Oferta

Dajemy 25 lat gwarancji na wydajność paneli fotowoltaicznych

W PROMIKA-SOLAR zwracamy szczególną uwagę na dobór komponentów i jakość wykonania, tak aby tworzona przez nas instalacja pracowała wydajnie i bezawaryjnie. Korzystamy tylko z najlepszych marek na świecie.

Zdajemy sobie sprawę z faktu, że instalacja ma służyć naszym Klientom przez wiele lat!

Jak pracujemy?

1. Konsultacja

Rozmowa o założeniach inwestycji, obejmujących zapotrzebowanie obiektu na energię, lokalizację, typ instalacji i oszacowanie oszczędności.

2. Analiza ekspercka

Spotkanie z naszym fachowcem, który dokona dokładnych pomiarów na miejscu inwestycji i zbierze istotne informacje do stworzenia projektu.

f

3. Indywidualny projekt

Nasz dział projektowy opracuje dla Ciebie indywidualny projekt dopasowany do Twojego obiektu, aby instalacja uzyskała jak największą wydajność.

4. Montaż instalacji

Po wcześniejszym ustaleniu terminu nasza profesjonalna ekipa instalacyjna montuje Twój zestaw fotowoltaiczny. W przypadku instalacji domowych montaż zazwyczaj trwa 1 dzień.

agsdi-flash

5. Przyłączenie do sieci energetycznej

Od teraz możesz się cieszyć własną elektrownią słoneczną, która oszczędza Twoje pieniądze i środowisko. Przez co najmniej 25 lat jesteś niezależny od nieuniknionych podwyżek cen energii.

6. Monitoring i opieka serwisowa

Możesz samodzielnie kontrolować produkowaną energię, a my w razie potrzeby zawsze służymy Ci pomocą.

Główne elementy instalacji

Panele fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaiczne to urządzenia służące do bezpośredniej zamiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną w formie prądu stałego. Każdy moduł zbudowany jest z ogniw fotowoltaicznych łączonych szeregowo, odpowiednio zabezpieczonych i umieszczonych w obudowie. Wyróżniamy głównie dwa rodzaje paneli fotowoltaicznych: polikrystaliczne i monokrystaliczne.

Moduły monokrystaliczne wyprodukowane są z monokryształu krzemu, a pojedyncze ogniwa często mają zaokrąglone rogi. Zazwyczaj mają barwę ciemnoniebieską do czarnej. Charakteryzują się największą sprawnością spośród obecnie dostępnych modułów PV.

Moduły polikrystaliczne wyprodukowane są z krzemu o niejednorodnej strukturze, a ogniwa mają kształt kwadratu, ewentualnie prostokąta. Zazwyczaj mają jasnoniebieską barwę i często widoczne są krawędzie kryształów. Charakteryzują się wysoką sprawnością, lecz niższą w porównaniu do modułów monokrystalicznych. Panele polikrystaliczne są najczęściej stosowanymi modułami ze względu na najlepszy stosunek ceny do jakości.

Falownik/inwerter

Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną jest prądem stałym, natomiast z sieci pobierany jest prąd zmienny. Falownik przekształca energię elektryczną z modułów fotowoltaicznych, z prądu stałego DC na prąd zmienny AC o parametrach zgodnych z energią elektryczną w sieci (230/400V, 50Hz). Inwerter spełnia również funkcje kontrolne i dostarcza informacji na temat wydajności instalacji. Monitoruje pracę instalacji PV informując o wyprodukowanej, jak i zużytej energii. Najlepsze inwertery osiągają maksymalną sprawność pracy na poziomie wyższym niż 97-98 %. Wysoka efektywność pracy inwertera skraca okres zwrotu kosztów inwestycji poprzez zapewnienie korzystnego efektu energetycznego i ekonomicznego.

Wszelkie produkty, które oferujemy są certyfikowane, co potwierdza ich wysoką jakość

Korzystamy z najlepszych producentów podzespołów do fotowoltaiki na świecie

Zapytaj nas o finansowanie Twojej instalacji

Dzięki współpracy z bankami i firmami leasingowymi jesteśmy w stanie zaproponować Ci atrakcyjne warunki finansowania.

Oblicz korzyści korzystając z kalkulatora

Podaj nam ile obecnie płacisz za prąd, a my pokażemy Ci ile zaoszczędzisz i jak szybko zwróci się Twoja elektrownia.

Poleć nas! Program 500+

Poleć nas, a za każdą instalację zrealizowaną z Twojego polecenia dostaniesz od nas 500 zł!

Potrzebujesz informacji?

Zadzwoń lub napisz!

+48 600 553 554

Potrzebujesz informacji? Zadzwoń lub napisz!

+48 534 280 059

Zostaw wiadomość, skontaktujemy się z Tobą!

Akceptacja przetwarzania danych