Kalkulator

Blog

Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.

blog

08.07.2021 r.

fotowoltaika - czy się opłaca

panele fotowoltaiczne koszt

https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/ceny.jpg

Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej. 

Koszt, jaki należy ponieść na panele fotowoltaiczne oraz z jakim wiąże się cała instalacja PV. To właśnie ta tematyka należy do najpopularniejszych zagadnień, od których zaczynają praktycznie wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem własnej elektrowni typu solar.

 

Na jakie elementy dotyczące ceny instalacji fotowoltaicznych należy zwrócić szczególną uwagę? Czy warto ograniczać się wyłącznie do jej mocy i użytych podzespołów (inwertera, ogniw, akcesoriów itp.) oraz czasu trwania gwarancji? A może ceny fotowoltaiki trzeba rozpatrywać w nieco szerszej perspektywie?

 

Na czym warto się skupić podczas analizy konkretnych ofert związanych z zakupem i montażem paneli? Czytaj do końca, a gwarantujemy, że po lekturze tego wpisu staniesz się bogatszy o nową i bardzo wartościową wiedzę. Nie tylko dotyczącą ceny czy mocy, ale również innych elementów związanych z odnawialnymi źródłami energii!

Jak działa fotowoltaika? Wszystko o energii elektrycznej produkowanej przez instalację fotowoltaiczną. 

Zaczniemy od krótkiego wprowadzenia, w którym powiemy sobie, w jaki sposób działają panele fotowoltaiczne. Mianowicie:

 

Promienie słoneczne padają na panele fotowoltaiczne. Prosto z powierzchni paneli trafiają do wnętrza ogniw (wyróżniamy: monokrystaliczne, polikrystaliczne lub amorficzne), gdzie dochodzi do pewnej reakcji.

 

Mieszczące się w nich fotony wywołują ruch elektronów, które z kolei doprowadzają do produkcji mocy (prąd stały). W dalszej kolejności darmowa energia w takiej formie jest przekazywana do inwertera, który to zamienia ją w prąd zmienny. Na ostatniej prostej właściwa dawka energii (prądu zmiennego) – trafia do sieci lub jest wykorzystywana do zasilania sprzętów, urządzeń lub chociażby systemów ogrzewania.

zestaw fotowoltaiczny

Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

  Koszt paneli fotowoltaicznych i nie tylko. Jaki jest udział poszczególnych wydatków w ogólnej cenie fotowoltaiki?

  Instalacja fotowoltaiczna to rodzaj przedsięwzięcia, na które składa się kilka elementów. Z największymi kosztami należy się liczyć podczas zakupu samych paneli fotowoltaicznych. Następne w kolejce znajdują się komponenty takie, jak inwerter (falownik). Dalej są natomiast akcesoria służące do instalacji oraz uruchomienia fotowoltaiki. Na końcu zaś – koszty wiążące się montażem tego typu elektrowni słonecznej.

  Co zaliczamy do głównych kosztów związanych z zakupem i montażem instalacji? 

  • Panele fotowoltaiczne pochłaniają zazwyczaj od 40% do 50% wszystkich wydatków. To, ile wyniesie ich ostateczna cena zależy od parametrów (np. takich, jak wydajność), a nawet długości gwarancji.
  • Inwertery (falowniki) wiążą się z wydatkami na poziomie od 15% do 25% całości kosztów. 
  • Akcesoria montażowe oraz pozostałe komponenty (w tym kable itp.) to wydatek rzędu od 10% do 15% całości.
  • Montaż (w tym prace instalatorów oraz elektryków) stanowi koszty mieszczące się w granicach 10% – 15% (po połowie na rzecz monterów oraz specjalistów od elektryki). 

   

  Jeżeli wstępne omówienie procentowego udziału poszczególnych cen mamy już za sobą – pora przejść do konkretów. W dalszej części tego wpisu opowiemy Ci, jak (w ujęciu wartościowym) kształtują się poszczególne stawki paneli oraz innych elementów uzupełniających fotowoltaikę. Powiemy sobie także, ile wynosi oraz od czego zależy cena każdego z nich.

  Fotowoltaika ceny – jaki wpływ ma na nie rozmiar instalacji fotowoltaicznej? 

  Rozmawiając o cenach instalacji fotowoltaicznych dostępnych na polskim, jak i zagranicznym rynku – nie sposób pominąć tak istotnej kwestii, jak ich rozmiar. Wszystko ze względu na fakt, iż to właśnie ilość i specyfika zastosowanych paneli ma wpływ na blisko połowę ceny całej fotowoltaiki. 

   

  W tym miejscu zasada jest bardzo prosta. Im bardziej rozbudowana instalacja fotowoltaiczna (posiadająca większą liczbę paneli słonecznych) – tym większe koszty związane z jej zakupem. Warto wziąć także pod uwagę typy ogniw, a w szczególności – ich sprawność oraz żywotność. Fotowoltaika jest przedsięwzięciem, które wymaga analizy pod wieloma względami, dlatego warto skorzystać z pomocy ekspertów.

  Cena instalacji fotowoltaicznych ze względu na rozmiar użytych paneli słonecznych 

  Na rynku dostępne są zazwyczaj trzy główne rodzaje ogniw fotowoltaicznych (monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz amorficzne), w które wyposażony jest dany panel fotowoltaiczny.

   

  Pierwsze z nich (ogniwa fotowoltaiczne monokrystaliczne) to komponenty zaliczane do tzw. pierwszej generacji. Wymieniamy je na najwyższym miejscu, ponieważ oferują wysoki poziom sprawności (odpowiadającej za poziom mocy, a co za tym idzie – podaż energii elektrycznej), wydajność, a dodatkowo są bardzo żywotne (w tym przypadku okres ich użytkowania wynosi nawet kilkadziesiąt lat. 

   

  Koszty? Wydatki na pojedynczy panel wyposażony w ogniwa monokrystaliczne to około 500 – 1000 PLN netto (+ podatek VAT). 

   

  Drugie w kolejności (ogniwa fotowoltaiczne polikrystaliczne) również zaliczane są do rozwiązań pierwszej generacji. Od ogniw monokrystalicznych odróżnia je słabsza sprawność, krótsza żywotność oraz naturalnie – adekwatnie niższa cena. 

   

  Cena pojedynczego panelu wyposażonego w ogniwa polikrystaliczne wynosi średnio 300 – 900 PLN netto (+ podatek VAT). 

   

  Na końcu tej listy znajdują się ogniwa fotowoltaiczne amorficzne, które są najsłabsze pod każdym z wyżej wymienionych względów. Ich główną zaletą jest natomiast cena. Pojedynczy panel fotowoltaiczny wyposażony w tego rodzaju technologię to koszt rzędu od 90 do 130 PLN netto (+ podatek VAT). 

  Fotowoltaika ceny – w jaki sposób wpływa na nie lokalizacja paneli fotowoltaicznych? 

  Kolejnym istotnym czynnikiem mającym swoje odzwierciedlenie w cenach instalacji słonecznych jest miejsce, w którym mają się znaleźć same panele słoneczne. W tym temacie wyróżniamy 2 główne, a zarazem najpopularniejsze lokalizacje: dachy budynków oraz grunty należące do firm lub osób fizycznych. 

   

  Tutaj głównym elementem wpływającym na to, ile kosztuje instalacja, jest sposób jej montażu. 

   

  Biorąc pod uwagę instalację fotowoltaiki na dachu skośnym pokrytym blachą lub blachodachówka – wystarczy zastosować specjalne uchwyty. W przypadku klasycznej dachówki – konieczne jest użycie dodatkowych profili z aluminium. Nieco droższa i bardziej skomplikowana zdaje się instalacja paneli na tzw. karpiówce. Z uwagi na ryzyko pęknięcia – należy zastosować specjalne atrapy wykonane z metalu. 

   

  Sprawa montażu instalacji fotowoltaicznej ma się zupełnie inaczej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że miejscem jej przeznaczenia jest dach płaski. Wówczas, ze względu na konieczność uzyskania odpowiedniego kąta nachylenia paneli (około 30 – 40 stopni) – montaż wymaga zastosowania dodatkowej konstrukcji wykonanej ze stali ocynkowanej lub nierdzewnej. 

   

  Podobnie wygląda to w sytuacji, gdy instalacja fotowoltaiczna ma zagościć bezpośrednio na gruncie. Przy takim rozwiązaniu należy pamiętać nie tylko o odpowiednim kącie, ale również o zachowaniu bezpiecznej odległości. Panele fotowoltaiczne powinny się znaleźć minimum kilkadziesiąt centymetrów od powierzchni gruntu.

  Koszt instalacji ze względu na miejsce, w którym montuje się panele fotowoltaiczne 

  Ostateczna cena, jaką przyjdzie Ci zapłacić za montaż paneli fotowoltaicznych jest uzależniona nie tylko od samego miejsca, ale również komponentów (surowców) wykorzystanych przy wszystkich niezbędnych pracach montażowych. 

   

  Uśredniając, można powiedzieć, że usadowienie fotowoltaiki na dachu płaskim lub gruncie jest zazwyczaj o kilka tysięcy droższe niż montaż tej samej instalacji na dachu skośnym. 

  Fotowoltaika ceny – jak wpływa na nie moc instalacji fotowoltaicznej? 

  Rozmiar czy sposób i miejsce montażu to tylko część składników wpływających na ostateczną cenę. Kolejnym i równie istotnym czynnikiem jest poziom mocy (kWh), jaką ma zapewniać wybrana instalacja fotowoltaiczna.

   

  Ten parametr informuje o tym, na jaką podaż prądu można liczyć wybierając konkretne panele fotowoltaiczne. Co za tym idzie – czy wybrany rodzaj instalacji fotowoltaicznej sprosta wszystkim potrzebom domu bądź firmy.

  zestaw fotowoltaiczny

  Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

  Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

   Koszt i wydatki na panele fotowoltaiczne w odniesieniu do mocy instalacji PV 

   Aby ułatwić Ci poznanie szacunkowych cen, a co za tym idzie – podjęcie właściwej decyzji dotyczącej inwestycji w panele i instalację fotowoltaiczną – podzieliliśmy je na 3 najpopularniejsze grupy.  

    

   Panele fotowoltaiczne posiadające oferujące moc 4 kWp to średni wydatek zaczynający się od poziomu 17000 zł, a kończący się zazwyczaj na kwocie 26000 zł.  

    

   Moduły słoneczne o mocy 6 kWp wiążą się ze średnimi kosztami wahającymi się w granicach od 22000 do 35000 zł. 

    

   Panele dysponujące mocą 10 kWp mogą kosztować średnio od 32000 do blisko 52000 zł. 

    

   Wskazane poniżej ceny są szacunkowe i dotyczą wartości kompletnych instalacji (panele wraz z całym niezbędnym osprzętem i usługą montażu) – bez podatku VAT. 

   Fotowoltaika ceny – w jaki sposób decydują o nich użyte podzespoły? 

   Do tej pory powiedzieliśmy sobie o rodzaju ogniw oraz o tym, w jaki sposób wpływają na cenę całych instalacji PV. Wspomnieliśmy również o akcesoriach montażowych i tym, jak oddziałują na ostateczny kształt ceny. Jeżeli wydawało Ci się, że to jedyne elementy decydujące o finalnych rozmiarach kosztów – nic z tych rzeczy! 

    

   Musisz wiedzieć, że poza wyżej wymienionymi elementami, istnieją również dodatkowe podzespoły, których zastosowanie może mieć ogromny wpływ na Twój ostateczny wynik finansowy. Zaliczamy do nich chociażby optymalizatory (które dbają o sprawne działanie paneli fotowoltaicznych nawet, gdy panele są częściowo pokryte cieniem), a także akcesoria do monitoringu (które ułatwiają bieżącą kontrolę stanu fotowoltaiki, a także reagowanie w przypadkach awarii lub poważnych uszkodzeń samych paneli). 

   Koszt instalacji i paneli fotowoltaicznych – biorąc pod uwagę zastosowane komponenty 

   Jeżeli zdecydujesz, że oferta fotowoltaiki, z której chcesz skorzystać, ma dodatkowo uwzględniać takie podzespoły, jak wspomniane optymalizatory czy monitoring – ostateczna cena instalacji fotowoltaicznej może urosnąć nawet o kilka tysięcy złotych. 

   Fotowoltaika ceny – jaki udział w tym wszystkim mają koszty związane z montażem instalacji fotowoltaicznej? 

   Zakup wszelkich niezbędnych podzespołów stanowi tylko element całej układanki. Aby proces inwestycji przebiegał i zakończył się zgodnie z planem – należy pamiętać u uwzględnieniu cen usług instalacyjnych. 

    

   Koszty montażu dotyczą zazwyczaj dwóch głównych zakresów prac, w tym: 

    

   • Działań instalatorów odpowiedzialnych za umieszczenie paneli fotowoltaicznych we wskazanej lokalizacji. 
   • Działań elektryków odpowiedzialnych za sprawne funkcjonowanie całej fotowoltaiki. 

   Wydatki na fotowoltaikę z uwzględnieniem usług firm odpowiedzialnych za montaż paneli fotowoltaicznych wraz z całym osprzętem 

   Ceny tego rodzaju usług są stricte powiązane z kosztem instalacji. Zazwyczaj wynoszą od 10% do nawet 15% jej wartości, co może przekładać się na kilka lub kilkanaście tysięcy złotych.

    

   Dolna granica dotyczy w szczególności ofert nieskomplikowanego montażu, który kosztuje mniej. Natomiast górna granica to oferty uwzględniające wyjątkowe warunki (np. specyficzną budowę dachu, trudno dostępne lokalizacje itp.), które sprawiają, że usługa kosztuje znacznie więcej.

    

   Dlatego, aby dowiedzieć się, ile faktycznie kosztuje sam montaż fotowoltaiki – najpierw należy poznać dokładną cenę wszystkich użytych podzespołów.  

   Fotowoltaika ceny – czy i w jaki sposób można obniżyć wydatki poniesione na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej? 

   Jednorazowy wydatek sięgający kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku instalacji fotowoltaicznej dla domu) oraz nawet kilkuset tysięcy złotych (w przypadku ofert kierowanych do firm) może wydawać się bardzo duży. 

    

   Na szczęście w naszym kraju istnieją atrakcyjne rozwiązania, dzięki którym ceny, a co za tym idzie – koszty fotowoltaiki stają się bardziej przystępne. Co do nich zaliczamy?

   Instalacje fotowoltaiczne z rządowym wsparciem w postaci bezzwrotnej dotacji 

   Jednym z rozwiązań, które cieszy się niesłabnącą popularnością jest możliwość dołączenia do programu o nazwie “Mój Prąd”. Jest to specjalne przedsięwzięcie rządowe, dzięki któremu można otrzymać nawet kilka tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji. Przyznane środki należy przeznaczyć na zakup fotowoltaiki, co istotnie ogranicza rozmiar samej inwestycji. 

   Instalacje fotowoltaiczne zakupione przy pomocy preferencyjnych produktów finansowych 

   Poza bezzwrotnymi formami wsparcia, na rynku istnieją również specjalne oferty, za którymi stoją instytucje finansowe. Zaliczamy do nich dedykowane ekologiczne (zwane także “EKO”): pożyczki, kredyty oraz leasingi. 

    

   Ich cechą szczególną są bardzo przystępne warunki przyznawania. Osoby, które zdecydują się na taką formę wsparcia zakupu instalacji PV mogą bowiem liczyć na niskie oprocentowanie, a także atrakcyjny poziom prowizji. 

    

   Z uwagi na powyższe zalety – cieszą się szczególną popularnością zwłaszcza pośród firm.

   Instalacje fotowoltaiczne z dodatkową ulgą termomodernizacyjną 

   Ostatnim, aczkolwiek równie ciekawym rozwiązaniem jest specjalna ulga, która umożliwia zastosowanie odliczenia podatkowego. Zakup paneli, jak i instalacji słonecznych może zostać potraktowany jako koszt, a co za tym idzie – obniżyć kwotę zobowiązania wobec Urzędu Skarbowego. 

    

   W ten sposób da się odliczyć nawet sporą sumę pieniędzy, która sprawia, że przedsięwzięcie pod tytułem “fotowoltaika” – staje się osiągalne dla znacznie większej grupy osób. 

   Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto? Poznaj 3 powody, dla których warto, aby znalazła się w Twoim domu lub firmie. 

   Jeśli po lekturze całego powyższego tekstu nadal masz wątpliwości dotyczące zasadności zakupu instalacje fotowoltaicznej na potrzeby Twojego domu lub firmy – czytaj dalej. Za kilka chwil przedstawimy Ci namacalne zyski, które zaczniesz czerpać już po kilku dniach od montażu i uruchomienia Twojej własnej fotowoltaiki. 

    

   Głównymi zaletami wynikającymi z użytkowania własnej elektrowni słonecznej są: 

   Po pierwsze: oszczędności. W wyniku montażu paneli zapewnisz sobie stałe źródło w pełni darmowego prądu elektrycznego. 

   Jednym z głównych powodów, dla których instalacje fotowoltaiczne pojawiają się w coraz większej liczbie domów (zwłaszcza na dachu) i firm są oczywiście finanse. Własne elektrownie słoneczne generują bowiem ogromne oszczędności, które można dostrzec w rachunkach za prąd. 

    

   Dobrze dobrana fotowoltaika ogranicza wydatki na energię elektryczną nawet o 90%. Pośród naszych klientów nie brakuje również osób, których rachunki za prąd zmalały do zera złotych / miesiąc.

   Po drugie: ekologia. Twoja instalacja fotowoltaiczna będzie pracowała na rzecz Ciebie, jak i całego środowiska naturalnego. 

   Innym, aczkolwiek równie ważnym czynnikiem jest ochrona natury. Jak pewnie zdajesz sobie z tego sprawę – fotowoltaika zalicza się do odnawialnych źródeł energii. To oznacza, że instalacje fotowoltaiczne produkują w pełni czysty prąd – pochodzący prosto z promieni słonecznych. 

    

   W ten sposób wpływa na ograniczenie emisji szkodliwych substancji oraz powoduje znaczne zmniejszenie zużycia innych zasobów (takich, jak chociażby węgiel, gaz, ropa bądź drewno).

    

   Warto również wspomnieć o aspektach powiązanych z zanieczyszczeniem środowiska. Użytkowanie fotowoltaiki sprawia, że do powietrza, wód, jak i gleby przedostaje się znacznie mniej zanieczyszczeń, a samo otoczenie – staje się przyjazne zarówno dla ludzi, jak i innych organizmów. 

   Po trzecie: niezależność. Panele fotowoltaiczne zapewnią Ci swobodę i sprawią, że przestaniesz się martwić o ewentualne podwyżki cen prądu. 

   Użytkowanie paneli fotowoltaicznych przyjmuje postać poczucia swobody, wolności i niezależności. Produkcja własnego prądu sprawia, że nie musisz pozostawać zależnym wobec lokalnych dostawców energii. W ten sposób uodparniasz się zarówno na ewentualne podwyżki rachunków za prąd, jak i inne zmiany – chociażby dotyczące warunków współpracy. 

   Chcesz, aby  panele fotowoltaiczne zaczęły pracować na Twoją korzyść? Postaw na fotowoltaikę od Promika Solar!

   Nie czekaj i już teraz skontaktuj się z przedstawicielami naszej firmy Promika Solar. Od lat specjalizujemy się w dostarczaniu niezawodnych rozwiązań (w tym paneli słonecznych) służących do produkcji własnego prądu.

    

   Wykorzystujemy najlepsze praktyki, wieloletnie doświadczenie, a do tego bogatą wiedzę oraz wszechstronne umiejętności naszych pracowników. Dzięki temu zajmujemy się doborem, dostawą i montażem paneli słonecznych, które są trwałe i bezpieczne, a dodatkowo zapewniają wysoki poziom wydajności. Na Twoją uwagę zasługuje również ich atrakcyjna cena, a także długi okres gwarancji.

   Chcesz skorzystać z naszych usług, aby panele fotowoltaiczne trafiły do Twojego domu lub firmy?

   Oferta od Promika Solar to: 

   Pełna obsługa całego procesu zmierzającego do wdrożenia instalacji PV

   Każda inwestycja, w której bierzemy udział to połączenie wysokiej jakości, niezawodności oraz wydajności. W składzie naszej oferty znajdziesz szczegółową analizę, profesjonalny projekt, zakup i dostawę wszelkich podzespołów fotowoltaicznych, a także montaż i uruchomienie gotowej fotowoltaiki. Dodatkowo, masz kompleksowe wsparcie w załatwieniu wszelkich formalności (w tym chociażby podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci). 

   Realne oszczędności liczone w setkach, a nawet tysiącach złotych rocznie 

   Wszystkie komponenty oraz panele słoneczne dobieramy tak, aby odpowiadały Twojemu bieżącemu, jak i przyszłemu zapotrzebowaniu na prąd. Dzięki temu fotowoltaika od Promika Solar zapewnia Ci regularne zyski – pod postacią ekologicznego i darmowego prądu generowanego przez promienie słoneczne. 

   Pewność jakości i bezproblemowego użytkowania – przez długie lata 

   Każda instalacja znajdująca się w naszej ofercie posiada nawet kilkanaście lat gwarancji, dzięki której nie musisz się martwić o ewentualne awarie czy inne problemy z fotowoltaiką.

   zestaw fotowoltaiczny

   Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

   Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

    Polecamy: Program Mój Prąd

    Warto przeczytać:

    Ile kosztuje fotowoltaika ?

    Inwestycja w energię ze źródeł odnawialnych z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że w tym przypadku znaczne korzyści finansowe dla inwestorów idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Wśród stosowanych technologii prym wiodą instalacje fotowoltaiczne. Na czym polega ich fenomen? I wreszcie… ile kosztuje fotowoltaika? […]

    blog

    18.11.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/10/foto-ile-paneli-fotowoltaicznych-na-1kw.png

    6

    minut czytania

    Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?

    Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?   Znaczny wzrost cen prądu jest jednym z istotnych powodów poszukiwania nowych rozwiązań dostarczenia energii elektrycznej do domu, firmy czy gospodarstwa rolnego.   Z rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii (OZE) najczęściej wybierana jest energia ze słońca, którą na prąd elektryczny zamieniają panele fotowoltaiczne. Planując taką instalację, często szukamy […]

    blog

    05.10.2021 r.

    instalacja fotowoltaiczna

    panele fotowoltaiczne koszt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-instalacja-fotowoltaiczna-na-gruncie.jpg

    2

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna na gruncie – wady i zalety

    Fotowoltaika zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ perspektywa uzyskania niezależności i dostępu do darmowego prądu brzmi bardzo zachęcająco.    Niemniej osoby, które rozważają tę technologię zadają sobie również szereg pytań, między innymi odnośnie miejsca montażu paneli fotowoltaicznych. Jeśli zainstalować panele, to czy lepiej na dachu domu, czy może na gruncie?   Najpopularniejszym […]

    blog

    08.09.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-dobor-pompy-ciepla.jpg

    2

    minuty czytania

    Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła?

    Zastanawiasz się nad montażem powietrznej pompy ciepła i potrzebujesz informacji jak prawidłowo dobrać odpowiednią dla Twojej nieruchomości? Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła? Już wyjaśniamy. Jak wykonać prawidłowe obliczenia? Dobór odpowiedniej pompy ciepła jest złożonym i skrupulatnym procesem obejmującym szereg obliczeń, które uwzględnią potrzeby grzewcze nieruchomości i określają wymaganą moc grzewczą powietrznej pompy ciepła […]

    blog

    01.09.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-systemy-grzewcze-1.jpg

    3

    minuty czytania

    Najpopularniejsze systemy grzewcze w Polsce – poznaj ich wady i zalety

    Porzucenie starego systemu grzewczego i przejście na nowy, może być trudne. Jeśli masz urządzenie, które wymaga wymiany, ważnym czynnikiem może być poznanie innych, lepszych technologii. Wszystkie systemy są dostępne w różnych modelach i rozmiarach, aby dopasować się do Twojego domu. Dobrze dobrany system grzewczy jest gwarancją komfortu Dla codziennego komfortu przebywania w budynku konieczne jest […]

    blog

    18.08.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-pompa-ciepla-zasady-dzialania.png

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła – zasady działania

    Pompa ciepła – zasady działania Pompa ciepła to ekologiczny, oszczędny i bardzo wygodny sposób na ogrzanie domu oraz uzyskanie ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby, możemy także wykorzystać pompę do chłodzenia pomieszczeń.  Artykuł “Pompa ciepła – zasady działania” przybliża sposób, w jaki to urządzenie zamienia ciepło z otoczenia zewnętrznego na energię cieplną wykorzystywaną w domu. […]

    blog

    12.08.2021 r.

    pompy ciepła

    powietrzna pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-fotowoltaika-zmiany-2021.jpg

    8

    minut czytania

    Zmiany w fotowoltaice 2021

    Co niosą zmiany w fotowoltaice 2021?   Dlaczego zmiany w fotowoltaice są tak gorącym tematem od czerwca 2021 roku? Jest tak za sprawą kilku wydarzeń:   Po pierwsze, w połowie roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło projekt nowelizacji ustawy o Odnawialnych źródłach Energii. Jego szeroko komentowanym założeniem jest rezygnacja z systemu opustów.   Po drugie, od […]

    blog

    30.07.2021 r.

    fotowoltaika opinie

    fotowoltaika zmiany

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto_pompa-ciepla-co-to-jest.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła – co to jest

    Pompa ciepła – co to jest Pompa ciepła to jeden z najbardziej oszczędnych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska sposobów na:   ogrzanie domu, pozyskanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u), chłodzenie pomieszczeń (w gorące dni). Pompy ciepła wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych, nie emitują spalin i nie wytwarzają odpadów. Ważne cechy instalacji z pompą ciepła Technologia ogrzewania […]

    blog

    12.07.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    pompy ciepła

    powietrzna pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/pro.jpg

    6

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne koszt. Ile wynosi inwestycja w fotowoltaikę?

    Panele fotowoltaiczne koszt Chcesz, aby instalacja fotowoltaiczna znalazła się w Twoim domu lub firmie? Chcesz aby odpowiadała za produkcję energii elektrycznej? Dzięki której zasilisz wszystkie niezbędne urządzenia (w tym sprzęty AGD i RTV, ogrzewanie, a także wiele innych)?   Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, która zapewni Ci odpowiednią dawkę mocy, a co za tym […]

    blog

    30.06.2021 r.

    fotowoltaika - czy się opłaca

    panele fotowoltaiczne koszt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/jak-działa-fotowoltaika.jpg

    8

    minut czytania

    Jak działa fotowoltaika? Wszystko o darmowej i ekologicznej energii

    Jak działa fotowoltaika Jeżeli zastanawiasz się jak działa fotowoltaika? Jak produkować własną energię elektryczną? Z pewnością rozważałeś wykorzystanie do tego celu promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – własną instalację fotowoltaiczną.   Inwestycja w system fotowoltaiczny to przedsięwzięcie, którego koszt może oscylować w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku fotowoltaiki dla […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    energia słoneczna

    instalacja fotowoltaiczna

    inwerter

    odnawialne źródła energii

    OZE

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/zestawy-fotowoltaiczne.jpg

    5

    minut czytania

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca Dedykowane zestawy fotowoltaiczne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm, jak i gospodarstw domowych. W jaki sposób wykorzystuje się tego typu urządzenia? Jak wygląda ich cena i klasyfikacja? Co zrobić, aby wybrać i zamontować instalację PV, która zapewni odpowiednią podaż mocy? Jak […]

    blog

    09.06.2021 r.

    energia słoneczna

    odnawialne źródła energii

    OZE

    zestawy fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/growatt.jpg

    7

    minut czytania

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy Growatt to azjatyckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu sprawdzonych, trwałych i wydajnych rozwiązań fotowoltaicznych. Pomimo młodego wieku na dobre zadomowiła się na rynkach całego świata, a z roku na rok wpływy marki Growatt zaczynają sięgać coraz dalej.  Firma została założona stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku.   Główną […]

    blog

    31.05.2021 r.

    falownik

    falownik growatt

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/fronius.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik Fronius – co oferuje kultowy producent inwerterów?

    Falownik Fronius Fronius Solar to austriackie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji falowników (inwerterów). Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Güntera Froniusa, który założył ją w 1945 roku. Wówczas był to niewielki warsztat zajmujący się naprawami i konserwacjami urządzeń radiowych i elektrycznych.   Krokiem milowym, który zapoczątkował drogę do sukcesu firmy było powstanie ładowarki do akumulatorów. Następnie […]

    blog

    21.05.2021 r.

    falownik

    falownik Fronius

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg

    6

    minut czytania

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura  Skrót OZE przez ostatnie lata był i jest wymieniany przez wszystkie przypadki. Co tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się oparcie energetyki o odnawialne źródła energii? Jakie korzyści za sobą niesie, a także co ich wprowadzenie oznacza dla dotychczasowych rodzajów energetyki opartej na bardziej tradycyjnych […]

    blog

    11.05.2021 r.

    ekologia

    odnawialne źródła energii

    OZE

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/10-LAT-GWARANCJI-NA-MONTAŻ.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Czy to dobry pomysł?

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Zastanawiasz się nad inwestycją, której celem będzie montaż własnej infrastruktury służącej do produkcji ekologicznego i darmowego prądu elektrycznego? Jednocześnie obawiasz się, że mała działka lub brak skośnego dachu zniweczy Twoje plany związane z odnawialnym źródłem energii? Nic z tych rzeczy.   W dalszej części tego artykuł przedstawimy Ci gotowe rozwiązania, które […]

    blog

    15.04.2021 r.

    fotowoltaika na płaskim dachu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.

    Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split?   Czym różnią […]

    blog

    08.04.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/23.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco.    Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju […]

    blog

    11.03.2021 r.

    fotowoltaika na gruncie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!  Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, […]

    blog

    25.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaciepła.jpg

    8

    minut czytania

    Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

    Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała […]

    blog

    11.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/13.jpg

    7

    minut czytania

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne […]

    blog

    28.01.2021 r.

    podwyżka cen prądu 2021

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/montaż.jpg

    9

    minut czytania

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące […]

    blog

    08.01.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny […]

    blog

    29.12.2020 r.

    fotowoltaika opinie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/22-1.jpg

    5

    minut czytania

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości?   O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od […]

    blog

    10.12.2020 r.

    czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/20-1.jpg

    6

    minut czytania

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału  Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany od 1 lipca 2021 roku. Nabór wniosków do Programu Mój Prąd 3.0 rozpoczyna się 1 lipca 2021 roku. Co ważne, obejmie instalacje fotowoltaiczne instalowane od lutego 2020 roku. Wszyscy, którzy nie […]

    blog

    03.12.2020 r.

    Program Mój Prąd

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/foto-pompa-ciepla-i-fotowoltaika.png

    5

    minut czytania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania  Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika […]

    blog

    05.11.2020 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/panele.jpg

    7

    minut czytania

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego.     Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych […]

    blog

    22.10.2020 r.

    wybór paneli

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/6.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają […]

    blog

    07.10.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/3.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze […]

    blog

    03.09.2020 r.

    ekologia

    fotowoltaika dla rolnika

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/07/1.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna   Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy.    Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]

    blog

    28.07.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/26-1.jpg

    9

    minut czytania

    Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu

    Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika […]

    blog

    19.05.2020 r.

    produkcja prądu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/10.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści

    Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim –  jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie.   Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska […]

    blog

    27.04.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

    5

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co […]

    blog

    23.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem

    Wybór systemu ogrzewania domu jest jedną z bardziej zasadniczych decyzji, jaką podejmujemy podczas budowy domu lub jego modernizacji. Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej, a także innych paliw, w tym gazu, skłania nas do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych cenowo sposobów ogrzewania nieruchomości. W tym kontekście na pewno warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze systemy grzewcze oparte […]

    blog

    02.11.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-podwyzki-cen-pradu-2022.jpg

    2

    minuty czytania

    Podwyżki cen prądu 2022 – czy czekają nas spore zmiany?

    Dostawcy energii elektrycznej planują zaserwować nam spore podwyżki cen. Właściwie dzieje się tak każdego roku, ale przyszły rok ma być historyczny.   Jak wysokie będą podwyżki prądu Wzrost cen i przerzucanie kosztów na odbiorców końcowych jest jednym ze sposobów na radzenie sobie z trudnymi warunkami panującymi na rynku energetycznym. Notowania energii elektrycznej zaledwie w ciągu […]

    blog

    15.09.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-jaki-falownik-do-fotowoltaiki.png

    6

    minut czytania

    Jaki falownik do fotowoltaiki

    Jaki falownik do fotowoltaiki? Falownik – inaczej inwerter – jest kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznej. Przede wszystkim zamienia prąd stały (DC) produkowany przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny (AC) używany do zasilania urządzeń elektrycznych. W tym artykule skupimy się na zagadnieniu, jaki falownik dla fotowoltaiki sprawdza się najlepiej w określonych warunkach.   Jakie zadania pełni falownik? […]

    blog

    07.09.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-branza-fotowoltaiczna-.jpg

    2

    minuty czytania

    Branża fotowoltaiczna – Polska vs Niemcy

    Od dwóch lat wzrost mocy generowanej z energii słonecznej jest bardzo wysoki. 2020 rok był najlepszym w kwestii rozwoju fotowoltaiki, nie tylko w naszym kraju. Polska znajduje się w czołówce, tzn. na czwartym miejscu w UE pod względem przyrostu nowych mocy PV, a nasi zachodni sąsiedzi na pierwszym. Instytut Allensbach przeprowadził ankietę odnośnie najważniejszego źródła […]

    blog

    25.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-jakie-panele-fotowoltaiczne.png

    6

    minut czytania

    Jakie panele fotowoltaiczne?

    Jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej instalacji?   Jeśli planujesz montaż fotowoltaiki przed końcem 2021 roku, z pewnością zastanawiasz się, jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej nieruchomości lub firmy. Na pewno wiele spraw ułatwi wybór właściwego wykonawcy. Warto jednak zorientować się w przydatności paneli pv w określonych warunkach pracy.   Panele fotowoltaiczne są najbardziej widoczną […]

    blog

    12.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-czy-fotowoltaika-i-pompa-ciepla-to-polaczenie-idealne.jpg

    2

    minuty czytania

    Czy fotowoltaika i pompa ciepła to połączenie idealne?

    Wielu konsumentów, którzy mają wiedzę na temat działania powietrznych pomp ciepła, wie, że wykorzystują one energię z powietrza zewnętrznego do produkcji ogrzewania i ciepłej wody dla domu i/lub firmy.   Niemniej, aby pompa ciepła mogła działać i dostarczać darmowe ogrzewanie dla Twojej nieruchomości musi być zasilana energią elektryczną, za którą z kolei może odpowiadać fotowoltaika. […]

    blog

    11.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-moj-prad-3-0-2021-zmiany.jpg

    6

    minut czytania

    Mój prąd 2021 zmiany

    Mój prąd 2021 – zmiany 1 lipca 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021. Są zmiany w porównaniu z poprzednimi edycjami. Łączna kwota na realizację programu wynosi 534 mln złotych, co oznacza że na wsparcie z programu może liczyć ok. 180 tys. rodzin.   Nabór będzie trwał do 22.12.2021 r. lub do […]

    blog

    16.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/ceny.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.  Koszt, jaki należy ponieść na panele fotowoltaiczne oraz z jakim wiąże się cała instalacja PV. To właśnie ta tematyka należy do najpopularniejszych zagadnień, od których zaczynają praktycznie wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem własnej elektrowni typu solar.   Na jakie elementy dotyczące ceny instalacji fotowoltaicznych należy zwrócić szczególną uwagę? Czy […]

    blog

    08.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/fotowoltaika.jpg

    10

    minut czytania

    Fotowoltaika czy się opłaca? 6 elementów, dzięki którym sprawdzisz opłacalność fotowoltaiki.

    Fotowoltaika czy się opłaca? 17, 35, a może 52 tysiące złotych, czy fotowoltaika się opłaca? Właśnie z takimi wydatkami może wiązać się inwestycja w fotowoltaikę, która ma zagościć w Twoim domu. Jeśli mowa o instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Twojej firmy – wówczas tego rodzaju koszty mogą poszybować nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych za […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele.jpg

    9

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne cena. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

    Panele fotowoltaiczne cena. Dopiero zaczynasz poszukiwania informacji na temat działania fotowoltaiki? A może interesujesz się nią już od dłuższego czasu? W obu przypadkach z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów każdej instalacji są panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi.   To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – […]

    blog

    22.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

    9

    minut czytania

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych […]

    blog

    02.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/6.jpg

    8

    minut czytania

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie Ogniwa fotowoltaiczne to bez wątpienia jedne z kluczowych elementów niezbędnych do produkcji własnego prądu pochodzącego prosto z promieniowania słonecznego. To właśnie one absorbują promienie słoneczne i to właśnie od nich zaczyna się cała podróż energii, której finał następuje w gniazdkach elektrycznych. Ogniwo fotowoltaiczne – wszystko, co warto o nim […]

    blog

    28.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/2-1.jpg

    8

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca Instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do jednego z najpopularniejszych, a zarazem sprawdzonych, efektywnych i bezpiecznych sposobów produkowania energii elektrycznej. Na ich rzecz przemawia przede wszystkim fakt, że generowana przez nie moc pochodzi prosto z natury i jest w pełni odnawialna. Co ważne, w procesie wytwarzania […]

    blog

    13.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/solaredge.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik SolarEdge: instalacja, gwarancja, moc – co warto o nim wiedzieć.

    Falownik SolarEdge Falowniki produkowane przez firmę SolarEdge to produkty jedno, jak i trójfazowe, które są znane ze swojej dużej sprawności pracy, niezawodności modułów, jak i wpływania na wydajność całego systemu PV. Jakie cechy wyróżniają je na tle innych rozwiązań i co sprawia, że produkty takie, jak inwerter SolarEdge postrzegane są jako lider pośród wszystkich rozwiązań solarnych?   […]

    blog

    29.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/fotowoltaika-na-działce.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści Fotowoltaika to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W skrócie – jest to typ instalacji wykorzystywanej do produkcji ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej prosto z promieni słonecznych. Rosnącą popularność paneli fotowoltaicznych możemy dostrzec pośród właścicieli domów mieszkalnych (którzy wykorzystują ją do w celu zasilania urządzeń znajdujących się w […]

    blog

    13.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/20.jpg

    6

    minut czytania

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z […]

    blog

    11.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/wyb.jpg

    3

    minuty czytania

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.   Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć […]

    blog

    03.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

    9

    minut czytania

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o […]

    blog

    18.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaaa.png

    7

    minut czytania

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i […]

    blog

    04.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/ins.png

    4

    minuty czytania

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku […]

    blog

    21.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/gwarancja-na-montaż.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika gwarancja

    Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej Gwarancji na Wszystko, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką […]

    blog

    08.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/27-1.jpg

    3

    minuty czytania

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega

    Audyt fotowoltaiczny – jak przebiega i na czym polega Audyt fotowoltaiczny zaliczany jest do jednego z kluczowych przedsięwzięć, którym należy poprzedzić podjęcie decyzji o inwestycji w fotowoltaikę. Jest on ważny z dwóch powodów. Wykonana za jego pomocą analiza ekonomiczna pozwala na badanie zapotrzebowania i odpowiedzieć na pytanie “czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest opłacalny?”.    Po […]

    blog

    17.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/24.jpg

    4

    minuty czytania

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej

    Jak wygląda serwis instalacji fotowoltaicznej Dobre instalacje fotowoltaiczne opierają się na 3 filarach. Większość firm i osób fizycznych decyduje się na inwestycję właśnie w taki rodzaj odnawialnych źródeł energii. Po pierwsze, system fotowoltaiczny jest doskonałym i stabilnym źródłem darmowej energii elektrycznej.   Drugie, jest całkowicie ekologiczny, przez co przyczynia się do aktywnej walki o ochronę […]

    blog

    04.12.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/25-1.jpg

    4

    minuty czytania

    Program Czyste Powietrze: jak zyskać dofinansowanie w ekologiczne źródło ciepła?

    Program Czyste Powietrze to stosunkowo nowe przedsięwzięcie rządu mające na celu aktywną walkę z zanieczyszczeniem powietrza (w tym ze SMOGIEM), którym wszyscy oddychamy. Dofinansowanie przewiduje wymiany kotłów na paliwo stałe, a także szereg innych aktywności zmierzających do tego, aby powietrze było czyste.   Dowiedz się, ile wynosi kwota dofinansowania, na co jest przyznawana i w […]

    blog

    26.11.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/17.jpg

    5

    minut czytania

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy?

    Czym jest i jak działa optymalizator mocy? Instalacje fotowoltaiczne funkcjonują najlepiej wtedy, gdy stanowiące ich część – panele fotowoltaiczne posiadają równy i niczym nieprzerwany dostęp do słońca. Nie jest żadną tajemnicą, iż zjawisko zacienienia wpływa nie tylko na płynność działania instalacji fotowoltaicznej, czy ilość produkowanej przez nią mocy. Niestety, może rzutować również na żywotność i […]

    blog

    29.10.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/ULGA.jpg

    5

    minut czytania

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?

    Ulga termomodernizacyjna – jak odliczyć koszty poniesione na fotowoltaikę?  Zminimalizowanie lub całkowite wyeliminowanie rachunków za prąd. Czyste powietrze, aktywne włączenie się w ochronę środowiska naturalnego i wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi. W ten sposób wymieniliśmy pozytywne strony korzystania z fotowoltaiki.     Niekwestionowanymi zaletami fotowoltaiki jest produkcja darmowego prądu, ekologia i poczucie niezależności. Inwestycja w panele […]

    blog