ciebie!
Warto przeczytać:


9
minut czytania
Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.
Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split? Czym różnią się obie te jednostki? Jak pracują i jak wygląda ich budowa? Czy temperatura, jaką zapewniają […]



































08.04.2021 r.
pompa monoblok
pompa split


7
minut czytania
Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?
Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco. Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju inwestycję jest najczęściej kwestia pt. Jak podejść do tematu montażu fotowoltaiki? Wiele […]



































11.03.2021 r.
fotowoltaika na gruncie


9
minut czytania
Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!
Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca! Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, albowiem tego rodzaju urządzenie czerpie energię prosto ze środowiska – powietrza, […]



































25.02.2021 r.
pompa ciepła


8
minut czytania
Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła
Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała odpowiednią wysokość temperatury. Ekologiczne źródło ciepła – pompy. Co czeka […]



































11.02.2021 r.
pompa ciepła


7
minut czytania
Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?
Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne podwyżki ceny prądu. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, iż ogólnokrajowi dostawcy energii będą serwowali […]



































28.01.2021 r.
podwyżka cen prądu 2021


9
minut czytania
Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku
Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące przygotowania i przeprowadzenia takiej instalacji. Systemy fotowoltaiczne można montować […]



































08.01.2021 r.


9
minut czytania
Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy
Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny przepis na alternatywne pozyskiwanie prądu. Opinie na temat technologii produkowania zielonej […]



































29.12.2020 r.
fotowoltaika opinie


5
minut czytania
Czyszczenie paneli fotowoltaicznych
Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości? O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od obiektów mogących rzucać cień. Istotnym aspektem jest również czystość paneli słonecznych. […]



































10.12.2020 r.
czyszczenie paneli fotowoltaicznych


6
minut czytania
Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału
Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany w drugiej połowie 2021 roku. Co ważne! Dotacja na fotowoltaikę z nowej edycji programu będzie przyznawana również Prosumentom, którzy poniosą wydatki związane z tą inwestycją PRZED URUCHOMIENIEM NOWEGO NABORU! Do dofinansowania kwalifikują się projekty zakończone, opłacone oraz podłączone do sieci po 31 stycznia 2020 roku. […]



































03.12.2020 r.
Program Mój Prąd


5
minut czytania
Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania
Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania? Zapoznaj się z poniższym artykułem, w którym znajdziesz […]



































05.11.2020 r.
pompa ciepła


7
minut czytania
Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?
Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego. Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych oraz wchodzących w ich skład paneli, zaczynają korzystać nie tylko firmy należące […]



































22.10.2020 r.
jak wybrać panele


9
minut czytania
Opłacalność fotowoltaiki. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?
Opłacalność fotowoltaiki. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają absolutnie żadnych złudzeń. Według ekspertów i analityków – […]



































07.10.2020 r.
fotowoltaika opłacalność


7
minut czytania
Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?
Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE? Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze opiera się polska energetyka. Łatwo się zatem domyśleć, że wzrost cen […]



































03.09.2020 r.
ekologia
fotowoltaika dla rolnika


8
minut czytania
Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna
Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy. Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]



































28.07.2020 r.
fotowoltaika cena


9
minut czytania
Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu
Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika W omawianym półprzewodniku, dochodzi do procesu przemiany, czyli tak zwanej konwersji. […]



































19.05.2020 r.
ogniwo fotowoltaczne
produkcja prądu


7
minut czytania
Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści
Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim – jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie. Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska fotowoltaicznego. Czyli najprościej ujmując – procesu polegającego na przemianie promieniowania […]



































27.04.2020 r.


5
minut czytania
Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii
Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co najważniejsze – darmowego) prądu. Lektura tego artykułu dostarczy Ci kompleksowej […]



































23.04.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


6
minut czytania
Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu
Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że energia słoneczna może być wykorzystywana także na wiele innych sposobów. […]



































11.03.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


3
minuty czytania
Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?
Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć odpowiedniego. Zatem na co zwrócić uwagę przy […]



































03.03.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


9
minut czytania
Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.
Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o stan swojego portfela, zdaje się bardzo atrakcyjna. Dane na temat ładowarek samochodowych. Jakie informacje […]



































18.02.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


7
minut czytania
Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej
Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i ciepłej wody użytkowej. Zobacz dostępne możliwości i zobacz, jak sprawdzi się […]



































04.02.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


4
minuty czytania
Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu
Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. W tym artykule nie będziemy mówić […]



































21.01.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


6
minut czytania
Fotowoltaika gwarancja
Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej 10-letniej gwarancji na montaż, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką oferuje dostawca. Jakie są rodzaje gwarancji na instalację fotowoltaiczną i na co zwrócić […]



































08.01.2021 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


3
minuty czytania
Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega
Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”. Po drugie – w wyniku przeprowadzenia audytu fotowoltaicznego wystawiana jest ocena wskazująca czy panujące warunki pozwolą […]



































17.12.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


4
minuty czytania
Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej
Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej Dobre instalacje fotowoltaiczne opierają się na 3 filarach. Większość firm i osób fizycznych decyduje się na inwestycję właśnie w taki rodzaj odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, system fotowoltaiczny jest doskonałym i stabilnym źródłem darmowej energii elektrycznej. Drugie, jest całkowicie ekologiczny, przez co przyczynia się do aktywnej walki o ochronę środowiska. Po trzecie, jest trwały oraz praktycznie bezobsługowy – i to na tym trzecim […]



































04.12.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


4
minuty czytania
Program Czyste Powietrze: jak zyskać dofinansowanie w ekologiczne źródło ciepła?
Program Czyste Powietrze to stosunkowo nowe przedsięwzięcie rządu mające na celu aktywną walkę z zanieczyszczeniem powietrza (w tym ze SMOGIEM), którym wszyscy oddychamy. Dofinansowanie przewiduje wymiany kotłów na paliwo stałe, a także szereg innych aktywności zmierzających do tego, aby powietrze było czyste. Dowiedz się, ile wynosi kwota dofinansowania, na co jest przyznawana i w jaki sposób można ubiegać się o jej przyznanie! Program priorytetowy Czyste Powietrze – […]



































26.11.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


5
minut czytania
Czym jest i jak działa optymalizator mocy?
Czym jest i jak działa optymalizator mocy? Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują najlepiej wtedy, gdy stanowiące ich część – panele fotowoltaiczne posiadają równy i niczym nieprzerwany dostęp do słońca. Nie jest żadną tajemnicą, iż zjawisko zacienienia wpływa nie tylko na płynność działania instalacji fotowoltaicznej, czy ilość produkowanej przez nią mocy. Niestety, może rzutować również na żywotność i awaryjność nie pojedynczego modułu, a całej instalacji. Zatem, jak działa optymalizator mocy? Panele […]



































29.10.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


5
minut czytania
Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?
Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę? Zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Czyste powietrze, aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego i wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób wymieniliśmy pozytywne strony korzystania z fotowoltaiki. Niekwestionowanymi zaletami fotowoltaiki jest produkcja darmowego prądu, ekologia i poczucie niezależności. Inwestycja w panele opłaca się jeszcze z jednego powodu. Wybór paneli słonecznych jako […]



































15.10.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


6
minut czytania
Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów
Falownik jaki wybrać? Co musisz wiedzieć na temat inwerterów Każda instalacja fotowoltaiczna, aby spełniania swoje zadanie (czytaj: produkowała darmowy prąd o odpowiedniej mocy, przekazywany do domu lub sieci), musi składać się z kilku niezbędnych elementów. Do jednego z kluczowych zaliczamy falownik będący częścią instalacji PV i często występujący również pod nazwą inwertera solarnego. Co warto wiedzieć o tej części, bez której nie obejdą się żadne panele fotowoltaiczne? Jakie […]



































10.09.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


6
minut czytania
Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca?
Fotowoltaika dla firm. Czy Twojemu przedsiębiorstwu to się opłaca? Coroczne zmiany w cenach prądu dla firm i nie tylko, nie pozostawiają żadnych złudzeń. Koszty energii elektrycznej z roku na rok będą coraz wyższe. Obecny rok (2021) przynosi przedsiębiorcom następne podwyżki, które spowodują, że ich wydatki na prąd po raz kolejny wzrosły o ponad połowę (porównując to z rokiem 2018). Jeżeli obecny trend się utrzyma – za 5, 10, czy 15 lat będzie […]



































24.08.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


7
minut czytania
Farmy fotowoltaiczne w Polsce
Farmy fotowoltaiczne w Polsce Najpopularniejszą metodą pozyskiwania światła słonecznego w celu wytworzenia darmowej energii jest bez wątpienia fotowoltaika. Szybko staje się jedną z najbardziej preferowanych inwestycji dla firm i niezależnych inwestorów. Farmy, to wielkoskalowe zastosowania systemów fotowoltaicznych (PV), zapewniające źródło bezpiecznej, lokalnie wytwarzanej energii odnawialnej przez wiele lat po budowie. Ziemia wykorzystywana pod farmę słoneczną stwarza bezpieczne miejsce dla roślinności z racji na brak zanieczyszczeń. […]



































30.06.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


8
minut czytania
Taryfa G11, czyli pełen zestaw informacji na temat najbardziej popularnego sposobu rozliczania rachunków za prąd
Taryfa G11 Jest jedną z podstawowych taryf, którą znajdziemy w ofertach większości dostawców oraz sprzedawców prądu elektrycznego w Polsce. Bardzo często występuje także pod innymi nazwami, takimi jak: taryfa jednostrefowa, taryfa całodobowa oraz taryfa uniwersalna. Wszystko przez fakt, że jest dedykowana tzw. klientom indywidualnym, dla których sposób rozliczania zużycia energii powinien być maksymalnie uproszczony oraz intuicyjny. W ramach taryfy G11 cena używanej energii elektrycznej jest […]



































18.05.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne


7
minut czytania
kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają?
kWp i kWh, czyli podstawowe jednostki wykorzystywane w fotowoltaice. Czym są i co oznaczają? Korzystanie z energii elektrycznej, zarówno tej pochodzącej bezpośrednio z sieci, jak i tej, której główne źródło stanowi instalacja fotowoltaiczna, wiąże się również z koniecznością operowania pewnymi pojęciami i jednostkami. Do kluczowych z nich należą wspomniane w tytule: kWh energii elektrycznej oraz kWp. Co warto o nich wiedzieć? Czy zależy od nich cena prądu? Czy mają wpływ na przelicznik kilowatów? Tego […]



































25.04.2020 r.
ekologia
panele fotowoltaiczne