Kalkulator

Blog

Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

blog

02.06.2021 r.

ogniwo fotowoltaiczne

panele fotowoltaiczne

panele słoneczne

wybór paneli

https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych czynników. Chcesz wiedzieć jak działają panele fotowoltaiczne oraz jak podejść do ich wyboru, aby korzystanie z nich było zadowalające w każdych warunkach?

Instalacje, moduły i panele fotowoltaiczne – co warto o nich wiedzieć?

Treść tego wpisu zostanie poświęcona na dokładne omówienie wszelkich informacji związanych z panelami PV. Dowiesz się z niego między innymi: do czego się je wykorzystuje, jak działają, a także jak wygląda budowa poszczególnych modułów fotowoltaicznych. Ponadto, poznasz podstawowe, jak i zaawansowane informacje dotyczące ich działania (rodzaje, moc, wydajność i wiele innych).

 

Następnie, zdobędziesz informacje na temat konkretnych rodzajów paneli fotowoltaicznych (w tym technologii ich produkcji, jak i samej specyfiki działania), miejsc, w których można i należy przeprowadzić montaż modułów, a nawet producentów, którzy mają w swojej ofercie tego rodzaju produkty.

 

Chcesz dowiedzieć się wszystkiego na temat paneli fotowoltaicznych? W takim razie zapraszamy do lektury! 

zestaw fotowoltaiczny

Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

  Do czego służą panele słoneczne? Rola paneli PV w produkcji energii elektrycznej. 

  Jak powiedzieliśmy sobie już we wstępie do tego artykułu – działanie paneli fotowoltaicznych jest wręcz nieocenione. Stanowią one bowiem pierwszy element każdej instalacji fotowoltaiki, który odpowiada za “kontakt” z promieniami słonecznymi, a co za tym idzie – umożliwia ich dalszy transport wewnątrz systemu i w konsekwencji – produkcję zielonej energii elektrycznej. 

  Produkcja energii elektrycznej pochodzącej ze słońca. Jak działają panele fotowoltaiczne? 

  Zasada działania tego rodzaju modułów jest stosunkowo prosta. Mianowicie, zlokalizowane w kierunku słońca – panele absorbują promieniowane słoneczne, które za pomocą umieszczonych w nich komponentów (w tym chociażby ogniw fotowoltaicznych) są zamieniane w prąd. Następnie są one transportowane do gniazdek w celu zasilenia maszyn, urządzeń, sprzętów, a nawet systemów ogrzewania. 

  Sposoby wykorzystania paneli fotowoltaicznych. Kto i na jakich warunkach może produkować własny i w pełni ekologiczny prąd?  

  W tej kwestii nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Posiadaczami własnych instalacji fotowoltaiki mogą stać się zarówno: 

   

  • Osoby prywatne – wykorzystujące prąd do celów konsumpcyjnych związanych z zasilaniem swojego domu mieszkalnego. 
  • Firmy – produkujące energię elektryczną na potrzeby związane z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa (działaniem maszyn, dostarczaniem oświetlenia itp.). 
  • Instytucje i urzędy państwowe – zaopatrujące się w darmowy prąd elektryczny wykorzystywany do zasilania wszelkich niezbędnych urządzeń. 

   

  W tym miejscu warto także wspomnieć o rosnącej popularności tzw. farm fotowoltaicznych. Ich budową oraz zarządzaniem zajmują się firmy specjalizujące się w produkcji oraz sprzedaży ekologicznej energii. 

  Z czego składają się panele słoneczne? Szczegółowy opis ich budowy. 

  Panele słoneczne przyjmują zazwyczaj postać prostokątnych (znacznie rzadziej kwadratowych) modułów. Każdy panel fotowoltaiczny składa się z warstw. Górną z nich stanowi specjalna szyba, a zaraz pod nią – folia. Oba elementy odpowiadają za zabezpieczenie paneli przed uszkodzeniami. Następne w kolejce są ogniwa fotowoltaiczne, o których szerzej opowiemy sobie już za moment. 

   

  Dolną część, z której składają się panele fotowoltaiczne tworzą takie warstwy, jak (po kolei): kolejna warstwa folii, elektroizolacja, puszka służąca podłączeniu modułu do przewodów odpowiadających za dalszy transport energii. Całe panele PV są zabezpieczone za pomocą ramki, która spaja wszystkie elementy, jak również odpowiada za ich stabilność oraz dodatkowe zabezpieczenie. 

  Czym są i jak działają ogniwa fotowoltaiczne (amorficzny, poli- i monokrystaliczne)? 

  Zasada pracy ogniw PV opiera się na sprawdzonym mechanizmie, który z łatwością można podzielić na trzy etapy.  

  W etapie numer jeden pierwsze skrzypce gra promieniowanie słoneczne 

  Promienie słońca padają na powierzchnię paneli fotowoltaicznych, aby następnie dostać się bezpośrednio do ogniw. Na tym etapie dochodzi do reakcji, w której fotony wywołują ruch elektronów, które to z kolei odpowiadają za produkcję energii.  

  W etapie numer dwa dochodzi do transformacji prądu 

  Tutaj miejscu do gry wkraczają inwertery (występujące także pod nazwą falowników). To one odpowiadają za zamianę prądu stałego (“wyprodukowanego” w poprzednim etapie) w prąd zmienny, czyli taki, który z powodzeniem może zasilić instalacje i zostać wykorzystany przez finalnych użytkowników. 

  W etapie numer trzy energia elektryczna trafia do gniazdek 

  Na koniec wspomniany prąd zmienny trafia prosto do instalacji elektrycznej, za pomocą której może posłużyć do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń, maszyn, czy chociażby ogrzewania. 

  Rodzaje ogniw fotowoltaicznych. W jaki sposób dzielimy ogniwa? 

  Niewątpliwie, ogniwa zaliczają się do jednego z kluczowych elementów, które zawierają w sobie panele fotowoltaiczne. Właśnie dlatego, w dalszej części tego tekstu nie mogło zabraknąć informacji na temat tego typu komponentów. 

   

  Podstawowym podziałem, według którego możemy sklasyfikować te komponenty są tzw. generacje. Do ogniw PV pierwszej generacji zaliczamy: ogniwa monokrystaliczne oraz polikrystaliczne. Do ogniw drugiej generacji należą ogniwa amorficzne. Ogniwa trzeciej generacji to z kolei nowość, która nie ma jeszcze swojej nazwy, choć bardzo często nazywane są “panelami przyszłości” ????. 

  Czym różnią się poszczególne generacje ogniw fotowoltaicznych? Jaki to ma wpływ na działanie paneli PV? 

  Poniżej znajdziesz całą listę ogniw, które aktualnie wykorzystuje się do produkcji paneli fotowoltaicznych. 

  Panele słoneczne z ogniwami I generacji (panele monokrystaliczne i polikrystaliczne) 

  Do najbardziej popularnych, a co za tym idzie – najchętniej wybieranych typów modułów zaliczamy ogniwa monokrystaliczne. Ich konstrukcja opiera się na pojedynczych kryształach krzemu (stąd pochodzi nazwa “monokrystaliczne”), które odpowiadają za właściwe ukierunkowanie promieni słonecznych i przekładają się na bardzo wysoką sprawność.

   

  Panele monokrystaliczne mogą pochwalić się wskaźnikiem sięgającym od 15 do 20 procent. W tym miejscu warto jeszcze wspomnieć o tzw. technologii half-cut. Jak sama nazwa wskazuje – polega ona na tym, że te elementy monokrystaliczne są cięte “na pół”, co pozwala na podniesienie ich sprawność aż dwukrotnie! 

   

  Panele monokrystaliczne wyposażone w tego rodzaju komponenty charakteryzuje: wysoka wydajność, stosunkowo wyższa cena oraz długa żywotność. 

  Zaraz za nimi plasują się tzw. ogniwa polikrystaliczne, czyli komponenty stworzone z wykrystalizowanego krzemu. Z uwagi na sposób produkcji, a co za tym idzie – charakterystykę budowy – ich sprawność jest średnio o 5 punktów procentowych mniejsza (czyli wynosi około 15 procent). 

   

  Panele wyposażone w tego rodzaju podzespoły polikrystaliczne charakteryzuje: średnia wydajność, nieco niższa cena oraz stosunkowo długa żywotność. 

  Panele słoneczne wyposażone w ogniwa II generacji (amorficzne) 

  Następne w kolejności są ogniwa amorficzne, których budowa opiera się właśnie na amorficznych kryształach krzemu. Zastosowanie takiej technologii sprawia, że z jednej strony są tanie, lecz z drugiej – oferują niską sprawność i równie krótką żywotność. Z tych powodów używa się ich w małych panelach służących do zasilania lamp czy kalkulatorów. 

   

  Panele posiadające tego rodzaju elementy amorficzne cechują się: krótką żywotnością, niską wydajnością oraz równie niską ceną. 

  Panele słoneczne posiadające ogniwa III generacji 

  Te ogniwa są z kolei pozbawione krzemu, a ich działanie opiera się na procesie fotosyntezy.  

   

  Panele posiadające tego rodzaju elementy cechuje: krótka żywotność, niska wydajnością, wysoka cena oraz słaba dostępność. 

  Lokalizacja paneli fotowoltaicznych. Gdzie najlepiej je zamontować, aby uzyskać właściwą moc oraz wydajność? 

  Tę część zaczniemy od obalenia mitu mówiącego o tym, że Polska (ze względu na swoje położenie) nie nadaje się do wydajnego użytkowania instalacji fotowoltaicznych. Otóż – jest całkowicie odwrotnie! 

   

  Powierzchnia naszego kraju ma wręcz idealne warunki do stosowania tego rodzaju technologii. Wystarczy jedynie zadbać o zastosowanie właściwych modułów, ich fachowy i bezpieczny montaż oraz (co najważniejsze) – właściwe umiejscowienie paneli fotowoltaicznych. Jak to zrobić? O tym opowiemy sobie już za moment! 

  Kilka słów o warunkach, czyli gdzie i jak zamontować panele fotowoltaiczne? 

  Montaż paneli fotowoltaicznych można przeprowadzić chociażby na: 

  • Dachu domu mieszkalnego lub innego rodzaju obiektu 

  Ten sposób, w jaki instaluje się panele fotowoltaiczne cieszy się stosunkowo największą popularnością – zwłaszcza pośród klientów indywidualnych. Nie ma się co dziwić, w końcu każdy właściciel domu jest również posiadaczem dachu, na którym z łatwością można umiejscowić instalacje fotowoltaiczne. 

   

  Ponadto, taka lokalizacja modułów jest bardzo efektywna. Z jednej strony ogranicza ryzyko zacienienia powierzchni paneli przez drzewa, sąsiednie domy lub inne obiekty. Z drugiej natomiast – pozwala na maksymalne wykorzystanie już posiadanej powierzchni. 

   

  Ten sposób montażu paneli PV doceniają również właściciele firmy (zwłaszcza magazynów, zakładów produkcyjnych itp.). Instalacja modułów na dachu takiego rodzaju budynków zapewnia dużą podaż mocy, a co za tym idzie – pozwala osiągnąć wysoką rentowność prowadzonej przez nich działalności. 

  • Bezpośrednio na gruncie 

  Instalację tego typu modułów PV można przeprowadzić również na ziemi. Ten sposób sprawdza się, zwłaszcza, gdy powierzchnia dachu jest niewystarczająca lub jego lokalizacja nie pozwala na pełne wykorzystanie promieni słonecznych. Wystarczy posiadać odpowiednio duży teren i właściwie “odsłonioną” działkę. 

  • W innych, mniej oczywistych miejscach 

  Doskonałą lokalizacją dla paneli PV (chociażby ze względu na wspomniane już ograniczenia) mogą stać się powierzchnie takich elementów i obiektów, jak: taras, balkon, elewacja, dach garażu, komórki, a nawet wiaty.  

  • Na specjalnie do tego przygotowanej konstrukcji 

  W przypadku braku wyżej wymienionych możliwości – warto pamiętać, że fotowoltaika może także zagościć na dedykowanych elementach – stworzonych właśnie z myślą o przytwierdzeniu do nich paneli PV. Takie podejście jest trafione wówczas, gdy dotychczasowe zasoby (w postaci terenu, jak i budynku) nie są przystosowane do tego rodzaju instalacji. 

  Parametry oferowane przez wybrane panele słoneczne. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? 

  Oto kilka praktycznych porad i danych, które należy wziąć pod uwagę podczas dokonywania takiego wyboru:

   

  Zwróć uwagę na cenę paneli

  Nie ma się co oszukiwać, pieniądze to jeden z kluczowych czynników, które wpływają na decyzję o zakupie takiego, a nie innego rozwiązania. Określ, jakim budżetem dysponujesz, ale jednocześnie pamiętaj, że zakup najtańszych paneli nie zawsze kończy się najlepiej i może skutkować poważnymi problemami w przyszłości. 

  zestaw fotowoltaiczny

  Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

  Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

   Dowiedz się, ile trwa gwarancja

   W tym miejscu kieruj się prostą zasadą mówiącą o tym, że “im dłuższa, tym lepsza”. Długi okres ochrony najczęściej może być dla Ciebie informacją, że producent paneli fotowoltaicznych jest przekonany o ich wysokiej jakości oraz niezawodności. 

   Sprawdź ich moc w warunkach ST

   Ten parametr dostarczy Ci informacji na temat tego, jaką moc uzyskują panele, gdy przyjdzie im pracować w optymalnych warunkach nasłonecznienia. 

   Zweryfikuj moc NOCT

   Ten parametr da Ci z kolei informację o maksymalnej mocy, jaką są w stanie osiągnąć podczas rzeczywistych warunków. 

   Zobacz, jaką mają sprawność

   Te dane pozwolą upewnić się, jaka ilość paneli PV będzie wystarczająca w Twoim przypadku (i czy uda się je pomieścić na powierzchni, którą dysponujesz). 

    

   Innymi aspektami, które warto przeanalizować są między innymi: roczny spadek mocy (informujący o tym, jak z biegiem lat będzie prezentowała się sprawność paneli), współczynnik temperaturowy, a nawet temperatura przy pracy zmianowej. 

   Firmy produkujące panele słoneczne. Jak wybrać właściwą markę paneli PV? 

   Istotnym czynnikiem, który może zdecydować o wyborze konkretnych rozwiązań fotowoltaicznych są także przedsiębiorstwa, które za nimi stoją. Na świecie funkcjonuje mnóstwo firm zajmujących się dostarczaniem profesjonalnych paneli.

    

   W tym miejscu warto wspomnieć chociażby o takich międzynarodowych markach, jak: Longi, Risen, Canadian Solar, Trina Solar, Jinko, First Solar. Według raportu z 2020 roku – to one cieszą się największym zaufaniem swoich klientów. 

    

   Rozważając zakup produktów od konkretnego dostawcy warto wziąć też pod uwagę polskie firmy, do których zaliczamy Bruk-Bet Solar, ML System oraz Selfa. 

   A skoro o producentach mowa… 

   Jakie czynniki warto brać pod uwagę podczas wyboru producenta paneli fotowoltaicznych? 

   Ogromna liczba producentów paneli fotowoltaicznych oraz imponujący wybór oferowanych przez nich produktów – to wszystko sprawia, że naprawdę ciężko dokonać jednoznacznej oceny pt. “który z nich jest najlepszy”. 

    

   W związku z tym, warto posłużyć się sprawdzonymi wskaźnikami, które ułatwiają wybór właściwego dostawcy fotowoltaiki. Zaliczamy do nich rankingi, za którymi stoją renomowane światowe organizacje. 

   Elementami, które mają wpływ na pozycję w rankingu są: 

   • Niezawodność – jej potwierdzenie stanowią testy wykonywane przez instytut PV Evolution Lab.  
   • Gwarancja – większość producentów oferuje gwarancję na czas od 20 do 30 lat. Jak powiedzieliśmy sobie już nieco wcześniej – im dłuższa okres ochrony gwarancyjnej, tym większe prawdopodobieństwo, że jakość i trwałość paneli fotowoltaicznych stoją na wysokim poziomie. 
   • Uzysk mocy – ten parametr dostarcza danych na temat tego, jak wybrane panele słoneczne będą “zachowywały się” po określonym czasie. Zazwyczaj dotyczy on informacji, z jaką wydajnością będą pracowały po 25 latach. Im wyższy poziom tego wskaźnika, tym zdecydowanie lepiej.  
   • Sprawność – w tym miejscu sprawa wygląda podobnie, jak w przypadku gwarancji. Mianowicie, im większy wskaźnik sprawności, tym lepiej. 

   Panele fotowoltaiczne – czy to wszystko, co możesz się o nich dowiedzieć?

   W ten oto sposób udało nam się zakończyć temat związany ze specyfiką działania paneli fotowoltaicznych, tego, z czego są wykonane, a dodatkowo, jacy producenci stoją za dostarczaniem takich elementów. 

    

   Jeżeli potrzebujesz dodatkowych danych na temat zalet płynących z użytkowania własnych paneli – mamy dobrą wiadomość! Na szczęście, to jeszcze nie koniec tego artykułu. W dalszej jego części opowiemy sobie o korzyściach, które oferuje ten rodzaj odnawialnych źródeł energii (OZE).  

   Panele słoneczne i ich mocne strony. Dlaczego warto produkować prąd pochodzący z odnawialnych źródeł energii? 

   Wysoka wydajność, atrakcyjne ceny, niskie koszty, a do tego odpowiedni zapas mocy dostępnej praktycznie w każdych warunkach. To tylko części korzyści, jakie odniesiesz, jeśli postawisz na sprawdzone panele fotowoltaiczne, które przemienią promieniowanie słoneczne w darmową energię.

    

   Zobacz, co jeszcze zyskasz, jeśli skorzystasz z oferty najbardziej ekologicznego źródła odnawialnej energii elektrycznej.

   Panele fotowoltaiczne generują oszczędności i zapewniają wysoki poziom niezależności (nie tylko finansowej!) 

   Jednym z podstawowych powodów montażu paneli PV na dachu, elewacji, gruncie lub w innym miejscu – jest po prostu chęć zysku. Nie ma się co dziwić. W końcu moduły od fotowoltaiki o odpowiedniej mocy mogą zapewnić stałe źródło, całkowicie darmowego i ekologicznego prądu elektrycznego. 

    

   Takie działanie, jakie oferują panele fotowoltaiczne może sprawić, że rachunki za energię zmaleją jedynie do symbolicznych opłat, a w wielu przypadkach zostaną ograniczone do zera zł / miesiąc. 

    

   Taka inwestycja przynosi zatem konkretne korzyści finansowe – liczone w setkach, a nawet tysiącach złotych rocznych oszczędności na rachunkach. Należy jednak podkreślić, że pozwala także zbudować pewnego rodzaju “odporność” na zmiany sytuacji na rynkach. Z tego względu, że produkując własny prąd z paneli PV nie trzeba przejmować się rosnącymi cenami energii dostarczanej przez poszczególnych dystrybutorów.  

   Panele fotowoltaiczne zapewniają szybki i stabilny zwrot z inwestycji w fotowoltaikę 

   Obecne ceny instalacji fotowoltaicznych wraz z panelami mogą kształtować się w granicach od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku bardziej wymagających przedsięwzięć (np. farm fotowoltaicznych) – koszty paneli PV mogą poszybować aż do kilkuset tysięcy złotych, a nierzadko przekroczyć milion PLN. 

    

   Pozostańmy jednak na chwilę przy klasycznej instalacji domowej, której całkowite koszty zamykają się w podstawowych widełkach. Dobrze dobrane i właściwie zamontowane moduły są wydajne. A co za tym idzie – pozwalają na produkcję prądu elektrycznego przez cały rok. W ten sposób zakup instalacji fotowoltaicznej zwraca się średnio po upływie od 8 do 10 lat.  

    

   Jeżeli “dorzucimy” do tego dodatkowe wsparcie, jakie zapewniają instytucje rządowe – przedsięwzięcie polegające na zakupie paneli PV może zwrócić się jeszcze szybciej. A jeśli już o tym wspominamy… 

   Zakupu paneli PV można dokonać przy wsparciu bezzwrotnych dotacji 

   W tym miejscu z kolei warto powiedzieć sobie ciut więcej chociażby o programie “Mój Prąd” (zapewniającym dodatkowe środki na inwestycje w fotowoltaikę) lub uldze termomodernizacyjnej (która pozwala na odliczenie od podatku kosztów poniesionych na instalację PV). 

    

   P.S. Jeżeli nie “załapiesz się” na żadne z wymienionych rozwiązań – pamiętaj, że wiele instytucji (w tym banków) oferuje specjalne produkty finansowe – dedykowane właśnie takim EKO inwestycjom. 

    

   Dotychczas powiedzieliśmy sobie sporo o korzyściach, jakie Ty (jako użytkownik fotowoltaiki) możesz dzięki niej zyskać. Teraz pora omówić sobie aspekty, dzięki którym instalacja fotowoltaiczna stanowi dobry wybór nie tylko dla ludzi. 

   Wybór takich elementów, jak panele fotowoltaiczne to przysługa oddana środowisku naturalnemu 

   Fotowoltaika jest odnawialnym źródłem energii elektrycznej, która wykorzystuje promieniowanie słoneczne. Panele fotowoltaiczne, a konkretniej charakterystyka ich funkcjonowania sprawia, że produkcja takiego prądu jest w pełni czysta i odbywa się wyłącznie przy pomocy tego, co daje nam sama natura.

    

   Podczas tego procesu nie ma mowy o wydobywaniu cennych zasobów, które doprowadzają do degradacji planety. Nie zachodzi też potrzeba spalania jakichkolwiek paliw kopalnych. To z kolei powoduje, że energia elektryczna wytwarzana za pośrednictwem paneli słonecznych jest czysta i bezinwazyjna. Nie niszczy Ziemi, nie zatruwa powietrza, nie zanieczyszcza wody, a co kluczowe – jest w pełni odnawialna. 

   Poszukujesz firmy, której powierzysz przeprowadzenie inwestycji w panele fotowoltaiczne? 

   Zależy Ci na poniesieniu wyłącznie niezbędnych kosztów, ale jednocześnie pragniesz, aby towarzyszyła Ci pewność, że otrzymasz sprawną, wydajną i stabilną instalację fotowoltaiki? Mamy dobrą wiadomość – jesteś we właściwym miejscu! 

    

   Promika Solar to dostawca, z którego pomocą już wkrótce Twoje rachunki za energię będą tańsze. A kto wie, może zaczniesz się cieszyć dostępem do całkowicie darmowej energii! W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby korzystać z tej nowoczesnej technologii. Tak, aby system fotowoltaiczny, który u Ciebie zagości był wysokiej jakości, w pełni wydajny zaopatrywał Cię w moc przez długie lata. 

   Co zapewniamy? Szczegóły oferty na panele fotowoltaiczne od Promika Solar. 

   W ramach naszych usług najczęściej zapewniamy następujące rodzaje wsparcia:

    

   • Zajmiemy się przeprowadzeniem fachowej analizy, dzięki której określimy, jaki system PV (w tym panele fotowoltaiczne) powinien zagościć właśnie u Ciebie. 
   • Odpowiemy za dobór właściwych podzespołów (w tym paneli, ogniw, inwerterów i absolutnie wszystkiego, co niezbędne do uruchomienia Twojej fotowoltaiki). Przedstawimy Ci oferty uwzględniające wysoką jakość, ale biorące pod uwagę również atrakcyjne ceny instalacji.
   • Pomożemy w załatwieniu formalności związanych z podłączeniem Twojej instalacji do sieci. Z nami masz pewność, że wszystko obędzie się bez komplikacji!
   • Przeprowadzimy profesjonalny montaż (na dachu lub w innym miejscu) – połączony z weryfikacją jakości oraz tego, czy zastosowane moduły są wydajne w każdych warunkach.

    

   Zależy Ci, aby zagościły u Ciebie najlepsze możliwe panele fotowoltaiczne?

   Zadbamy o najwyższy poziom jakości, a przede wszystkim dopilnujemy, aby Twoje panele fotowoltaiczne były wydajne. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już teraz! Możesz to zrobić tak, jak Ci wygodnie – telefonicznie lub za pomocą wiadomości e-mail.

    

   Jeżeli uważasz, że ten artykuł był dla Ciebie wartościowy – koniecznie podziel się nim ze swoimi znajomymi!

   zestaw fotowoltaiczny

   Chcesz dowiedzieć się, czy fotowoltaika będzie dobrym wyborem dla Twojej nieruchomości?

   Prześlij Twój numer telefonu. Przygotujemy BEZPŁATNĄ analizę dla Ciebie!

    Polecamy: Mój Prąd

    Warto przeczytać:

    Ile kosztuje fotowoltaika ?

    Inwestycja w energię ze źródeł odnawialnych z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Dlaczego tak się dzieje? Między innymi dlatego, że w tym przypadku znaczne korzyści finansowe dla inwestorów idą w parze z dbałością o środowisko naturalne. Wśród stosowanych technologii prym wiodą instalacje fotowoltaiczne. Na czym polega ich fenomen? I wreszcie… ile kosztuje fotowoltaika? […]

    blog

    18.11.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/10/foto-ile-paneli-fotowoltaicznych-na-1kw.png

    6

    minut czytania

    Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?

    Ile paneli fotowoltaicznych na 1kw ?   Znaczny wzrost cen prądu jest jednym z istotnych powodów poszukiwania nowych rozwiązań dostarczenia energii elektrycznej do domu, firmy czy gospodarstwa rolnego.   Z rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii (OZE) najczęściej wybierana jest energia ze słońca, którą na prąd elektryczny zamieniają panele fotowoltaiczne. Planując taką instalację, często szukamy […]

    blog

    05.10.2021 r.

    instalacja fotowoltaiczna

    panele fotowoltaiczne koszt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-instalacja-fotowoltaiczna-na-gruncie.jpg

    2

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna na gruncie – wady i zalety

    Fotowoltaika zdobywa coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ perspektywa uzyskania niezależności i dostępu do darmowego prądu brzmi bardzo zachęcająco.    Niemniej osoby, które rozważają tę technologię zadają sobie również szereg pytań, między innymi odnośnie miejsca montażu paneli fotowoltaicznych. Jeśli zainstalować panele, to czy lepiej na dachu domu, czy może na gruncie?   Najpopularniejszym […]

    blog

    08.09.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-dobor-pompy-ciepla.jpg

    2

    minuty czytania

    Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła?

    Zastanawiasz się nad montażem powietrznej pompy ciepła i potrzebujesz informacji jak prawidłowo dobrać odpowiednią dla Twojej nieruchomości? Jak dokonać prawidłowego wyboru powietrznej pompy ciepła? Już wyjaśniamy. Jak wykonać prawidłowe obliczenia? Dobór odpowiedniej pompy ciepła jest złożonym i skrupulatnym procesem obejmującym szereg obliczeń, które uwzględnią potrzeby grzewcze nieruchomości i określają wymaganą moc grzewczą powietrznej pompy ciepła […]

    blog

    01.09.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-systemy-grzewcze-1.jpg

    3

    minuty czytania

    Najpopularniejsze systemy grzewcze w Polsce – poznaj ich wady i zalety

    Porzucenie starego systemu grzewczego i przejście na nowy, może być trudne. Jeśli masz urządzenie, które wymaga wymiany, ważnym czynnikiem może być poznanie innych, lepszych technologii. Wszystkie systemy są dostępne w różnych modelach i rozmiarach, aby dopasować się do Twojego domu. Dobrze dobrany system grzewczy jest gwarancją komfortu Dla codziennego komfortu przebywania w budynku konieczne jest […]

    blog

    18.08.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-pompa-ciepla-zasady-dzialania.png

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła – zasady działania

    Pompa ciepła – zasady działania Pompa ciepła to ekologiczny, oszczędny i bardzo wygodny sposób na ogrzanie domu oraz uzyskanie ciepłej wody użytkowej. W razie potrzeby, możemy także wykorzystać pompę do chłodzenia pomieszczeń.  Artykuł “Pompa ciepła – zasady działania” przybliża sposób, w jaki to urządzenie zamienia ciepło z otoczenia zewnętrznego na energię cieplną wykorzystywaną w domu. […]

    blog

    12.08.2021 r.

    pompy ciepła

    powietrzna pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-fotowoltaika-zmiany-2021.jpg

    8

    minut czytania

    Zmiany w fotowoltaice 2021

    Co niosą zmiany w fotowoltaice 2021?   Dlaczego zmiany w fotowoltaice są tak gorącym tematem od czerwca 2021 roku? Jest tak za sprawą kilku wydarzeń:   Po pierwsze, w połowie roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło projekt nowelizacji ustawy o Odnawialnych źródłach Energii. Jego szeroko komentowanym założeniem jest rezygnacja z systemu opustów.   Po drugie, od […]

    blog

    30.07.2021 r.

    fotowoltaika opinie

    fotowoltaika zmiany

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto_pompa-ciepla-co-to-jest.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła – co to jest

    Pompa ciepła – co to jest Pompa ciepła to jeden z najbardziej oszczędnych, efektywnych i przyjaznych dla środowiska sposobów na:   ogrzanie domu, pozyskanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u), chłodzenie pomieszczeń (w gorące dni). Pompy ciepła wykorzystują energię ze źródeł odnawialnych, nie emitują spalin i nie wytwarzają odpadów. Ważne cechy instalacji z pompą ciepła Technologia ogrzewania […]

    blog

    12.07.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    pompy ciepła

    powietrzna pompa ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/pro.jpg

    6

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne koszt. Ile wynosi inwestycja w fotowoltaikę?

    Panele fotowoltaiczne koszt Chcesz, aby instalacja fotowoltaiczna znalazła się w Twoim domu lub firmie? Chcesz aby odpowiadała za produkcję energii elektrycznej? Dzięki której zasilisz wszystkie niezbędne urządzenia (w tym sprzęty AGD i RTV, ogrzewanie, a także wiele innych)?   Zastanawiasz się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna, która zapewni Ci odpowiednią dawkę mocy, a co za tym […]

    blog

    30.06.2021 r.

    fotowoltaika - czy się opłaca

    panele fotowoltaiczne koszt

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/jak-działa-fotowoltaika.jpg

    8

    minut czytania

    Jak działa fotowoltaika? Wszystko o darmowej i ekologicznej energii

    Jak działa fotowoltaika Jeżeli zastanawiasz się jak działa fotowoltaika? Jak produkować własną energię elektryczną? Z pewnością rozważałeś wykorzystanie do tego celu promieniowania słonecznego, a co za tym idzie – własną instalację fotowoltaiczną.   Inwestycja w system fotowoltaiczny to przedsięwzięcie, którego koszt może oscylować w granicy od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych (w przypadku fotowoltaiki dla […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    energia słoneczna

    instalacja fotowoltaiczna

    inwerter

    odnawialne źródła energii

    OZE

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/zestawy-fotowoltaiczne.jpg

    5

    minut czytania

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca

    Zestawy fotowoltaiczne – instalacje służące do produkcji energii ze słońca Dedykowane zestawy fotowoltaiczne to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej właścicieli firm, jak i gospodarstw domowych. W jaki sposób wykorzystuje się tego typu urządzenia? Jak wygląda ich cena i klasyfikacja? Co zrobić, aby wybrać i zamontować instalację PV, która zapewni odpowiednią podaż mocy? Jak […]

    blog

    09.06.2021 r.

    energia słoneczna

    odnawialne źródła energii

    OZE

    zestawy fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/growatt.jpg

    7

    minut czytania

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy

    Falownik Growatt – poznaj zalety inwertera renomowanej firmy Growatt to azjatyckie przedsiębiorstwo specjalizujące się w dostarczaniu sprawdzonych, trwałych i wydajnych rozwiązań fotowoltaicznych. Pomimo młodego wieku na dobre zadomowiła się na rynkach całego świata, a z roku na rok wpływy marki Growatt zaczynają sięgać coraz dalej.  Firma została założona stosunkowo niedawno, bo w 2010 roku.   Główną […]

    blog

    31.05.2021 r.

    falownik

    falownik growatt

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/fronius.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik Fronius – co oferuje kultowy producent inwerterów?

    Falownik Fronius Fronius Solar to austriackie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji falowników (inwerterów). Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela – Güntera Froniusa, który założył ją w 1945 roku. Wówczas był to niewielki warsztat zajmujący się naprawami i konserwacjami urządzeń radiowych i elektrycznych.   Krokiem milowym, który zapoczątkował drogę do sukcesu firmy było powstanie ładowarki do akumulatorów. Następnie […]

    blog

    21.05.2021 r.

    falownik

    falownik Fronius

    inwerter

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/1.jpg

    6

    minut czytania

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura

    Odnawialne źródła energii (tzw. OZE): czyli, co daje nam sama natura  Skrót OZE przez ostatnie lata był i jest wymieniany przez wszystkie przypadki. Co tak naprawdę oznacza? Z czym wiąże się oparcie energetyki o odnawialne źródła energii? Jakie korzyści za sobą niesie, a także co ich wprowadzenie oznacza dla dotychczasowych rodzajów energetyki opartej na bardziej tradycyjnych […]

    blog

    11.05.2021 r.

    ekologia

    odnawialne źródła energii

    OZE

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/10-LAT-GWARANCJI-NA-MONTAŻ.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Czy to dobry pomysł?

    Fotowoltaika na płaskim dachu. Zastanawiasz się nad inwestycją, której celem będzie montaż własnej infrastruktury służącej do produkcji ekologicznego i darmowego prądu elektrycznego? Jednocześnie obawiasz się, że mała działka lub brak skośnego dachu zniweczy Twoje plany związane z odnawialnym źródłem energii? Nic z tych rzeczy.   W dalszej części tego artykuł przedstawimy Ci gotowe rozwiązania, które […]

    blog

    15.04.2021 r.

    fotowoltaika na płaskim dachu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła monoblok czy split? Wady i zalety obu rozwiązań.

    Pompa ciepła monoblok czy split? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to jesteś w dobrym miejscu. Większość osób, którym zależy na stosunkowo tanim, a także ekologicznym ogrzewaniu często zadaje sobie pytanie nie “czy?“, ale “jaką pompę ciepła wybrać”? Czy postawić na pompy typu monoblok, czy też lepiej zdecydować się na pompę typu split?   Czym różnią […]

    blog

    08.04.2021 r.

    pompa monoblok

    pompa split

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/23.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych?

    Fotowoltaika na gruncie. Co warto wiedzieć o tej formie montażu paneli fotowoltaicznych? Panele fotowoltaiczne zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Nic dziwnego, musimy w końcu przyznać, że perspektywa zyskania niezależności i cieszenia się dostępem do darmowej energii elektrycznej dla każdego brzmi dość kusząco.    Wyzwaniem, przed którym stają osoby, które dopiero decydują się na tego rodzaju […]

    blog

    11.03.2021 r.

    fotowoltaika na gruncie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompa-ciepła.jpg

    9

    minut czytania

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!

    Pompa ciepła: koszty zakupu i użytkowania. Sprawdź, czy ta inwestycja się opłaca!  Pompa ciepła to rodzaj ogrzewania, o którego specyfice, zaletach, jak i możliwościach wspominaliśmy już wielokrotnie. Podkreślaliśmy, iż inwestycja związana z pompą ciepła jest wszechstronna, dzięki czemu służy zarówno do ogrzewania wody, jak i ogrzewania budynku. Inwestycja w pompę ciepła ma także wymiar ekologiczny, […]

    blog

    25.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaciepła.jpg

    8

    minut czytania

    Pompa ciepła jak działa? Zasada działania pompy ciepła

    Pompa ciepła jak działa? Pompa ciepła stanowi nowoczesny system odpowiadający za zasilanie w ciepło instalacji grzewczej oraz instalacji wody użytkowej. Przy użyciu tego urządzenia zadbasz o odpowiedni obieg czynnika roboczego, który sprawi, że w Twoim wnętrzu zagości ciepło i wręcz idealna temperatura. Zadbasz zarówno o temperaturę powietrza, jak również sprawisz, że woda użytkowa również będzie miała […]

    blog

    11.02.2021 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/13.jpg

    7

    minut czytania

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej?

    Podwyżka cen prądu 2021. Co wpływa na wzrost cen energii elektrycznej? Na łamach naszego bloga już wielokrotnie wspominaliśmy, że obecny trend zmian wysokości rachunków za prąd przez wiele lat pozostanie na podobnym poziomie. To znaczy, że każdego roku my jako odbiorcy, którzy korzystają z energii zarówno w firmach, jak i gospodarstwach domowych, musimy być gotowi na regularne […]

    blog

    28.01.2021 r.

    podwyżka cen prądu 2021

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/montaż.jpg

    9

    minut czytania

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku

    Montaż paneli fotowoltaicznych: krok po kroku Montaż paneli fotowoltaicznych (zarówno on grid, jak i off grid) jest jedną z najważniejszych czynności zmierzających do tego, aby ogniwa zaczęły produkować darmowy prąd. W tym artykule czeka Cię dawka kompleksowej wiedzy, dzięki której nie tylko dowiesz się, jak poprawnie zamontować panel, ale także pozyskasz inne, szczegółowe informacje dotyczące […]

    blog

    08.01.2021 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/28-2.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy

    Fotowoltaika opinie. Co na temat fotowoltaiki mówią dotychczasowi użytkownicy Instalacje fotowoltaiczne stanowią jedno z kluczowych narzędzi w walce o ochronę środowiska jak i zasobności portfeli. Fotowoltaika opinie ma przeróżne, są zwolennicy jak i przeciwnicy. Jej użytkowanie pozwala na produkowanie niemal całkowicie darmowej energii elektrycznej. Biorąc pod uwagę brak negatywnego wpływu na kondycję Ziemi – stanowi idealny […]

    blog

    29.12.2020 r.

    fotowoltaika opinie

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/22-1.jpg

    5

    minut czytania

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Jak myć panele słoneczne, aby działały na 100% swoich możliwości?   O wysokiej wydajności paneli PV oraz idącymi za nią w parze – regularnymi dostawami prądu, stanowi odpowiednia ekspozycja na światło słoneczne docierające do ogniw. Aby panele fotowoltaiczne mogły pracować na pełnych obrotach należy zadbać o ich lokalizację. Orientacja południowa, z dala od […]

    blog

    10.12.2020 r.

    czyszczenie paneli fotowoltaicznych

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/12/20-1.jpg

    6

    minut czytania

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału

    Program Mój Prąd: opis, korzyści i zasady udziału  Z informacji uzyskanych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wynika, że Program Mój Prąd 2021 będzie realizowany od 1 lipca 2021 roku. Nabór wniosków do Programu Mój Prąd 3.0 rozpoczyna się 1 lipca 2021 roku. Co ważne, obejmie instalacje fotowoltaiczne instalowane od lutego 2020 roku. Wszyscy, którzy nie […]

    blog

    03.12.2020 r.

    Program Mój Prąd

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/11/foto-pompa-ciepla-i-fotowoltaika.png

    5

    minut czytania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania

    Pompa ciepła i fotowoltaika – źródło darmowej energii i ogrzewania  Czym jest i w jaki sposób funkcjonuje pompa ciepła? Co sprawia, że idealne współgra z instalacją fotowoltaiczną? Jakie czynniki decydują o tym, że połączenie obu tych technologii niesie za sobą wiele korzyści – zarówno dla Ciebie, Twojego portfela, jak i całego środowiska? Pompa ciepła i fotowoltaika […]

    blog

    05.11.2020 r.

    pompy ciepła

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/panele.jpg

    7

    minut czytania

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać?

    Najlepsze panele fotowoltaiczne – jak wybrać? Fotowoltaika to technologia, której zalety zaczynają dostrzegać kolejne grupy osób chcących produkować darmową energię elektryczną oraz aktywnie wspierać ochronę środowiska naturalnego. Niegdyś droga i tym samym zarezerwowana jedynie dla wybranych. Obecnie, stosunkowo tania i dostępna praktycznie dla każdego, komu zależy na produkcji własnego prądu elektrycznego.     Z dobrodziejstw instalacji fotowoltaicznych […]

    blog

    22.10.2020 r.

    wybór paneli

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/10/6.jpg

    9

    minut czytania

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę?

    Fotowoltaika opłacalność. Kiedy i dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Opłacalność fotowolatiki budzi szereg dyskusji. Jeśli jesteś właścicielem domu, firmy, gospodarstwa rolnego lub odpowiadasz chociażby za zarządzanie spółdzielnią bądź wspólnotą mieszkaniową – pewnie zaczynasz zdawać sobie sprawę z rosnących cen energii elektrycznej. Już teraz koszty są dla Ciebie duże, a prognozy na najbliższe lata nie pozostawiają […]

    blog

    07.10.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/09/3.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?

    Fotowoltaika dla rolnika. Dlaczego Twoje gospodarstwo powinno zainwestować w OZE?  Jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule na temat fotowoltaiki dla firm – koszty prądu w Polsce będą coraz wyższe. Wpływ na ten fakt będą miały zarówno uwarunkowania polityczno-gospodarcze (rosnące ceny pozwoleń na emisję CO2). Koszty pozyskiwania surowca również wpływają na wzrost cen za prąd, na tym w głównej mierze […]

    blog

    03.09.2020 r.

    ekologia

    fotowoltaika dla rolnika

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/07/1.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna

    Fotowoltaika cena – Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna   Panele fotowoltaiczne, to skuteczny sposób na zminimalizowanie zapotrzebowania nieruchomości na zewnętrzne dostawy prądu. Dzięki temu instalacje fotowoltaiczne są coraz częściej montowane zarówno w starszych jak i nowych budynkach mieszkalnych. Zanim jednak zdecydujemy się na tę inwestycję, dobrze wiedzieć, jak wyglądają orientacyjne koszty paneli fotowoltaicznych i za co tak naprawdę płacimy.    Jak powszechnie wiadomo, fotowoltaika jest […]

    blog

    28.07.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/05/26-1.jpg

    9

    minut czytania

    Ogniwo fotowoltaiczne, wszystko na temat technologii do produkcji prądu

    Ogniwa fotowoltaiczne, na czym polega ich wartość? Ogniwo fotowoltaiczne często występuje pod nazwą ogniwa słonecznego, ogniwa fotoelektrycznego, a czasami jest skracane do fotoogniwa. Niezależnie od sposobu jego nazewnictwa, kluczową informacją na temat tego elementu jest fakt, iż jest on wykorzystywany w procesie produkowania sporą ilość energii elektrycznej (tworzy panel fotowoltaiczny). Ogniwo słoneczne to rodzaj półprzewodnika […]

    blog

    19.05.2020 r.

    produkcja prądu

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/10.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika – co to jest? Definicja, montaż, zastosowanie i korzyści

    Fotowoltaika – co to jest? Z poniższego artykułu dowiesz się w jaki sposób powstaje prąd, jak wygląda montaż instalacji, jakie trzeba spełnić warunki, jaki jest koszt przedsięwzięcia, a przede wszystkim –  jakie korzyści fotowoltaika może przynieść także i Tobie.   Z naukowego punktu widzenia, dziedzina fotowoltaiki, to nauka związana z poznawaniem, badaniem, analizowaniem i rozwijaniem zjawiska […]

    blog

    27.04.2020 r.

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2020/04/11.jpg

    5

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii

    Panele fotowoltaiczne – wszystko, co musisz wiedzieć o urządzeniach do produkcji energii Panele fotowoltaiczne są jednym z kluczowych elementów zaliczających się do całej instalacji fotowoltaicznej. To one odpowiadają za pobór mocy, pozyskiwanej bezpośrednio z energii słonecznej. Wszystko po to, aby (poprzez kolektory), następnie przekazać ją do dalszych części systemu – w celu produkcji właściwego (i co […]

    blog

    23.04.2020 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem

    Wybór systemu ogrzewania domu jest jedną z bardziej zasadniczych decyzji, jaką podejmujemy podczas budowy domu lub jego modernizacji. Systematyczny wzrost cen energii elektrycznej, a także innych paliw, w tym gazu, skłania nas do poszukiwania nowych, bardziej efektywnych cenowo sposobów ogrzewania nieruchomości. W tym kontekście na pewno warto zwrócić uwagę na coraz popularniejsze systemy grzewcze oparte […]

    blog

    02.11.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-podwyzki-cen-pradu-2022.jpg

    2

    minuty czytania

    Podwyżki cen prądu 2022 – czy czekają nas spore zmiany?

    Dostawcy energii elektrycznej planują zaserwować nam spore podwyżki cen. Właściwie dzieje się tak każdego roku, ale przyszły rok ma być historyczny.   Jak wysokie będą podwyżki prądu Wzrost cen i przerzucanie kosztów na odbiorców końcowych jest jednym ze sposobów na radzenie sobie z trudnymi warunkami panującymi na rynku energetycznym. Notowania energii elektrycznej zaledwie w ciągu […]

    blog

    15.09.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/09/foto-jaki-falownik-do-fotowoltaiki.png

    6

    minut czytania

    Jaki falownik do fotowoltaiki

    Jaki falownik do fotowoltaiki? Falownik – inaczej inwerter – jest kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznej. Przede wszystkim zamienia prąd stały (DC) produkowany przez panele fotowoltaiczne na prąd przemienny (AC) używany do zasilania urządzeń elektrycznych. W tym artykule skupimy się na zagadnieniu, jaki falownik dla fotowoltaiki sprawdza się najlepiej w określonych warunkach.   Jakie zadania pełni falownik? […]

    blog

    07.09.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-branza-fotowoltaiczna-.jpg

    2

    minuty czytania

    Branża fotowoltaiczna – Polska vs Niemcy

    Od dwóch lat wzrost mocy generowanej z energii słonecznej jest bardzo wysoki. 2020 rok był najlepszym w kwestii rozwoju fotowoltaiki, nie tylko w naszym kraju. Polska znajduje się w czołówce, tzn. na czwartym miejscu w UE pod względem przyrostu nowych mocy PV, a nasi zachodni sąsiedzi na pierwszym. Instytut Allensbach przeprowadził ankietę odnośnie najważniejszego źródła […]

    blog

    25.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-jakie-panele-fotowoltaiczne.png

    6

    minut czytania

    Jakie panele fotowoltaiczne?

    Jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej instalacji?   Jeśli planujesz montaż fotowoltaiki przed końcem 2021 roku, z pewnością zastanawiasz się, jakie panele fotowoltaiczne wybrać dla swojej nieruchomości lub firmy. Na pewno wiele spraw ułatwi wybór właściwego wykonawcy. Warto jednak zorientować się w przydatności paneli pv w określonych warunkach pracy.   Panele fotowoltaiczne są najbardziej widoczną […]

    blog

    12.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/08/foto-czy-fotowoltaika-i-pompa-ciepla-to-polaczenie-idealne.jpg

    2

    minuty czytania

    Czy fotowoltaika i pompa ciepła to połączenie idealne?

    Wielu konsumentów, którzy mają wiedzę na temat działania powietrznych pomp ciepła, wie, że wykorzystują one energię z powietrza zewnętrznego do produkcji ogrzewania i ciepłej wody dla domu i/lub firmy.   Niemniej, aby pompa ciepła mogła działać i dostarczać darmowe ogrzewanie dla Twojej nieruchomości musi być zasilana energią elektryczną, za którą z kolei może odpowiadać fotowoltaika. […]

    blog

    11.08.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/foto-moj-prad-3-0-2021-zmiany.jpg

    6

    minut czytania

    Mój prąd 2021 zmiany

    Mój prąd 2021 – zmiany 1 lipca 2021 r. ruszył nabór wniosków do programu Mój Prąd 2021. Są zmiany w porównaniu z poprzednimi edycjami. Łączna kwota na realizację programu wynosi 534 mln złotych, co oznacza że na wsparcie z programu może liczyć ok. 180 tys. rodzin.   Nabór będzie trwał do 22.12.2021 r. lub do […]

    blog

    16.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/07/ceny.jpg

    8

    minut czytania

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.

    Fotowoltaika ceny. Czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej.  Koszt, jaki należy ponieść na panele fotowoltaiczne oraz z jakim wiąże się cała instalacja PV. To właśnie ta tematyka należy do najpopularniejszych zagadnień, od których zaczynają praktycznie wszystkie osoby zainteresowane posiadaniem własnej elektrowni typu solar.   Na jakie elementy dotyczące ceny instalacji fotowoltaicznych należy zwrócić szczególną uwagę? Czy […]

    blog

    08.07.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/fotowoltaika.jpg

    10

    minut czytania

    Fotowoltaika czy się opłaca? 6 elementów, dzięki którym sprawdzisz opłacalność fotowoltaiki.

    Fotowoltaika czy się opłaca? 17, 35, a może 52 tysiące złotych, czy fotowoltaika się opłaca? Właśnie z takimi wydatkami może wiązać się inwestycja w fotowoltaikę, która ma zagościć w Twoim domu. Jeśli mowa o instalacji fotowoltaicznej na potrzeby Twojej firmy – wówczas tego rodzaju koszty mogą poszybować nawet do kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy złotych za […]

    blog

    24.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele.jpg

    9

    minut czytania

    Panele fotowoltaiczne cena. Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

    Panele fotowoltaiczne cena. Dopiero zaczynasz poszukiwania informacji na temat działania fotowoltaiki? A może interesujesz się nią już od dłuższego czasu? W obu przypadkach z pewnością zdajesz sobie sprawę, że jednym z kluczowych elementów każdej instalacji są panele fotowoltaiczne, zwane także słonecznymi.   To one odpowiadają za przechwytywanie promieni słonecznych, a co za tym idzie – […]

    blog

    22.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/06/panele-słoneczne.jpg

    9

    minut czytania

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać

    Panele słoneczne – czym są, jak działają i w jaki sposób je wybrać Panele słoneczne stanowią jeden z centralnych punktów, bez których nie może obyć się żadna domowa, jak i firmowa elektrownia słoneczna – zwana potocznie fotowoltaiką. Podczas ich wyboru warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: moc, wydajność, gwarancja, a także szereg innych istotnych […]

    blog

    02.06.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/6.jpg

    8

    minut czytania

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie

    Ogniwa fotowoltaiczne – budowa i zastosowanie Ogniwa fotowoltaiczne to bez wątpienia jedne z kluczowych elementów niezbędnych do produkcji własnego prądu pochodzącego prosto z promieniowania słonecznego. To właśnie one absorbują promienie słoneczne i to właśnie od nich zaczyna się cała podróż energii, której finał następuje w gniazdkach elektrycznych. Ogniwo fotowoltaiczne – wszystko, co warto o nim […]

    blog

    28.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/05/2-1.jpg

    8

    minut czytania

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca

    Instalacja fotowoltaiczna – czym jest, jak działa i dlaczego się opłaca Instalacje fotowoltaiczne zaliczane są do jednego z najpopularniejszych, a zarazem sprawdzonych, efektywnych i bezpiecznych sposobów produkowania energii elektrycznej. Na ich rzecz przemawia przede wszystkim fakt, że generowana przez nie moc pochodzi prosto z natury i jest w pełni odnawialna. Co ważne, w procesie wytwarzania […]

    blog

    13.05.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/solaredge.jpg

    6

    minut czytania

    Falownik SolarEdge: instalacja, gwarancja, moc – co warto o nim wiedzieć.

    Falownik SolarEdge Falowniki produkowane przez firmę SolarEdge to produkty jedno, jak i trójfazowe, które są znane ze swojej dużej sprawności pracy, niezawodności modułów, jak i wpływania na wydajność całego systemu PV. Jakie cechy wyróżniają je na tle innych rozwiązań i co sprawia, że produkty takie, jak inwerter SolarEdge postrzegane są jako lider pośród wszystkich rozwiązań solarnych?   […]

    blog

    29.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/04/fotowoltaika-na-działce.jpg

    7

    minut czytania

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści

    Fotowoltaika na działkę. Moc instalacji, sposoby montażu, korzyści Fotowoltaika to rozwiązanie, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. W skrócie – jest to typ instalacji wykorzystywanej do produkcji ekologicznej energii elektrycznej – pochodzącej prosto z promieni słonecznych. Rosnącą popularność paneli fotowoltaicznych możemy dostrzec pośród właścicieli domów mieszkalnych (którzy wykorzystują ją do w celu zasilania urządzeń znajdujących się w […]

    blog

    13.04.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/20.jpg

    6

    minut czytania

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu

    Energia słoneczna. Efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do produkcji darmowego prądu Energia słoneczna – to dzięki niej w ciągu całego roku na powierzchni Ziemi możemy cieszyć się darmowym światłem oraz ciepłem. Docierające do nas promienie słoneczne odpowiadają za lepsze samopoczucie, a także dają wiele okazji do zażywania kąpieli słonecznych. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z […]

    blog

    11.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/03/wyb.jpg

    3

    minuty czytania

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej?

    Jak wybrać wykonawcę instalacji fotowoltaicznej? Na co zwrócić uwagę wybierając ofertę na montaż fotowoltaiki? Wybranie wiarygodnego wykonawcy do zainstalowania systemu paneli słonecznych jest bardzo ważnym krokiem. Dobry wybór zagwarantuje, że system fotowoltaiczny zostanie prawidłowo zamontowany, co zapewni dłuższą żywotność oraz bezpieczeństwo mieszkańców.   Panele słoneczne to inwestycja długoterminowa, dlatego należy dokładnie zweryfikować dostawców, aby znaleźć […]

    blog

    03.03.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/6.jpg

    9

    minut czytania

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych.

    Ładowarka do samochodu elektrycznego. Sposób ładowania pojazdów elektrycznych. Podróżowanie za pomocą samochodów elektrycznych to kolejny trend, który obok odnawialnych źródeł energii (takich jak fotowoltaika czy pompy ciepła), zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu perspektywa bycia ekologicznym, a dodatkowo możliwość korzystania z w pełni bezpiecznych sposobów dbania o […]

    blog

    18.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/02/pompaaa.png

    7

    minut czytania

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej

    Pompa ciepła powietrzna – sposób na ogrzewanie domu i wody użytkowej Powietrzna pompa ciepła to rozwiązanie produkujące ciepło. Poprzez umiejętne połączenie pomp, zaworów, a przede wszystkim – fizyki (w tym dzięki charakterystycznemu działaniu c.o.) “pobiera” temperaturę z zewnątrz, akumuluje ją, a następnie przekazuje do budynku (dom), gdzie jest dostępne w postaci ciepłego powietrza, jak i […]

    blog

    04.02.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/ins.png

    4

    minuty czytania

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu

    Instalacje fotowoltaiczne – działanie systemu krok po kroku. Jak przebiega proces produkcji energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne to rozwiązania cieszące się coraz większą popularnością – zarówno pośród osób prywatnych, jak i firm. Nic dziwnego, bowiem poza perspektywą uzyskania dużej niezależności, fotowoltaika jest inwestycją, która w dłuższym horyzoncie czasowym pozwala na generowanie oszczędności sięgających od kilkuset do nawet kilku […]

    blog

    21.01.2021 r.

    ekologia

    panele fotowoltaiczne

    https://promika-solar.pl/wp-content/uploads/2021/01/gwarancja-na-montaż.jpg

    6

    minut czytania

    Fotowoltaika gwarancja

    Fotowoltaika gwarancja Instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją na wiele lat. Jeśli chcesz przez długi okres czerpać z niej korzyści, oszczędzać i nie zamartwiać się ewentualnymi usterkami, warto zdecydować się na firmę, która stawia na bezpieczeństwo wykonania oraz zysk Klienta. Dzięki naszej Gwarancji na Wszystko, zapewnimy Ci długofalową, rentowną inwestycję! Decydując się na moduły fotowoltaiczne warto zainteresować gwarancją jaką […]

    blog