Kalkulator

O nas

O nas

O nas

Naszą ideą jest wspieranie rozwoju niezależnych źródeł energii poprzez propagowanie w Polsce mikro instalacji fotowoltaicznych opartych o energię pochodzącą ze słońca.

O NAS

PROMIKA-SOLAR jest prężnie rozwijającą się firmą działająca w dziedzinie Odnawialnych Źródeł Energii. Dostarczamy instalacje fotowoltaiczne do domów, przedsiębiorstw i budynków użyteczności publicznej.

Wiedza i doświadczenie

Nasza wiedza i doświadczenie pozwalają na łączenie nowoczesnych technologii z potencjałem natury.

Rozwiązania, które oferujemy dają wymierne korzyści finansowe i oszczędności energii w domach, czy firmach naszych Klientów.

 

Poniżej kilka informacji, które mogą być przydatne przy wyborze wykonawcy.

  •  Warto zwrócić uwagę, czy wykonawca przejmie na siebie wszystkie formalności od projektu po zgłoszenie do Zakładu Energetycznego.
  • Ważne jest aby wykonawca samodzielnie, własną ekipą wykonał instalację, ponieważ wtedy gwarantuje to wyższą jakość montażu i mniejszą ilość błędów.
  • Zabezpieczenia prądu stałego i zmiennego dla bezpieczeństwa, powinny być wykonane w dwóch osobnych skrzynkach.
  • Uziemienie instalacji powinno być zgodne z normami (poniżej 10 Ohm), co warto potwierdzić Protokołem Odbioru, wraz z wykonanymi pomiarami.
  • Warto aby dla bezpieczeństwa, instalacja była okablowana przewodami o przekroju 6 mm, aby uniknąć niespodziewanych spadków napięć.
  • Warto zainstalować panele pochodzące od producentów z listy TIER1 – listy publikowanej co kwartał przez niezależną instytucję Bloomberg, która klasyfikuje największych producentów paneli na świecie. Znalezienie się na takiej liście potwierdza stabilność finansową producenta.
  • Istotnym elementem jest wsparcie serwisowe. Firma montująca instalację fotowoltaiczną powinna mieć w swoim zespole serwisantów, którzy w razie jakichkolwiek awarii są w stanie szybko usunąć usterkę. Czas reakcji serwisu jest niezwykle ważny i pozwoli na uniknięcie strat finansowych, w sytuacji gdy instalacja nie pracuje.

Patrzymy w przyszłość

Promika Solar jest firmą specjalizującą się w dostarczaniu Odnawialnych Źródeł Energii.
Nasza nieustannie poszerzana wiedza oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie fotowoltaiki pozwalają na łączenie nowoczesnych technologii z potencjałem natury.

Stając w obronie środowiska jednocześnie obniżamy rachunki naszych Klientów, gdyż fotowoltaika diametralnie zmniejsza opłaty za prąd z elektrowni węglowych.Z zaciekawieniem testujemy wszelkie nowości technologiczne związane z branżą OZE.

Regularnie uczestniczymy również w szkoleniach,
konferencjach oraz spotkaniach branżowych, aby móc jeszcze lepiej wspierać naszych Klientów.

Mamy na swoim koncie ponad 650 realizacji! Najwyższa jakość produktów oraz usług stanowi o renomie naszej działalności! Działamy na terenie województw: śląskie, małopolskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie, świętokrzyskie.